Akrep ve Koç Burçlarının Ortak Özellikleri

Su grubunun stratejik burçları olan Akreplerle, ateş grubunun proaktif burçları Koçlar birçok yönden birbirinden ayrılır. Akrep burçları ne kadar otokontrollüyse Koçlar da bir o kadar fevridir. Farklı grupların enerjisine sahiptirler ancak bir takım ortak yönleri vardır. İkisi de güçlü ve iradeli kişilerdir. Her zaman bir ağırlıkları vardır ve insanlar onlardan çekinir. Ayrıca kendilerine özgü auralarıyla dikkat çekmeyi başarırlar.

Yüksek Azim

Son derece azimli ve hırslı olan bu iki burç amaçlarına erişmek için canını dişine takar. İkisi de rekabetçidir ve başarısızlığı kabullenemez. Girişimci ruhlu Koçlar, uğruna savaşacak bir hedef belirlemeden mutlu olamaz. Yaşam onlar için her daim bir mücadele alanıdır ve bu sebeple her işi hırsla yaparlar. Kendilerinden daha başarılı, çalışkan birini gördüklerinde azimleri katlanır ve yarışa girerler. Akrep burçları da kararlı kişilikleriyle hırslarını beslerler ve tuttuklarını koparırlar. İş yaşamlarında kariyer basamaklarını tırmanmak için manipülatif stratejilere yönelirler. Önlerini kapatan biri varsa sessiz ve derinden hareket eder, kolayca onları ekarte ederler.

Auralı Kişilikleri

Kendilerine has bir çekiciliği olan bu burçların doğuştan gelen bir aurası vardır. Onlara bu niteliği veren sebepler birbirinden farklıdır. Koç burçları girişken, dinamik ve lider ruhlu olduğu için girdikleri gruplarda kendilerini belli eder. Otoriter tavırlarıyla kalabalıkları yönetirler ve yönetici konumuna erişirler. Bu yetenekleri onlara çekicilik katar. Akrep burçlarının ise aura sahibi olmak için özel bir çaba sarf etmesine gerek yoktur. Gizemli bakışları, derin kişilikleri, ağır başlı tavırları onlara seksilik katar. Az ve öz konuşarak kısa sürede karşı tarafı cezbederler.  Akrep burçlarında sessizliğin çekiciliğini hissedersiniz.

Deli Cesareti

Zodyak’ın en cesur kişilerindendir bu iki burç. Aralarında bir takım nüanslar söz konusudur. Koç burçları, savaşçı ruhunun verdiği cesareti yansıtır. Ne bir kimseden ne de bir tehlikeden çekinirler. Hatta bazen işin dozunu kaçırır, tatsız hadiselere sebep olurlar. Sözlerinde de bu cesareti sezersiniz, dillerinin kemiği yoktur. Kavgada, savaşta başı çeken savaşçı komutandır Koçlar. Akrepler ise tutkularının peşinden gitme takıntısıyla cesaret kazanmıştır. Öte yandan Koç burçları gibi içgüdüsel ve aceleci davranmazlar. Tehlikeli bir patikada yavaş yavaş ilerlerler. Onları ölümcül yollara sürükleyen sebep, karanlığın yarattığı gizeme karşı koyamamalarıdır.

Güçlülük

Herkesin hayatı, acı tatlı olayların döngüsü üzerine kuruludur çoğu kez. Acı tecrübeler kimilerini yıpratır, sindirir veya pes ettirir. Bazıları ise güçlü, dirayetli kişiliğiyle ayağa kalkmasını bilir. İşte Koç ve Akrep burçları bu gruptan insanlardır. Koç burçları hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendini güçlü ve her konuda muktedir hisseder. Engeller, olumsuz deneyimler onları yıldırmaz. Akrep burçları duygusal ve kırılgan bir yapıda olsalar da ayağa kalkmasını bilir. Öldürmeyen acı onları adeta güçlendirir. Maneviyatları yüksektir, hüzünlerini yas havasında yaşar, sonrasında geçmişi ruhlarının bir yerinde toprağa gömerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir