Anahtarlarını Koyduğu Yeri Kesinlikle Hatırlayamayan Burçlar!

Unutkanlık çağımızın en büyük hastalığı… Kim ne derse desin, ne yaparsak yapalım durmadan bir şeyleri unutuyoruz. Önlem de alamıyoruz. Çünkü takviyeler de işe yaramıyor. Kafalarımız o kadar dolu ve gün içerisinde o kadar fazla uyarıcıya denk geliyoruz ki bir sonraki adımımızın ne olacağını bir türlü hatırlayamıyoruz. Dikkatimiz hemen dağılıyor. Gündemimiz sürekli değişiyor. Konsantrasyon desen hak getire! Oturduğun odaya nereden geldin? En son ne yapıyordun? Birini arayacaktın ama kimi? Nerede kalmıştın? Telefonun çalıyor ama arayan bu Kemal de kim? Ya da defterine Arzu ile buluşmayı not almışsın ama nerede buluşacağın ya da ne yapacağın yazmıyor. Şimdi ne olacak? Buluşmaya gidebilecek misin? Dışarı çıkacaksın ama cüzdanını bulamıyorsun. En son nereye koymuştun? Peki ya arabanın anahtarları nerede? Hatırlayamıyorsun değil mi? Hepimiz aynı durumdayız aslında ama aramızdan bazılarının durumu daha fena. Anahtarın yerinin bilinmesi gereken alanda kocaman bir boşluk var. O anahtarların nereye konduğu hiçbir şartta hatırlanamıyor! Gel bakalım hangi burçlar bu unutkanlık konusunda en kötü durumdaymış beraberce inceleyelim. Hazırsan başlıyoruz!

Odaklanamayan Terazi Burcu:

Terazi burcu insanı gerek tembelliğinden gerekse kararsızlığından, hatırlaması gereken şeyleri kolay kolay hatırlayamaz. Yapılması gereken bazı şeyler, harcanması gereken bazı eforlar, sarf etmesi gereken bazı çabalar onun tembel kısmını görünenden daha fazla yorar. Kararsız kısmını ise onlarca farklı düşüncenin beynine üşüşmesi körükler. Terazi burcu olanca gücüyle ince düşündüğü için beyninde oluşan binlerce düşüncenin arasından doğru olanı istese de bulamaz. Odaklanıp doğrusunu tutup çekmeyi başaramaz. O nedenle tersten gitmeyi tercih eder. Anahtarlardan ziyade daha büyük bir şeye odaklanır: Arabası gibi.

Umursamaz Yay Burcu:

Hevesli ve enerjik Yay burcu insanı, her şeye yetişebildiğini ve her zaman daha fazlasına da yetişebileceğini düşünür. Bu nedenle girişken bir şekilde elini birden fazla şeye atar. Öğrenmek ister, görmek ister, tanımak ister, yaşamak ister, ister de ister! Bu nedenle kafası aslında çok karışıktır ve hiçbir zaman hizalanıp düzenlenemez. Ancak Yay burcu bunu fark edemeyecek kadar dalgın, olur da şans eseri fark ederse bu konuda bir şey yapmayacak kadar umursamazdır. Anahtar konusuna gelince ise Yay burcu insanının beyni çok hızlı çalıştığı için, zaten anahtarı bir yere koyar koymaz varlığını orada unutmuştur. Geçmiş olsun!

Kafası Dağınık Balık Burcu:

Boş zamanlarındaki en büyük hobisi hülyalara dalmak olan Balık burçu insanı, aralıklarla boş olmayan zamanlarını da bu şekilde değerlendirmeye başlayabilir. Gündüz düşlerine dalan, kendi hayal dünyasını kuran ve çoğunlukla orada yaşamayı tercih eden Balık burçları, anahtarın nerede olduğu gibi konuları çok önemsememesi gereken birer detay olarak görür. Dikkati oldukça dağınık olduğu için de bu dâhil hiçbir konuya dikkatini veremez.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.