Annenin Burcuna Özel Alternatif Anneler Günü Hediyeleri

Anneler günü geldi çattı! Ne alırsan al “Oyy canım yavrum benim, ne gerek vardı” diyecek bir annen olduğunu tahmin ediyoruz. Hatta bir şey almasan dahi “Senin varlığın bana en büyük hediye zaten” diyebilir. Böylesi bir sevgiye layık olan bizlerin de yılda bir kere de olsun güzel bir hediyeyle yüzlerinde güller açtırması farz. Demek istediğimiz anneler gününün anlamının hediye almaktan ibaret olduğu değil tabii. Onlara unutamayacakları bir deneyim yaşatmak. O yüzden sen sen ol; çiçekmiş, mutfak robotuymuş, ütüymüş hepsini bir kenara bırak. İlgi alanlarına yönelik yaratıcı seçenekleri göz önüne al. Ne yapsam diye kara kara düşünüyorsan da hiç meraklanma, senin için annenin burcunu göz önünde tutarak birbirinden güzel hediyeler seçtik. Candan bir sarılmayla karşılığını alacağın alternatif anneler günü hediyeleri yeni yazımızda.

Koç: Kick Boks Kulübü Üyeliği

Koç annelerin deli dolu hallerini bilmeyen yok. Yeri gelince acımasız bir komutan, yeri gelince eğlenceli bir arkadaş olabilir. Bilinmesi gerekense ne olursa olsun, çocuğunun hayatının iplerini ellerinden bırakmayacakları, gerektiğinde de en sert yollara başvurmaktan kaçınmayacakları. Uzaktan güdümlü terlik fırlatmak gibi. Dememiz o ki annenin enerjisini farklı bir alana yöneltmesini sağlayacak bir hediye, ikinizin hayatını da kolaylaştırabilir. Kick boks kulübüne üyelik, şaşırtıcı olduğu kadar işlevsel bir hediye bizden söylemesi.

Boğa: Masaj Randevusu

Anne Boğalar, nerde olursa olsunlar aileyi çekip çeviren halleriyle meşhurlar. Geleneklerine bağlılıkları ve rahatlarına düşkünlükleri de onları ele veren diğer özellikleri. Alacakları hediye de mümkünse onların lüks tutkularına hitap etmeli ya da sinirlerini gevşetmeli. Masaj randevusu ya da kaplıcalarda geçirilecek bir tatil bileti onlara hitap eden hediyelerin başında gelir. Muhtemelen hediyeyi kullandıktan sonra pamuk gibi birine dönüşecektir.

İkizler: Dil Kursuna Kayıt

İkizler anneleri hiçbir zaman tüm günlerini ev işi yaparak geçiren, dünyaya evinin penceresinden bakan kimselerden olmadı. Çocuğunu da aldı yanına, atıldı durdu maceradan maceraya. Bundan sonra da değişeceği yok. Sana düşense sonsuz öğrenme arzusuna yaraşır bir hediyeyle karşısına çıkmak. Bu anlamda yeni ufuklara yelken açmasına olanak sağlayacak bilmediği bir dil kursuna kayıt yaptırman, karşılığını misliyle alabileceğin en iyi hediyelerden biri.

Yengeç: Aşçılık Workshopı

Yengeçlerin hayata bakış açısının değişmesi, bir yuva kurup bebeğini eline almasına bakar. Sonrasında yemez yedirir, giymez giydirir. Çocuğunun istekleri her zaman kendininkilerden öndedir. Çocuğunun mutluluğunu bu kadar önemseyen bir annenin karşısına da hayallerini gerçek kılacak bir hediyeyle çıkmak yaraşır. Bizden bir kopya, insanları ağırlamayı ve doyurmayı seven Yengeçlerin aklının bir köşesinde her zaman kendi lokantasını açmak vardır. Aşçılık workshopına bir bilet, hayallerine bir adım daha yaklaşmasına katkı sağlayabilir.

Aslan: Yavru Köpek

Aslan anneler, çoğu kez çocuklarının gözünde birer kahramanlar. Özgüvenli halleriyle çocuklarını güvende hissettirir, yıkılmaz duruşuyla onlara rol model olur. En önemlisi de destekleyici tavırlarıyla çocuklarının hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Onları mutlu etmek isteyenlerin ise yumuşak karınlarına hitap etmeleri şart. Sevgi dolu kalplerini ve cömertliklerini gösterebilecekleri, daima peşlerinde dolanacak sadık bir köpek yavrusu kalplerini çalabilir. Bizden söylemesi.

Başak: Yoga Dersi

Başak annelerin hayattan tek bir beklentileri var: Herkesin imreneceği mükemmel çocuklar yetiştirmek. El aleme laf vermemek için her daim uyaran, başlarına bir iş gelmemesi için çevrelerinde dolanan, en iyi geleceğe ulaşmaları için elinden geleni ardına koymayan kimseler olmaları bundan. Böylesi bir amaç için hayat boyu endişeli ve stresli bir ruh haline bürünmeleri ise kaçınılmaz. Onları zihinsel açıdan rahatlatacak ve huzuru tattıracak bir hediye ise unutamayacakları bir deneyim yaşatabilir. Yoga dersi gibi!

Terazi: Pilates Dersi  

Zarafeti ile nam salan Terazilerin ikili ilişkilerindeki hünerlerinin anneliklerinde de kendini göstermesi sürpriz değil. Zaten çoğu kez çocuklarıyla arkadaş olmayı başaran kimseler. Onlarla aynı dili konuşur, bağırıp çağırmadan en doğru iletişim yolunu bulur. Niyeti de herkesle anlaşan, uyumlu halleriyle çocuklarına örnek olabilmek. Peki böylesi birine ne hediye alınabilir? Güzelliklerine güzellik katacak ve stresini boşaltmasını sağlayacak pilates dersleri, gözlerinin içini parlatabilir.

Akrep: Tarot Eğitimi

Hani vardır ya, çocuklarının başına bir şey geldiğinde yüreğinin derinliklerinde hisseden anneler. İşte onlar genelde Akrepler. “Aman çocuğum bugün gitme, içimde bir his var” ya da “Şansını dene, bugün sanki güzel bir şey olacak” gibi sözlerin ağızlarından çıkması boşuna değil. Sezgileri en gelişkin burçlardan biri kendisi. Hediyesinin de metafizik ekseninde bir seçim olması işlerine gelir. Gelecekten ziyade şu anda gerçekleşen olayların bilinmeyen yanlarına ışık tutan tarotu öğrenmelerine olanak tanıyacak bir eğitim gibi.

Yay: Yunuslarla Yüzme Bileti

Yay annelerin en göze çarpan özelliği, çocuklarına bir şey dikte etmektense kendi yollarını çizme özgürlüğü tanımaları. Bilir ki edinebilecekleri her deneyim, kişiliklerinin oturması için en önemli etkendir. Çoğu zaman da kendisi önde çocukları arkasında dağ bayır demeden maceraya atılır. Anneler gününde hediye bekleyen kimseler olmasalar da hayatlarında bir ilki yaşamalarını sağlayacak deneyimleri unutamayacakları söylenebilir. Yunuslarla yüzme bileti, ilk akla gelen fikirlerden biri!

Oğlak: Soy Ağacı Testi

Oğlaklar, “Çocuk da yaparım kariyer de” diyen burçlardan biri. İşin güzel yanı hiçbir uğraşlarını ön plana alıp, diğerlerini savsaklamamaları. Bir yandan ev işlerinde oradan oraya koştururken, bir yandan işi için önemli bir sunumu hazırlayabilir; bir yandan çocuğunun gelişimi için her şeyi önüne sererken bir yandan arkadaşlık ilişkilerini sorunsuzca yürütebilir. Çocuklarının gözünde disiplinli birer otorite figürü olduklarını da belirtmek gerek, neyin doğru neyin yanlış olduğunu katı bir şekilde de olsa mutlaka öğretir. Mutlu olacakları bir hediye fikri için kişisel zevklerine bakmak şart. Tarihe ve geçmişe büyük ilgi duyduklarını bildiğimizden soy ağacı testi fazlasıyla ilgilerini çekebilir.

Kova: Konser, Tiyatro, Müze Bileti

Zodyak’ın en entelektüel burçlarından Kovalar, anne olduklarında dahi kendisine yakıştırılan rollere itibar etmez. Çocukları için en doğru olanı kendi bilir, yetiştirme tarzıyla kendi ekolünü oluşturmak isteyebilir. En farklı annelerin ve en farklı çocukların Kovalardan çıkması boşuna değil. Özel olarak anneler gününe duygusal yaklaşmadıklarını ve anneliklerine vurgu yapacak bir hediyeden hoşlanmayabileceklerini de şimdiden söyleyelim. Annelik maratonunda ister istemez performanslarının düştüğü konser, tiyatro ya da müze gibi yerler için biletler gönüllerini çelebilir.

Balık: Netflix Premium Paketi

Annelik, Balıkların altından kalkabilecekleri en iyi alan desek yeridir. Güçlü hayal gücüyle çocuklarının zihinsel gelişimlerine katkı sağlar, sıkılmadan saatlerce oyun oynar, ne olursa olsun sevgisinden hiçbir şey kaybetmeden çocuğunu bağrına basar. 7’sinde de 70’inde de neyse o. Kalplerini çalmak için duygusal bir not iliştirilmiş Netflix Premium paketiyle karşılarına çıkmak yeterli. Artık ailecek ekran başında saatlerini harcayabilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.