Alışveriş Astrolojisi: Black Friday Başlıyor!

Özellikle yurt dışında insanlar birbirlerini eziyor, neredeyse bir gün öncesinde mağazaların kapısında metrelerce sıralarda bekleyip sabahlıyorlar. Ülkemizde o kadar olmasa da senenin en büyük indirimlerinden biri gerçekleşiyor, ürünlerin birçoğu kapış kapış gidiyor! Peki burcuna Black Friday hakkında sen ne düşünüyorsun?

Canlılığa Bayılan Koçlar

Mağazaların kapısı açıldığı anda herkes içeri yığılacak, oradan oraya koşuşturup bir şeyler almak isteyecek. İnsanların bu canlılığına, atak ve hareketli olmasına resmen bayılıyorsun! Sen de tabii ki orada olacaksın ve istediğin ürünü başka birinin aldığını gördüğün zaman hiç çekinmeden onunla kapışacak, belki de farkında olmadan az birazcık agresifleşeceksin. Bir şey istiyorsan onu mutlaka elde etmelisin, başka yolu yok!

Maliyet Bilincine Sahip Boğalar

Zodyak’ın maliyet bilinci en çok gelişmiş burcu olarak tüm araştırmalarına çok önceden başlıyor, gerçekten uygun fiyatlı, ihtiyacın olan bir ürün varsa alıyorsa yoksa o eziyete hiç mi hiç bulaşmıyorsun. Ne de olsa fazlasıyla rahatına düşkün birisin ve gerçekten kar etmeyecekken neden bu işkenceyi çekesin ki? Lükse düşkünlüğünden dolayı mağazanın kapısında en önde senin bekleyeceğini düşünenler tamamen yanılıyorlar, gerekirse sezon sonu %70 indirimde onu alırsın ama zorunda kalmadıkça Black Friday kalabalığını çekmezsin!

Mağazadan Mağazaya Koşan İkizler

Tam anlamıyla Road Runner gibisin! Alışveriş merkezinin kapısında bekliyorsun ve açıldığı anda o mağazadan bir diğerine koşuyorsun. Çevrendekiler daha yeni kahvaltı yapıp esniyorken sen dördüncü kahveni çoktan içmiş oluyorsun. Hareket ve canlılık senin ruhunda var, böyle bir günde uyuşuk kalmaya hiç ihtiyacın yok. Gerçekten indirimli olan mağazalar varken ne ürünleri kaçırmaya ne de ileride onlara daha fazla para verme niyetin var. Adı üstünde Black Friday, tabii ki her şeyi indirimli almalısın!

Anne Edasıyla Yardımcı Olan Yengeçler

Black Friday müşterilerinin arasındaki en şefkatli ve sevecen kişi olabilirsin. O günkü kalabalıktan dolayı yemek yiyemezsen diye çantanda mutlaka bir sandviçin ya da aperatif bir şeylerin var ve çevrende senden daha küçük birini gördüğün zaman, hele de bir de acınası gözlerle etrafa bakıyorsa seni senden alıyor, çantandaki son lokmayı da onunla paylaşıyorsun. Alışverişe muhtemelen ailenle çıktın ve ucuz ürünleri almak için sürekli onları motive ediyorsun.

Önüne Gelen Her Şeyi Alan Aslanlar

Bu önemli günü çok yakından takip etmiyorsun ve indirimi görünce bir, iki parça bir şey alırım diye düşünmüştün fakat alışveriş sepetin an be an artıyor. Üstelik öyle ki birbirinden bağımsız o kadar ürün var ki hangisinden vazgeçsen bir türlü bilemiyorsun. Evde yapacağın parti için disko topu, doğum gününde takabileceğin Swarovski taşlı taç… Bunlara ihtiyacın olmadığını sen de biliyorsun aslında, ama galiba kabul etmek istemiyorsun 🙂

Şüpheci Yaklaşan Başaklar

Yıllardır Black Friday diye bir alışveriş günü var ama sen buna asla inanmıyorsun. O gün satılan ürünlerin ya çok daha kalitesiz ve hatalı ya da tamamen sahte olduğunu düşünüyorsun. Üstelik birçok ürünün fiyatlarında önce 4 kat yükseltme, sonra onun üzerinden indirim yapılıyor. Sen bunu yer misin? Tabii ki yemezsin 🙂 Herkes buna aldanıyor ama senin bu saflığa gelmeye hiç niyetin yok!

Fırsatları Değerlendiren Teraziler

Black Friday ucuz fırsatların olduğu harika bir ulusal alışveriş kutlaması! Dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor olabilir, insanlar bunun için aç, susuz, uykusuz kalıyor, hatta hastanelik bile oluyor olabilir ama sen bu kadarının gereksiz olduğunu düşünüyorsun. Gerçekten aylardır beklediğin çok pahalı bir ürünü indirime girdiği için alabilirsin fakat herkes tepişe tepişe o kalabalıkta alışveriş yapıyorken senin saatler boyu bunu devam ettirebilmene imkan yok! Sen de online alışverişi tercih edenlerdensin!

Stratejik Davranan Akrepler

Sabahın köründe yataktan kalkıp buz gibi havada dışarıda çıkıp mağazanın önünde beklemek mi? Tabii ki hayır! Araştırmacı ruhunu konuşturdun ve almak istediğin ürünlerin web sitesinde de indirimli olacağını öğrendin. Neden kalkıp mağazaya gidesin ki? Oturduğun yerde almak istediklerinin siparişini vereceksin ve ayağına kadar gelecekler. Yapacağın tek şey sıcacık battaniyenin altından sepete ekle butonuna tıklamak ve kart bilgilerini girmek!

Deneyim Merakında Olan Yaylar

Black Friday fırsatları tabii ki harika, ama senin asıl kaçırmak istemediğin şey bunun heyecan verici bir deneyim olması! Alışveriş yapmayı seven arkadaşlarınla bir plan yapmalı ve tüm gün bu heyecanı yaşamalısınız. Tabii bu arada alacağınız yepyeni ürünler de heyecanınızın yanında kar kalacak. O halde bir an önce telefon sarılmalı, bir yandan da alacağın ürünlerin listesini yapmalısın!

Planlı Hareket Eden Oğlaklar

Muhtemelen çok önceden bu sene neler alacağını düşündün, fiyatlarını araştırdın ve listesini yaptın. Her şey için hazırsın. Yanına yiyecekler aldın, kalın kıyafetlerini giyecek ve kapının önündeki sırada bekleyen ilk kişi sen olacaksın. Böylece direkt olarak girip ürünlerini alacak, çok kısa bir sürede mağazadan çıkabileceksin. Zaman yönetimi konusunda ne kadar yetenekli olduğunu biliyoruz, planının aksaması için hiçbir sebep yok. O halde bol şans 🙂

İdealist Kovalar

Bu kapitalizmin bir oyunu değil de? Resmen tüketim çılgınlığı! Evet ürünlerin neredeyse hepsinde deli gibi indirim var, ama hepsi normale göre çok daha fazla ürün satmak için. Resmen bizimle oyun oynuyorlar diye düşünüyorsun. Mantığın ağır bastığı için bazen çok ucuza gelen ürünleri almaktan sen de kendini alıkoyamıyorsun. Tamam, söz aramızda kalacak 🙂

Ucuzluğa Hayran Olan Balıklar

Günün en şaşkın burcu olarak bir silkelen ve kendine gel 🙂 Böyle inanılmaz fırsatlar karşısında şok oluyor, bazı indirimlere inanamıyor olabilirsin ama gerçekler karşında! Herkes ucuz ürünleri almak için neredeyse birbirini ezecek. Biraz daha kibar ve naif olsalar aslında çok daha kolay olacak her şey. İlk başta hiç ilgini çekmeyen ürünlerden uzak dursan da, bir süre sonra kendini onların yanında buluyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.