Aksesuar mı? Burcuna En Uygun Şapka ile Şıklık Cepte!

Yazın güneşten korur, kışın soğuktan! Kimi zaman suç ortağı olur, saman altından yürütülen sulara yardım ve yataklık eder! Bazense bir şapkayla nostalji rüzgârı eser. Her ne amaçla olursa olsun, şapka kadının kimliğinin imzasını taşımayı başarır. Özellikle kadınlar için, ayırt edici, şahsına münhasır tavrını sergilemeyi kolaylaştırıcı, muazzam bir aksesuardır şapka. Modern kadının vazgeçilmez şıklığıdır. Kaliteli bir görünüm kazanmak, “ben bu işten anlıyorum mesajını” görenlerin zihnine çalmak isteyen kadınların olmazsa olmazdır şapka! Peki senin burcuna en uygun şapka hangisi?

Koç

Yaşamının her alanında spor şıklık tercih eder, hareketini kısıtlayacak, hızını yavaşlatacak konforsuz kıyafet ve aksesuarları sevmezsin. Maskülen bir şıklık tercih eder, kırmızı tonlarına ağırlık verirsin. Cesur havana, ayakları yere basan biri olduğunu ispatlayan tavrına yakışan şapkalar, abartısız, spor ve yine maskülen tarzda olanlardır.

Boğa

Kendini doğanın bir parçası gibi hissetmeyi ister, toprak tonlarını seversin. Boyutları aşırıya kaçmayan, ölçülü büyülükteki şapkaları tercih eder, kullandığın her aksesuarda estetik kaygı güdersin. Fazla göze değmeyi de silinip gitmeyi de sevmez, aşırılıklardan pek haz etmez, kaliteli olmayı es geçmezsin. Akıllarda hoş bir seda bırakmayı ister, giyim kuşamına da bir hayli dikkat edersin. Bu yüzden tamamlayıcı bir aksesuar olarak şapka tercihinde dikkat çekersin.

İkizler

Hayatı uçar adım yaşamanı sağlayan tükenmez enerjin, kıyafetlerinden, takılarından, saçlarından, tepeden tırnağa her halinden okunur. Rengarenk tercihlerin bolca zaman geçirdiğin sosyal çevreni de neşelendirir. Yaşam boyu genç bir tarzı benimser, yaşın kaç olursa olsun cıvıl cıvıl renkler kullanmaktan vazgeçmezsin. Ruhuna yakışan şapkalar esnek, renkli ve sportif olanlardır.

Yengeç

Anılarını taze tutmayı sever, retro kıyafetlerle tarzında nostalji rüzgarları estirmeye bayılırsın. Ananenin zamanında moda olan fularlar, annenin gençlik yıllarında dans ederken tercih ettiği ayakkabılar, çeşit çeşit dönem şapkaları bir hayli ilgini çeker. Vücudunda taşıdığın her parçanın manevi değerinin olması seni oldukça mutlu eder. Aile yadigarı bir şapka, ruhunu ifade etmeye yeter.

Aslan

İletişimin başlangıcında, ilk izlenimde ne parmağındaki yüzük dikkat çeker ne de kulağındaki küpe. Senin için esas olan dikkat çekmek olunca, şapkaların vazgeçilmez parçalar olarak gardırobunda yerini alır. Şapka dediysek, dev saç aksesuarları, ışıltılı tokalar, göz alıcı mücevherlerle yarışan şapkalar, hepsi olmazsa olmazların arasındaki değişmez yerini alır. Takılarını tamamlayan şapkalar, bir ayrı göz alır.

Başak

Senin için şapka güneşin zararlı ışınlarından koruyan, kışın hastalıktan kurtaran kimi zamanda sade şıklığına sakince eşlik etmeyi başaran, çok işlevsel ve de kurtarıcı bir aksesuardır. Fazla gösterişi, göz alan küpeyi, altının sarısını, bileziğin parlağını pek sevmez, dengeli bir görünüme sahip olmaya özen gösterirsin. En önemlisi de temiz ve aydınlık görünmek. Bembeyaz şapkalar hem ruhunu yansıtır hem de fresh görünümüne katkı sağlar.

Terazi

Şapkalı şıklığın Zodyak kraliçesi şüphesiz ki sensin! Zarafetini, modern şıklığını, salon kadını imajını tamamlayan, girdiğin her ortamda seni herkesten ayıran, klas görünümüne eşlik eden şapkalar, stilinin olmazsa olmazları. Estetik harikası kombinlerine yeni bir soluk getiren, renk kullanımını destekleyen sade şapkalar güzelliğine güzellik katar. Taktığın her şapka moda olur, senin gibi estetik algısı olan az bulunur.

Akrep

Şapka senin için hem büyülü bir gizem aracı hem de kamuflajın ustası. Az konuşup öz konuşan, ser verip sır vermeyen tavrın, biraz ürkütücü biraz merak uyandıran etki alanınla yüzünün yarısını gizleyen, ardında sakladığın koca bir evrene atıfta bulunan şapkalar senin için olmazsa olmaz. Özellikle dev görünümlü, koyu kızıl ya da siyah şapkalar, sana ayrı bir hava katar.  Görenler “kimmiş bu gizemli kadın” düşüncelerine dalar, seninle tanışabilmek için sıraları bozar.

Yay

Seni dünyanın farklı coğrafyalarında çeşit çeşit şapkayla görmek mümkün ama vazgeçilmezin terletmeyen, özgür kız tavrına kolayca uyum sağlayan, çok büyük olup görüş alanını kapatmayan hasır şapkalar! Güneşi bol ülkelerde gezmeyi sever, uzun süre farklı kültürlerle tanışmazsan tanımadığın insanları özlersin. Hasır şapkan başında, ömür boyu devri âlem yaparsın.

Oğlak

Resmi duruşunu tamamlayan, ciddiyetine ciddiyet katan şapkalara bayılır, şıklığına yağan övgüleri zarifçe karşılarsın. Keskin hatlı aksesuarları, koyu renkli kombinlerine eşlik eden minik ışıltıları ve tarzının vazgeçilmezi olan inci takıları, minimal şıklığından eksik etmezsin. Senin için önemli olan saygı görmek ve örnek alınmaktır. Tarzınla da bunu pekâlâ başarırsın.

Kova

Başkası taksa deli olur, sen takınca dahi! Kimsenin aklına gelmeyeni, “olur mu canım ne saçma” deneni aklına esince yapar, üstüne akıl yürütüp vaktini boşa harcamazsın! Herkesin saatlerce uğraştığını, uzun araştırmalar sonucunda ulaştığını düşündüğü saç aksesuarlarınla oldukça dikkat çekesin. Ne varmış yani an gelir kendi şapkanı kendin yaparsın. Herkesin dahiyane bulduğu, kimisinin burun kıvırdığı tarzını, kendini bildin bileli korur, sürdürürsün.

Balık

Çiçek bahçesinde yaşadığın, düşler aleminden az önce geldiğin, hülyalı bakışlarından okunur, hayal pembesi fularla çevirdiğin şapkan da tüm bu mistik havanı taçlandırır. Uçuş uçuş elbiselerinle yaşarken sen, üzerine iliştirdiğin minik aksesuarların büyülü bakışlarını derinleştirir, tercih ettiğin şapkalar başka bir alemdenmişsin gibi hissettirir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir