Alışveriş ve Güzellik Tutkunları İçin Venüs Retrosunda Hayatta Kalma Rehberi

Bir süredir astroloji ile ilgilenen herkesin tedirginlikle beklediği hatta haftalar öncesinden “eyvah geliyor” diye karalar bağladığı Venüs retrosu nihayet aramıza teşrif etti. Kasım sonuna kadar etkilerini sürdürecek bu gerilimli retro, sadece ilişkileri alt üst etmekle kalmayacak, cebimizdeki paradan tutun, alışveriş zevkimize, güzelleşme çabalarımıza kadar el uzatacak. Peki ne yapmalı? Saçımızı boyatamayacak mıyız? Sonbahar – kış sezonundan alışveriş yapmayacak mıyız? Estetik doktorumuzdan aldığımız randevuyu iptal mı edelim? İndirimler kaçıyor, yine de cüzdana bu aralar hiç el atmayalım mı? İşte tüm bu soruların yanıtları aşağıdaki yazımızda…

Alışveriş Deyince Kendini Kaybedenler

Bu kişilere kötü haberlerimiz var. Tüm sene içinde, en çok tasarruf etmeniz gereken döneme girdiniz. Gözünüz boşu boşuna indirim etiketlerine takılmasın, rengini çok beğendiğiniz o kazağı, üzerinizde ne kadar iyi duracağını düşündüğünüz pantolonu rafa geri bırakın. Devir – en azından, retronun etkilerinin minimuma ineceği Aralık ortalarına kadar – ekonomi devri.

Harcamayı, konforu, lüksü seven Venüs’ün, her türlü deneyimi dibine kadar yaşamak isteyen Akrep’te ve üstelik retro olması, bir kere kesenin ağzı açıldı mı duramayacağınız anlamına geliyor. Retronun tozu dumanı dindikten sonra kendinizi kredi kartı ekstrenize acıklı gözlerle bakarken bulmak istemiyorsanız, bir süreliğine alışveriş merkezlerinden uzak durmanızda yarar var. Öte yandan, meseleye iyi tarafından da bakmak lazım. Alışveriş için harcamayacağınız paraları birikim olarak bir kenara atabilir, destek hesabınızda bu ay artıya geçebilirsiniz.

Kuaförden ve Güzellik Merkezinden Çıkmayanlar

Size de iyi haberlerle gelemiyoruz maalesef. Güzellik gezegeni Venüs’ün hepimizin içindeki “daha bakımlı, daha güzel” olma isteğini körüklediği bir gerçek olsa da retro konumda olması (üstelik zararlı olduğu Akrep burcunda!) bu konularda da elimizi kolumu bağlıyor. Arkadaş grubunun en havalı kişisi olmak için ombre yaptırmak amacıyla kuaföre girip, içerden yanmış ya da garip renkte saçlarla çıkıp sinir krizi geçirmeniz çok mümkün. Ya da yüzünüze küçük dokunuşlar yaptırmak için gittiğiniz güzellik merkezinden botoks dozu fazla kaçmış mimiksiz bir surat ile ayrılabilirsiniz. İsterseniz, bu süreçte burun ameliyatı gibi önemli estetik müdahalelerde neler olabileceği konularına hiç girmeyelim. Hatta en iyisi, güzellikle ilgili her türlü girişim için Aralık ortasını bekleyelim.

Peki bu retronun hiç mi iyi bir yönü yok diyenler için yüreklere biraz su serpelim. Venüs retrosu yukarıda saydığımız tüm konularda geçmişten gelen şikayetleriniz, sorunlarınız varsa, onları düzeltmek için tam bir fırsat dönemi. Daha önce aldığınız, üstünüze büyük gelen ama bir türlü değiştiremediğiniz o eteği mağazaya geri götürmenin tam zamanı. Ne zamandır paçası uzun gelen pantolonu terziye mi verememiştiniz? Hiç durmayın. Ya da geçmiş aylarda bir saç faciası yaşadınız ve şu anda kuaför tabelasını görünce bile tüyleriniz diken diken mi oluyor? Artık korkmadan kuaförün koltuğuna oturabilirsiniz. Estetik revizyonu için zaman kolluyorsanız, doktorunuzu aramanın zamanı geldi. Özetle, sonrasında pişmanlık yaşamamak için Aralık ortasına kadar güzellik, estetik, alışveriş ve harcamalarla ilgili yeni adımlar atmayın. Eski dertleri ise şimdi çözün gitsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.