Arkadaş mısınız? Sevgili misiniz? Hepimizi İkileme Düşüren 6 Burcu Açıklıyoruz!

Zaman zaman en iyilerimizin bile başına gelir. Biriyle tanışırız, hal ve hareketlerinden, davranışlarından, yolladığı sinyallerden, bize olan ilgi ve alakasından aramızda bir şeyler olacağını düşünmeye başlarız. Aradan biraz zaman geçer ve bir de bakarız ki o kişiyi düşünmeden duramıyoruz. Ama o da ne? Bir şeyler ters gitmeye başlıyor. Mesajları azalıyor, eskisi kadar sık görüşelim demiyor ve o kişi giderek uzaklaşıyor! Haliyle bizi de bir kaybetme korkusu sarıyor. Açılsak bir dert, açılmasak başka bir dert! Bu noktadan sonra genel senaryo şöyle ilerliyor. Açılırsak, zaten bitmiş olan ilgisiyle birlikte büyük bir friendzone ile karşılaşıyoruz. “Ben seni hep arkadaş olarak görmüştüm.”, “Yanlış anladıysan özür dilerim.”, “Tabii ben de seni seviyorum ama arkadaş olarak” gibi cümlelerden devşirilmiş hançerler göğsümüze göğsümüze saplanabiliyor. Eğer açılmazsak, yine friendzone ile karşılaşıyoruz. Ama bu daha büyük boy bir friendzone oluyor. “Bir kadınla/adamla tanıştım.” ile başlayan macerayı “arkadaşı” olduğumuz için sabırla ve sahte bir mutlulukla dinlemek zorunda kalıyoruz. Üstüne bir de taktik vermemiz bile gerekebiliyor! O anları hep beraber yaşadıysak, gelin şimdi bize bu durumu yaşatan 6 burcu inceleyelim!

İKİZLER BURCU:

Geniş sosyal çevrelere sahip olan İkizler burcu insanları, sosyal anlamda aşırı aktif ve iletişim anlamında çok güçlü oldukları için genel olarak yerlerinde duramazlar, sürekli hareket etme ve yeni yerlerde bulunma eğilimi gösterirler. Çeşitliliği seven ve bu nedenle çeşitliliği arayan İkizler burcu insanlarının tek bir anda tek bir yerde bulunup tek bir kişiye ilgi göstermesi için o kişiye karşı gerçekten yoğun duyguları olması gerekir. Birçok işi aynı anda yapabilen İkizler burcu insanları için aynı anda birden fazla kişiye ilgi göstermek, hepsiyle tek tek flört etmek çok da zor değildir. Bir İkizler burcu sizinle flört ediyorsa, karşılık vermeden önce iki kere düşünün! Sizden sıkıldıktan sonra, sizi friendzone’a düşürmek suretiyle gidip bir başkasına âşık olabilir ve bunu da sizinle paylaşmaktan kesinlikle çekinmez. Ne de olsa onun ARKADAŞI olduğunuzu düşünür!

ASLAN BURCU:

Yaşama sevincine sahip, eğlenceli ve çok neşeli olan Aslan burcu insanlarını farketmemek elde değil! Hele de onlardaki bu kendini gösterme sevdası olduğu sürece, gösterişli bir Aslan burcu insanını görmezden gelmek mümkün değildir! Arkadaş edinmekten ziyade taraftar toplamayı seven Aslan burçları, ilişkileri kendi beğenilerine, kendi zevklerine göre tasarlamayı ve yönetmeyi severler. Kendi arzularından uzaklaşıldığı takdirde hemen o ilişkiden çıkmanın yolunu bulurlar. Friendzone’da olduğunuzu en net hissettiren burçlardan biri Aslan burcudur. Size yaklaşımları, kullandıkları kelimeler hemen ve açıkça değişir. Karşınızdaki bir aslan burcu insanıysa eğer, düne kadar size hiçbir şey demeyen bu kişinin bugün “seni kardeşim gibi görüyorum” diyip yolunuzu betonla kapaması çok mümkündür. Çünkü artık o sizi “KARDEŞİ” olarak görür!

BAŞAK BURCU:

Mükemmeliyetçi ve bu nedenle aşırı seçici olan Başak burcu insanları, olayların kendi kontrolü dâhilinde gelişmesini ve bütün olasılıkları görebilmeyi severler. Bunun dışında gelişebilecek olay ve olasılıklardan pek hoşlanmazlar. Arkadaşlık ilişkilerinde bile kontrolü ellerinde tutmayı ve her şeyin kendi istekleri doğrultusunda gelişmesini isterler. Başak burcu insanları, kendi başlarına da yeterince güçlü ve hayattan tad alan insanlar oldukları için çok da sık partnere ihtiyaç duymazlar. Ama siz onlar için oradaysanız bile Başak burçlarının son derece yüksek standartlara sahip olmaları bir yana, sizi gözlemlediğinde eğer onun şartlarını karşılayamadığınızı düşünüyorsa, kendinizi aniden friendzoneda bulabilirsiniz. Bunu da size sözlerinden ziyade görünümleriyle anlatırlar. Her randevuya titizlikle hazırlanan, saatlerce süslenen Başak burçları, sizinle buluşmaya sıfır hazırlıkla geliyorsa, üzgünüz, FRIENDZONE’a alınmışsınız!

TERAZİ BURCU:

Bir diğer hava grubu burcu olan Terazi burcuna geldi sıra. Zaten hava grubundan olup da hiçkimseye bir friendzone şoku yaşatmamış olan bir burç yok Zodyak âleminde. İkizler burçları ve Kova burçları gibi Terazi burçları da oldukça sosyal bir burçtur ve çevresi oldukça geniştir. Terazi burcu insanları da konu friendzone’a geldiğinde doğal bir yeteneğe sahiptir. Bir terazi burcu insanı, yalnız kalmaktan hiç hoşlanmaz ve bu nedenle herkesle kolaylıkla arkadaşlık kurabilir. Bu da sizin, onun için hangi anlarda özel bir insan olduğunuzu, hangi anlarda sıradan bir insan olduğunuzu anlamanızı güçleştirir. Daha dün aynı esprilere gülüp flörtleşirken, yakınlaşarak birbirinize hayatınızı anlatırken, bugün bir anda artık onun yüzyıllık arkadaşı, ailesinden öte “KARDEŞİ” haline gelmişsinizdir de fark etmezsiniz bile!

KOVA BURCU:

İşte karşınızda friendzone âleminin kralı, en büyük friendzoneların sahibi, farkına varmadığı anlarda bile bilinçsizce yarattığı friendzonelar ile meşhur olan Kova burcu insanları! İkizler burcu insanları gibi, geniş sosyal çevrelere sahip olan Kova burçları, arkadaş canlısı olmakta sınır tanımadıkları için sürekli yeni insanlarla tanışma eğilimi gösterirler. Özgür ruhlu bireyler oldukları için de kalplerini kolay kolay bir başkasına kaptırmazlar. Yeni biriyle tanıştıklarında ise onların tüm hayat hikâyesini öğrenene kadar yanlarından ayrılmazlar. Kibarlıkta, iltifatta, flört etmekte üstüne tanınmayan Koca burçlarını, yeni tanıştıkları bu insanın tüm gizemi çözdükten sonra bir daha etrafta bulabilene aşk olsun! Bir bakarsınız bir sonraki “ARKADAŞ”ını seçerek ona doğru yol almaya başlamıştır bile!

 BALIK BURCU:

Şimdi karşınızda friendzonelayanların sonuncusu, kuzu postuna bürünmüş kurtların elebaşı Balık burcu insanları var! Her daim naif, sevgi dolu, duygusal ve merhametli olarak gördüğümüz Balık burcu insanları da iş romantik ikili ilişkilere geldiğinde maalesef bizi şaşırtıyor. Kendi hayal dünyasında kalmayı, kendi gerçekliğini yaşamayı seven hayalperest Balık burcu insanları genel olarak kafalarının içinde yaşadıkları dünyayı dışarıya göstermeme eğilimindedirler. Bu nedenle sizi ne zaman tutkulu bir aşkla sevdiklerini ya da ne zaman ailelerinden biriymiş gibi sarmaladıklarını çözmeniz çok da mümkün değildir. Size verebilecekleri en büyük ipucu, sizin arkadaşlığınızın onlar için ne kadar kıymetli olduğunu söylemeye başlamalarıdır. Eğer bunu söylemeye başlamakla kalmıyor bir de üstüne sürekli tekrar ediyorsa, üzgünüz “Friendzonelandınız”!

 

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.