Arafta Kalmış Burçlara Müjde! Ölümden Sonra Hayatın Varlığı Kanıtlandı

Ölümden sonra yaşamın varlığına inanır mısınız? Toprak olup gidecek miyiz, yoksa başka kimliklere bürünüp dünyaya yeniden mi geleceğiz? Bugünkü yazımızda işte bu sorunun cevabına değineceğiz. Bu seferki araştırmacılar İsviçreli değil, Almanlar. Yaptıkları çalışma ise “Ölümden sonra hayat var mı?” sorusuna cevap niteliğinde klinik bir deney. 4 yıl süren çalışma için ölümle burun buruna gelmiş 900 gönüllü insan seçilmiş. Bu kişiler 20 dakika ölü halde kaldıktan sonra epinefrin ve dimethytryptamine karışımından elde edilen bir ilaçla birlikte hayata geri döndürülmüş. Aslında bu karışım ölüm ve yeniden canlanma arasında vücudu canlı tutmaya ve korumaya yarıyormuş. Hakikatten o da nasıl oluyormuş? Peki deney nasıl son bulmuş? Şimdi ona bir bakalım.

Hastalar önce komaya sokularak az önce bahsettiğimiz ilaç kombinasyonu verilmiş. Yeniden canlandırma kısmında ise karışım kandan 18 dakika boyunca ozonla temizlenmiş. Deney aslında bir tür kalp masajı makinesi olan Auto Pulse isimli cihazla yapılmış. Bu cihaz yaklaşık 40 yıldır 1 saate kadar ölü kalan hastalar üzerinde kullanılıyormuş. Biz gelelim tekrar hastalara. Çalışmayı yürüten başhekim, tüm hastaların tecrübelerini izleyerek düşüncelerini analiz etmiş. Ve sonunda herkesin birbirine benzer şeyler yaşadıklarını keşfetmiş. Gönüllülerin hepsi güvende olma, vücuttan ayrılma, sıcaklık, huzur ve güçlü bir ışığın varlığını hissetmiş. Ayrıca katılımcıların hiçbirinin dinleri, ırkları gibi özellikleri yaşanan tecrübeler üzerinde herhangi bir etki etmemiş.

Deneyi yapan uzmanlar ve gönüllü olarak katılan insanlar herhangi bir aksi durumda nelerin olabileceğinin de farkındalarmış tabii. Daha önce aynı soruya cevap aramak için yapılan çalışmaların hepsi hipotezler üzerine kuruluymuş ve sonuçlar halüsinasyon olarak değerlendiriliyormuş. Ancak bu seferki araştırma, ölümden sonra başka bir hayat olabileceğinin kanıtlarını sunuyor. Kabul etmesi güç olsa da en azından sorgulamamıza neden oluyor, arafta kalmış, sınırları olmayan Balıklara ve küllerinden doğan gizemli Akreplere müjdeyi veriyoruz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir