Akrep Burcunun Olmazsa Olmazları!

Zodyak’ın en dayanıklısı, gecelerin efendisi Akrep derin duygularıyla kurar yaşamını. Hayatını gizemleri aydınlatmaya adar ve her ne pahasına olursa olsun güven peşinde koşar. Karanlık bir yaşayandır Akrep, kuşkusu bol, arzusu derindir. Bakalım bu sezgisel burcun olmazsa olmazları nelerdir?

Güven Duygusu!

Akrep’in bilmeye ve sırları açığa çıkarmaya olan yüksek merakı, onu yeni bir bilgi edinmesi olası her alanda kuşkuya düşürür. Buna bir tür varsayım da denebilir. Her kapalı kapının ardında kocaman bir dünya, her söylenmeyen sözün ardında muhakkak bir yalan, cevaplanmayan telefonlarda bir sebep olduğunu varsayar ve kaçınılmaz olarak küçücük bir güven sorununda derin şüpheler duyar Akrep! Onun için birine tamamıyla güvenmek oldukça zordur ancak güvendiği birine herhangi bir koşulda sırtını dönmesi daha da zordur. Zordur Akrep ancak kazanıldığında kaybedilmesi imkansızdır ve dostluğu harikadır! Akrep’in gözlerini kapattığında, güvende olduğunu bildiği bir dünyaya ihtiyacı vardır.

İhtiraslı ve Tutkulu Bir İlişki!

Cinsel enerjisi en yüksek olan burçlardan biri de Akrep’tir. Suyun derinliğini, karanlığın gizemini taşıyan Akrep, akla gelmeyen duyguların sahibi, sınır ötesi fantezilerin kaşifi, gecelerin hakimidir. Onun için cinsel deneyim bedensel bir hazzın çok ötesinde, kişisel dönüşümüne, sınırlarının keşfine, kendini gerçekleştirmesine katkı sağlayan biraz da ruhani bir ritüeldir. Bir de bilinmeyen bir alanın tadımıdır elbette. İlişkisinde cinsellik de güven de biraz gizem de olmazsa olmazdır! Akrep’in sevgilisi hemen bilinen, tüm varlığını ilk günlerde çırıl çıplak soyunup tüm meraklarını açığa kavuşturan biri olamaz! Hep biraz gizemli, biraz da karanlık olmalıdır ilişkisi. Arzularına cevap vermeli, tutkuyla sarmalıdır, derin duygularıyla sevmelidir.

Sırlara Vakıf Olma!

Akrep bilmek ve bilgiyi saklamak için yaşar! Kim bilir, belki de evrenin bir yerlerde korunduğuna inanılan ancak henüz açıklanmayan, efsanevi gruplar gözetiminde, kilitler altında saklanan kadim bilgisi, bir Akrep’in sandığındadır. Akrep her şeyi bilmek, gizemleri aydınlatmak, kapalı kapıları aralamak, sırları ortaya çıkarmak için yaşar! Ancak bunları günlük bir gazeteye yazmaz ya da youtube kanalına yükleyip dünyaya yaymaz! O bilginin taşınmasını değil korunup saklanmasını sağlar! Ve akla gelmeyen, nasıl eriştiği herkesçe muamma olan türlü bilgiyi çoktan arşivine eklemiştir. Akrep karanlıkta duvara toslamaz, karda izini belli etmez! Sessiz ve derinden gider, her şeyi bilir!

Dönüşüm!

Akrep için mücadele etmek yaşamsal bir ihtiyaçtır! Aslında yaşam amacı hayatta kalmaktır ancak hangimizin değil ki? Akrep’inki biraz daha farklı bu yüzden! O tehlikeler içinde savrulup, alevler içinde kavruldukça, yeniden doğar ve her yeniden doğuş Akrep’in kendini gerçekleştirme yolculuğu için gerekli bir dönüşümdür! Dersler almalı, güvenli alanından çıkıp kendini yenilemelidir. Durağan, tek düze bir yaşam onun yaşam amacına aykırıdır. Yer altının hükümranı olarak simgelenen Akrep burcu insanı, karanlıkları aydınlatmak, sorunları bertaraf edip hayatta yeni kapılar açmak, öldürmeyen acılarla güçlenmek için yaşar! Akrep Zodyak’ın en dayanıklısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.