Alışkanlıklarından Kurtulamayan, Sevgilisine Takılı Kalan 4 Burç!

Aşk hayatı garip bir döngü. İlişkinizin ilk başladığı dönemlerde belki her an beraber olmak istersiniz. Sabah kalkınca ayrılmak zor gelir, ofiste ise sürekli bir mesaj trafiği yaşanır. Akşam olsa da bir an önce birlikte yemek yapsak, kanepede uzansak, film izlesek diye hayaller kurulur. Evin yolları depar atılarak aşılır, kapıda onu görünce düşünmeden boynuna atlanır. Bu anlattıklarımız canım cicim ayları denilen dönem. İkinci evreye geçelim. İlişki rutine bağlar. Gelen giden mesajlar artık evin ihtiyaçları üzerine kuruludur. İlk günlerdeki uykusuz ve ateşli geceler, yerini sakin akşamlara bırakır. Yemekte yapılan günün nasıl geçti muhabbetinin üstüne çok geç olmadan kuzu kuzu yatılır. Buraya kadar da bir sorun görünmüyor aslında. İlk günkü heyecanın aylar sonra da yerinde kalacağını kimse beklemiyor değil mi?

Alışkanlıklarından Kurtulamayan Burçlar

Gelelim bir sonraki evreye. 7/24 birlikte zaman geçirdiğiniz insandan artık sıkılmaya başladınız. Aynı yatakta yatmaktan, aynı muhabbeti yapmaktan ilişkiniz artık sıradan bir hal almış. Artık arkadaşlarınızla dışarıya çıkmaya başlamış, sadece önemli konularda telefon konuşmaları yapar olmuşsunuz. Dışarıda yemek yiyip eve sadece yatmadan yatmaya gittiğiniz günlere çok kısa bir mesafeniz kalmıştır. E tabi bu sırada gözler de boş durur mu? Alttaki departmanda yeni işe başlayan çocuk da kim öyle?

Sevgilisine Takılı Kalan Burçlar

Neyse ki konuyu çok dallandırıp budaklandırmadan, araya parazitleri sokmadan sağlıklı iki birey gibi konuştunuz. Neler olup bittiğini anlamaya çalıştınız. İlişkinizi düzeltmek için planlar yapmaya koyuldunuz. Kısa bir tatil iyi bir fikir olabilirdi. Hemen iki uçak bileti, hafta sonu biraz kafa dinlenmeli, son birkaç ayda olanlar gözden geçirilmeli. Peki eve dönüş yolunda herhangi bir şeyin değiştiğini görebildiniz mi? Artık gerçeklerle yüzleşme vakti. Alışkanlıkları bırakmanın, önünüze bakmanın artık zamanı gelmedi mi?

İşte karar anındayız. Tercih sizin tabii. Artıları eksileri toplamak, elmaları armutları düşünüp tartmak gerek. Mesela teslimiyetçi ve karşısındaki bağımlılık geliştiren Balıklar gibi yerinizde sayabilir, değişime kapalı sabit Boğalar gibi yerinden kımıldamayabilirsiniz. Yahut geçmişe takılan, alışkanlıklarında kaybolan Yengeçler gibi ilişkiye bir şans daha tanıyabilir; kolay kolay vazgeçmeyen, yaşadıklarını takıntı haline getiren Akrepler gibi beraber olduğunuz kişinin peşini bırakmayabilirsiniz. Tabii başka bir yol daha var. Bağlanmaktan kaçan özgür Kovalar gibi arkanıza bakmadan uzaklaşabilir; yerinde duramayan, çabuk sıkılan İkizler insanı gibi başka aşklara yelken açabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.