Anda Kalan, Geçmişe Takılmayan 3 Burç!

Zamanımızın belki de en meşhur mottosudur; anı yaşa, şimdide kal, geçmişi geçmişte bırak. Uygulaması söylemesi kadar kolay olmayan bu düşünceye her ne kadar sıkı sıkıya bağlanmak istesek de bazen kendimizi geçmişin kuytuluklarında eski günlerle sarmaş dolaş bazen de geleceğin o bize çılgın vaatler veren, “seni yaşatacağım bebeğim” diyen sözlerine kanmış, hülyalı hülyalı bakarken buluruz. Neyse ki kimileri vardır ki ne geçmişe ne de geleceğe prim verir. İşte dünyamızda “carpe diem” diye gezinen o burçlar.

Yay

Şanslı ve iyimser kişilikleri ile Yaylar, Zodyak aleminin en anı yaşayan, geçmişi geçmişte bırakan burcu. Durum ne olursa olsun, Yay başına gelen her şeyin en iyi şekilde işlemesini umar ve kendini akışa bırakarak, önüne bakar. Yay burcunun bu sürekli anda yaşama mottosu, geçmişi kendine yük etmemesi her ne kadar sağlık için birebir olsa da Yayın çevresindekiler bu duruma onun kadar sıcak bakamaz, dünya gitgide kötüye doğru yol alırken, bundaki sevinç ne böyle diyerek kıskanç gözlerle Yay insanını süzerler. Ama bizimki vazgeçer mi? Tabi ki de hayır. Bekleyin beni yollar, bekleyin beni dağlar diye kendine neşesinden başka bir şey yük etmez.

Kova

Şu bir gerçek ki; Kovalar oldukları kişi olmaktan memnundur ve kendilerini birilerine kanıtlama ihtiyacı hissetmezler. Hal böyle olunca biri arkasından dedikodusunu mu yapmış, Kova için öyle böyle mi demiş. Bunlar Kova insanına vız gelir, tırıs gider o kendini herkesten daha iyi bilir ve neyin ne olduğunun yeterince farkındadır. Zaten bu dünyaya bilgiyi aramaya, eşitliği savunmaya gelmiş birinin ne işi olur Allah aşkına dedikoduyla, eski tozlu defterlerle. Hayatın amacı ilerlemektir ve Kova da tam da bunu yapmaktadır.

İkizler

Gelelim konuşkan mı konuşkan sevimli İkizlerimize. İkizler girdiği her ortamı neşelendiren, herhangi bir standart gözetmeden herkesle iletişime geçebilen ve bunu hakkıyla yapan bir burç. Dünyaya bitmek tükenmek merakını doyurmaya gelmiş İkizler burcu için bugün başladığı iş yarım kalmış, yok efendim o bitmeden başka bir şeye geçilmezmiş gibi katı kurallara yer yoktur. Bugün o işi yapmaktan zevk alıp, o kişiyle konuşmak istiyordur, yarın başka bir iş, başka bir kişi. Hayatta bu kadar denenip, öğrenilecek tonla şey varken aynı konuya saplanıp hep aynı şeyleri tekrar etmenin kime ne yararı olabilir ki?

Koç

Burçlar aleminin en birinci burcu Koçlar, konumu ve üstlendiği misyon gereği yerinde saysa, geçmişe demir atıp, uzaklara dalsa olmazdı tabi. Sürekli ilerlemek, yeni yollar açmak, olmayanı oldurmaya çalışmak Koç insanın kaderinde var. Varsın eller ona aceleci, sabırsız, düşüncesiz desin Koç burcu bir işin ucunu onu bitirmeden bırakmaz ama bitirince de arkasına bakmaz. İçinden taşan, engelleyemediği coşku onun geçmişe takılı kalmasına müsaade etmez onu hep ileriye, en ileriye taşımak için itekleyip durur. Hal böyle olunca da Koç burcuna anın tadını sonuna kadar çıkarmak kalır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.