Akrep’in En İyi Anlaştığı Burçlar!

Akrep aslında hemen herkesle anlaşır, zira ilişki sınırını korur, herkesle arkadaş olur ama dostları bir elin parmak sayısını belki tutturur! Herkesin hayatına girmeye, çeşitli yaşam deneyimleri gözlemleyerek bilgi dağarcığını genişletmeye bayılır ama kendi dar alanlarına, gizli köşelerine, yer altlarına, zihin diplerine kimsecikleri sokmaz, kilit altında sakladığı öykülerini kolay kolay paylaşmaz! Peki bakalım Akrep en iyi hangi burçlarla anlaşır?

Yengeç

Sevdiklerine gelecek herhangi bir zevalin ihtimalinde dahi tırnaklarını çıkaran, tüm kalkanlarını kuşanıp ölümüne savaşan, tüm merhamet kırıntılarını paketleyip rafa kaldırdıktan sonra gözlerini kısıp acımasızlığını takınan iki burç vardır Zodyak’ta; Yengeç ve Akrep! Bu intikam birliği onları can dostları da yapar, uğruna kanlarını akıttıkları mücadelede kardeş de! Akrep de Yengeç de harika birer kara gün dostu olurlar! Onların bir gözü eğlencede, bu dünyanın keyfini çıkarıp gerisini düşünmemekte değildir! Aile kavramı, güven ilişkisi, sevgi bağı çok önemlidir! Sevginin kucak dolusunu tanıyan, duygunun en derinine kendi yüreğinde şahit olan bu ikili, intikamda da acıda da birbirlerine yoldaş olur!

Balık

Okyanusun derini Balık’tan, toprağın derini de Akrep’ten sorulur! İkisi de insansız hava sahalarında, zihinleriyle sohbet etmeyi, kalp kapılarını yalnızken açıp duygularını deşifre etmeyi sever! Balık’ın da Akrep’in de hayal gücü oldukça gelişkindir. Balık kendi kendine yeter, Akrep ise düşlerini gerçeğe dönüştürmek için zaman zaman yerin üstüne çıkmayı pek sever! Akrep fazla kurnaz, aşırı detaycı, stratejik ve uyanıkken Balık tersine kendi dünyasında kurduğu savruk yaşamında, kimselerin ne dediğini bilmeden yaşar gider! Akrep ile Balık ilişkisi birbirini tamamlamak açısından oldukça önemlidir. Zira Akrep kimi zaman fazla karanlığa maruz kalıp kötücül tarafa geçebilir, Balık’ın merhameti onu durdurur!

Boğa

Yaşamlarının temeline sevgi ve güveni koyan, öfkelendikleri anda taş üstünde taş kalmayan iki burçta sıra! Aslında Boğa ile Akrep’in neresi benziyor diyenler olabilir. Zira biri karanlık biraz da ürkütücü bir ilk izlenime sahipken, diğeri daha keyifçi, aydınlık görünmeye özen gösteren bir doğasever! Ama ruh dünyaları birbirlerine oldukça benziyor. İkisi de ilişkilerini hemen hemen tümüyle güven üzerine kurarlar. Onlar için en önemlisi dürüstlüktür. İkisi de düşünmeden pervasız kararlar vermez, öfkelerine yenik düşüp anlık reaksiyon geliştirmez. İyice düşünüp en doğru planı kurmadan harekete geçmez! Tüm bu özelliklerde birleşen ikili, köklü bir arkadaşlık kurabilirler.

Oğlak

Bu ikili de kulağa biraz garip gelebilir ancak bu dostluğu onaylamak için sebeplerimiz var! Zira Oğlak’ın döpiyesinin, kalem etekli ciddi dünyasının, plaza şıklığının ardında, şaşırtıcı bir gece kuşu sakladığı bilgisini duymayanınız yoktur. Akrep’in fantezi dünyasının gelişkinliği zaten yedi düvelin dilinde! Bir ortaklık da acımasızlıklarında saklı! İkisi de kafasına koyduğunu ne pahasına olursa olsun yapar. Akrep’in karanlığı, Oğlak’ın otoritesi korkutur. Bu ikili can yakmaz diyenler, umarız karşılaşmazsınız! Zira birinin engin hayal gücü, diğerinin duygudan tümüyle arınan katı tavrıyla birleşince o gözler kırpılmaz, yapılan hiçbir şey cezasız kalmaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.