Arabasını En Kıymetli Varlığı Olarak Gören Burçlar!

Herkesin hayatta değer verdiği önemli şeyleri vardır. Çoğu da birbirinden farklı farklıdır. Kimi kitaplarını, kimi kıyafetlerini, kimi elektronik eşyalarını kimseye elletmeye bile kıyamaz. Ama tüm bunların ötesinde bir de çok eskilerden kalma bir klişe aşk vardır ki arabasını ilişkisinden hatta ailesinden bile daha çok önemseyip, bebeği gibi bakarlar. Haliyle eşinin dostunun eleştiri oklarını da üzerine çekerken, sevdiği insan tarafından “araban kadar keşke benimle de ilgilensen” serzenişine en çok onlar maruz kalırlar. Peki bu araba sevdalısı burçlar hangi burçtan çıkar, hangi sebepten ve özellikten arabalarını yeri geldiğinde kendilerinden bile çok severler?

BAŞAK

Detaycılığı ve titizliğiyle ünlenmiş Başak burcunun, eşyaları maddiyatçılıktan öte bir değerde kıymetlidir. Çünkü sahip oldukları her zaman temiz ve bakımlı olmalıdır. Bu yüzden arabasına bebek gibi bakacak, çiçek gibi güzel tutacaktır. Arabasını en ufak bir çizikte pasta cilaya götürmesi hiç kaçınılmazdır. Eğer maddi olarak sıkıntısı yoksa arabasına en iyisini yapmak için kesenin ağzını da açar. Üstelik arabasına bindiğinde en ufak bir çöp ya da pislik göremezsin. İçi pırıl pırıl parfüm kokar, paspasları yeni alınmış gibi tertemizdir. Stepnesi, ilk yardım seti, yangın söndürücüsü ve diğer bütün detayları tastamam hazırdır.  Kıssadan hisse; Başak burcu bazen öyle bir enerji yayar ki sen bile arkadaşının arabasını pisletirim diye binmeye kıyamadığını fark edebilirsin.

OĞLAK

Mal canın yongasıdır hesabı, eğer bir yatırım aracı olarak alınmış bir araba varsa, Oğlak burcu için değeri artana kadar en iyi şekilde bakımı hak eden bir nesnedir.  Bu sebepten “Hadi ver, bir tur da ben atayım” diye teklif ederseniz, tek nefeste ve hiç düşünme payı olmadan “Hayır” cevabını yapıştırıverir. Sorumluluk sahibi yapısı nedeniyle arabasının bakımlarını bir gün bile aksatmaz, vergilerini kuruşu kuruşuna yatırır, hiç borca harca girmez. Ne var ki arabasına olan ilgili ve yatırımı en çok ailesi tarafından eleştirilir. Eşi ailecek plan yapmak isterken, Oğlak burcu o gün arabasına yatırım olsun diye çeki topuzu taktırmak için sanayiye gidebilir mesela.

YENGEÇ

Yengeç burcunun anaçlığı ve duygusallığı arabasıyla da başka bir bağ kurmasına neden olur. Aslında bir yönüyle araba onlar için bağ kurduğu şeylerden sadece biridir. Bu sebepten arabayı süslemeyi severler hatta arabayı evi gibi konforlu bir hale getirebilirler.  Öyle ki genelde arabasına “düldül” gibi isimler takıp arabayı insanlaştıran ve süsleyenler genellikle Yengeç burcudur. Yengeç burçları arabası arızalandığında problemin ne olduğunu çözmek için, arabayla farklı diyaloglara girebilirler. Arabalarına cevap almayacaklarını bile bile sorular sorabilirler. Yol kenarında  “Noldu kızım/oğlum, bir yerin mi ağıyor” diye sorular sorarak arabanın su kaynatıp kaynatmadığını çözmeye çalışan birileri görürseniz bilin ki Yengeç burcu olma olasılıkları çok yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.