Aldatılan Burçlar Nasıl Yeniden Ayağa Kalkacak?

İlişkide güvenin öneminden bahsetmeyeceğiz sizlere. Orada hemfikir olduğumuzu sanıyoruz. Bir kere kaybettiğinizde, daha doğrusu kaybetmenize neden olduklarında tekrar kendinize gelmek belki aylar, belki yıllar alır. İkinci şanslar, toleranslar, harcadığınız zamanlar… Beklediniz belki, değiştirmeye çalıştınız, hatta kabul etmeyi denediniz, hislerinize güvendiniz, “başka bir şeye ihtiyacım yok” dediniz. Ne oldu? Düzelmedi değil mi? Her gittiğinizde tıpış tıpış geri döndünüz. Kürkçü dükkanı ya nasıl olsa, yaşadığınız tüm ne varsa unutulur en sonunda. Sonra yeniden başladı, gittiğiniz bardaki insanlara göz kırpmalar, aplikasyonlarda flörtün dibine vurmalar. Ardından gelen büyük kavgalar, kırılan telefonlar, fırlatılan bardaklar… Bu sefer ne çekip gidebildiniz ne oturup sağlık bir karar verebildiniz. Belki sadece zamana bırakıp sabrettiniz, hatta kendinizden ödün verdiniz. Kafanızdan geçen düşüncelerle içinizi kemirdiniz, bir akıl sıra erdiremediniz, aklınıza her geldiği anda sinirinizden ölüp ölüp dirildiniz. 2 sene sonra unutup gittiniz. Değdi mi peki? Çektiğiniz onca acı nereye gitti? Peki sorunun temeli neredeydi? Çaresizlik psikolojisi! Düşüncesiyle başa çıkamadığı için kendini kurban eden bir Balığın teslimiyeti.

Şimdi ise gelelim tekrar ayağa kalkmaya, kapıları tamamen kapatmaya! Zaten süresi dolmuş, yenileri kapıda bekleye bekleye ağaç olmuş. Sizinki artık aşk değil, koskoca bir alışkanlık olmuş. Biraz olsun rahatlattı değil mi bu düşünce? O zaman devam! Tüm suçunu başkasına yıkmak doğru değil elbet. En başta hayatı kendinizde aramak gerek. Neden hala buradayım? Niye kabul etmek zorundayım? Değilsiniz, arkanıza bakmadan çekip gitmekte özgürsünüz. Tek eksiğiniz biraz cesaret!

Yaptığı hata karşısında suçu size mi attı? Kötü hissetmenize mi neden oldu? Kulaklarınızı tıkayın, sinirlerinizi yatıştırın. Elinde kalan son damlayı bile kullanacaktır, izin vermeyin! Hatanın sizde olmadığının fark edin, suçluluk psikolojisine girmeyin! Hele ki kendini kurban eden bir Balıksanız ya da duygularıyla hareket eden bir Yengeç, teslimiyetten hemen vazgeçin! Size iyi gelecek şeyler yapmayı deneyin. Kendinizi işinize verin, ofisten sonra çıkıp iki bira devirin. Çevrenizdeki insanlarla ilgilenin, kaderci olmayı bırakıp özgürlüğü hissedin. Bilmeniz gereken tek bir şey var, o da her şeyin gelip geçeceğini düşünüp, yaşadığınız hiçbir olayın üzerinde gereğinden fazla durmamanız, işinize gelmiyorsa arkanıza bile bakmadan kaçmanız! Ne demiştik, sadece biraz cesur olmanız gerek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.