Antalya Film Festivali’nde Hangi Burçlar Stil, Hangileri Rüküştü?

Bu yıl 55.’si düzenlenen, Türkiye’nin en önemli sinema ödüllerinin verildiği “Uluslararası Antalya Film Festivali”ni geride bıraktık. Gerek ülkemizden gerekse yurt dışından çok sayıda ünlünün akın ettiği etkinlik, bu yıl da basında oldukça yer buldu. Biz de katılımcıların kıyafetlerini analiz ettik. Bu sene hangi burçların ünlüleri şıktı, hangileri rüküştü bir görelim.

Defne Samyeli (Koç)

Ünlü sunucu, bir süredir aşk yaşadığı Cem Yılmaz ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde arz-ı endam ederek festivale damga vurdu. Defne Samyeli, 17 Mart Doğumlu bir Balık burcu olmasına karşın haritasında Koç ve Boğa burçları da oldukça etkin. Her konuda olduğu gibi giyim konusunda da çok iddialı olduğu biliniyor. Gezegenleri giyim tarzını oldukça etkilemiş. Ateşli Koç ve feminen Boğa etkilerinin birleşimiyle gösterişli ve dişi kombinleri çok fazla tercih ediyor ve dekolteden hoşlanıyor. Festival gecesinde giydiği siyah, simli elbisenin kapalı görüntüsünü yan yırtmacı dengelemiş. Elbise ortalama bir şıklıkta. Saçları ve farklı görünen yüzü ise dikkatlerden kaçmıyor.

Tuba Ünsal (Yay)

Altın Portakal Ödül Töreni’nin en ilginç kıyafetine Tuba Ünsal imza attı. Üst üste geçmiş kırmız-beyaz tüllerden oluşan elbisesi, hayal kırıklığı yarattı. Sosyal medya kullanıcıları elbiseyi oto yıkama salonlarının fırçalarına benzetti. Yay burcu olan ve değişken bir stile sahip ünlü oyuncu bu defa bayağı değişik görünmek istemiş. Elbisesinin abartılı ve tuhaf tarzına karşın saçlarını oldukça sade bir model yaptırmış. Makyajı canlı ve güzel olsa da gözlerindeki yorgun ifade dikkat çekiyor. Sonuç olarak Tuba Ünsal’ı gecenin rüküşü olarak ilan ediyoruz.

Nebahat Çehre (Balık)

Tepeden tırnağa “Minare yıkılmış ama mihrap yerinde” deyimini doğrulayan Nebahat Çehre ilerleyen yaşına rağmen son derece genç ve hoş görünüyor. Mesleğine ve kendisine verdiği değerden ötürü her zaman bakımlı ve şık geziyor. Balık burcu olan ünlü sanatçı, zarif, modern ve koyu renk kombinleri sık kullanıyor. Festivalin ödül töreninde siyah bluz ve pantolondan oluşan bir takım giymişti. Sade ama şık bulduğumuz kombini iri dore küpeler ve elegan bir topuzla tamamlamış. Makyajı için çoğu kez olduğu gibi şeftali tonlarını tercih etmiş. Bizden geçerli bir not aldığını belirtelim.

Ahu Yağtu (Yengeç)

Eski eşi Cem Yılmaz ve Defne Samyeli ile gecede arka arkaya gelerek Altın Portakal’da iz bıraktı. Yengeç burcu olan ve vintage sevgisiyle burcunun hakkını veren Yağtu, Ay’ı Başak burcunda olduğu için günlük yaşamda sade kombinleri seçiyor. Özel gecelerde ise daha feminen parçalarla karşımıza çıkıyor. Organizasyonda giydiği takımın etek kısımları tesadüf eseri Defne Samyeli’ninki ile çok benziyordu. Elbisenin üzerine tül bir gömlek geçirdiği kombini, biçimli fiziğinin de yardımıyla kendisine çok yakışmıştı. Saçı ve makyajını da hesaba kattığımızda geçerli not alabilecek bir stil olmuş.

Wilma Elles (Terazi)

Alman oyuncu kibar davranışları, zarifliği ve şık giyim tarzıyla Terazi kadını olduğunu hissettiriyor. Her zaman şık gördüğümüz oyuncu, törende simli, lacivert bir elbiseyi tercih etmiş. Modern bir tarzı olan Elles, bu defa alaturka detayları abartmış. Elbisenin tasarımı çok hoş olmasına karşın çiçekli bel kısmı, pelerinin kenarları ve boyun süsleri geleneksel ve rüküş bir hava katmış. Bu fazlalıkları görmezden gelirsek şık bir elbise olduğunu söyleyebiliriz. Saçları her zamanki gibi havalı ve fiziği gayet fit.

Ayşe Akın (Koç)

Ödül töreninde karşımıza çıkan bir diğer isim de genç oyuncu Ayşe Akın. Koç burcu olmasına rağmen bu defa Ay burcu olan Aslan stili daha baskın gelmiş. Genelde şık ve havalı giysileri tercih ediyor. Törende üstü dantelli, altı penye olan yan yırtmaçlı, beyaz bir elbise giyerek karşımıza çıktı. Elbisenin duru rengini kırmızı rujuyla canlandırmış. Dalgalı fön olan saçlarını yana atarak daha havalı bir görünüm katmak istemiş. Bedenine oturan ve çok beğendiğimiz elbisesiyle gecenin en şıkları arasına girdiğini söyleyebiliriz.

Ekin Türkmen (Aslan)

Antalya Film Festivali’nin konukları arasında ünlü oyuncusu Ekin Türkmen de yer aldı. Aslan burcu kadını olan oyuncunun sokak stilinde Venüs burcu olan Başak daha belirgin. Özel gecelerde ise daha gösterişli ve şık giyiniyor. Etkinlikte dantelli, tüllü beyaz kısa bir elbiseyle boy gösterdi. Kıyafeti biraz daha uzun olsaydı gecenin atmosferine daha çok uyacaktı. Elbiseyi rüküş kategorisine alamayız ancak pek bir havası ve iddiası olduğunu söylemek de güç.

Irmak Ünal (Kova)

Tavırlarından giyim tarzına Kova burcunun sıra dışı bakış açısını yansıtıyor. Kaslı ve baklava dilimli karnıyla iki çocuk annesi Irmak, klasik anne stiline göre gayet fit ve cool bir tarza sahip. Gelelim törende giydiği kıyafetlere. Elbise yaka biçimli beyaz bluzunun altı için İspanyol paça bir kumaş pantolon seçmiş. Boynuna da kalın, zincir bir kolye takmış. Kombini iki şekilde değerlendirebiliriz. Üst kısım zarif ve geceye uygun ancak alt kısmı tüm büyüsünü bozmuş. Bluzun kırışıklığını görmezden gelsek de atmosferden uzak olduğu için vasat bulduk.

Yonca Evcimik (Başak)

Müziğin hiperaktif ismi, nadiren de olsa bu tarz etkinliklere katılım gösteriyor. Başak burcu olmasına karşın doğum haritasındaki Kova ve Terazi etkilerinden ötürü aykırı, yenilikçi ve feminen bir tarzı var. Tören gecesi dantelli, bedenine oturan bordo renkli klasik bir elbise seçmiş. Bildiğimiz Yonca Evcimik imajından oldukça uzak bir kıyafetti. Aksesuarları da bir o kadar garip ve şıklıktan uzaktı. Özellikle küpeler, kombinle bir türlü bütünleşememiş. Bu yüzden stilini maalesef rüküş kategorisinde değerlendiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.