Akreplere İntikam Yemini Ettirecek Kazıklar 

Zodyak’ın en kindar ve intikamcı burcudur Akrepler. Kendilerine yapılan yanlışları asla unutmaz, hafızalarının bir kenarında tutarlar. Uygun zamanda harekete geçip ödeşmek isterler. Kendilerini doldurmak gibi bir özellikleri olduğu için, bazen küçük yanlışları bile büyütüp kin meselesi haline getirirler. Bu konuda uzlaşmaları ve affedici olmaları zordur.  Hele bazı kazıklar var ki Akreplerin gözünde kesinlikle intikam yemini etmeyi gerektirir.

“Sana İş Bulacağım” Deyip Sözünü Tutmayanlar

Akrepler insan ilişkilerinde kendilerine karşı dürüst ve net olunmasını ister. Söz verip de lafının arkasında durmayan kişilere çok kızarlar. Umut tacirliği yapmanın büyük bir ayıp olduğunu düşünürler. İş konusunda hırslı olup, kariyer tırmanışlarında atılan kazıkları bağışlamazlar. Moralsiz ve uzun süredir işsizlerse “Cv’ni gönder sana iş bulacağım.” deyip sözünde durmayanlara kin duymaktan kendilerini alamazlar. Sadece umut satmaktan öteye gidemeyenlerden intikam almak için planlar yaparlar. Bu kişilerin de iş yaşamında aynı duruma düşmesini bekler ve benzer tarzda bir kazıkla karşılık verirler.

Hedeflerini ve Yeteneklerini Küçümseyenler

Azimli ve çalışkan burçlardan olan Akrepler, kendilerine büyük hedefler koyar. Adım adım o amaca ulaşmak için disiplinli bir tempoyla çaba gösterirler. Gururlu kişiler olarak aşağılanmaya tahammül edemezler. İma yoluyla bile olsa geleceğe dair hedeflerinin küçümsenmesi Akrepleri kızdırır. Bu tarz yorumlara o an sert tepki göstermezler belki ama gelecekte karşı tarafa iyi bir ders vermeyi kafalarına koyarlar. Kendilerine sarf edilen bu olumsuz sözleri asla unutmaz ve kızgınlıklarının verdiği hırsla amaçlarına ulaşmaya çalışırlar. Bu hedeflere varıp zirveye çıktıklarında ise eski düşmanlarına bir şekilde başarılarını kanıtlayıp onları çatlatırlar.

Sevgililerine Kur Yapanlar

Aşk konusunda sahiplenici ve fazlasıyla kıskançtır Akrepler. Sevgililerinin telefonunu, sosyal medya hesaplarını ve eşyalarını en fazla kontrol eden kişiler bu burçtandır. Flörtlerini birçok kimseden sakınırlar ve onlarla gereğinden fazla diyaloğa girenlerden şüphelenirler. Karşı tarafı şöyle bir takibe alırlar. Akreplerin sevgililerine bariz bir şekilde kur yapanlar her an arkasını kollamalıdır. Bu tarz bir yanlış yapan kişilere büyük bir öfke besler ve intikam almak için yanıp tutuşur Akrepler.  Son derece stratejik ve akıllı olan bu burçlar hiç renk vermezler planlarına ilişkin. Var olan koşullara göre ya düşmanlarını rezil eder ya da varsa flörtleriyle aralarını bozarlar.

Güçsüzken Psikolojik Şiddet Uygulayanlar

Ruhsal olarak duyarlı ve alıngan burçlardandır Akrepler. Maruz kaldıkları baskı, kalplerinde göründüğünden çok daha fazla yara bırakır. Yaşamlarının herhangi bir döneminde kendilerine psikolojik şiddet uygulanması, onlar için ciddi bir kin tutma sebebidir. Özellikle de çocukluk yıllarında buna maruz kalmaları ileride yıkıcı etkilere sebep olabilir. Güçlü ve gerektiğinde sert olmaktan çekinmeyen Akrepler, bazen çeşitli sebeplerden ötürü şiddet karşısında çaresiz kalabilirler. İpler onların eline geçip de elleri güçlendiğinde intikam için gün saymaya başlarlar. Kendilerine psikolojik şiddet uygulayanları aynı şekilde yıpratmak için uygun fırsatı kollarlar. İntikamlarını almadan da bu dünyadan göçmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir