Akrep Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Akrep burcu insanı derin duygularının mühürlediği şüpheleriyle meşhurdur. İkna etmek zor, güvenini kazanmak ise oldukça güçtür. Somut dünyanın uzağında kurduğu karanlık yaşamına insanları kolayca buyur etmez. İlişki kuracağı kişinin duygusu bol, somut gerçekliği kavrayışı ise güçlü olmalıdır. Ancak ona katacak bilgisi olan, merakını cezbeden biraz kıskanan her an güven tazeleyen biriyle sağlıklı bir birliktelik kurabilir. Bakalım ihtiyacı olan sevgili profili nasıl olmalıdır.

Güven İhtiyacı Karşılanmalı!

Akrep kişisi ne gözlerine itimat eder ne kulaklarına inanır; her şeyin altında, görünenden fazlası olduğuyla ilgili derin bir inancı vardır. Dünya olanın ötesinde bir mana taşırken insanlar söylemlerinin ötesinde, satır aralarında, üstü örtülü ifadelerinde gizlidir. Somut algısından ziyade hislerine kulak veren Akrep, kendince bir ilişki biçimi geliştir. Fazlaca sorgulayıcı tavrı ve geçmişin tüm bilinmezlerini aydınlatmaya olan karşı koyamadığı arzusuyla kocaman bir güven problemiyle yaşar. Duygusal ilişkilerinde ona eşlik eden sevgilisi, görünür dünyanın gerçekliği konusunda ikna kabiliyeti gelişmiş, güven vermek konusunda dürüstlüğüyle nam salmış biri olmalıdır. Düşüncelerinde net, kararlarında kati ve kendinden emin biri ancak Akrep’in karanlık yanına ışık olabilir.

Derinlerinden Çıkarmalı!

Akrep kendiyle birlikte hem maddi hem de manevi anlamda kuşatmak istediği sevgilisini de tüketir! Eğer sevgilisinin aydınlıkta kalmak konusundaki iddiası Akrep karşısında güçsüz kalırsa, ilişki çarçabuk Akrep’in sonu gelmez sorgusuna maruz kalacaktır! Somut gerçekliğin karşısında konumlanan şüpheli hisleri bertaraf edebilecek, Akrep’in kaygılarıyla mücadele edip onunla yalnızlaşmaya ayak direyecek, düz ve açık biri Akrep’i bu denli derine inmekten kurtarıp, kuşkularını susturabilir. Akrep karşılaştığı bu yeni ve kendinden emin ilişki içinde, sıkıca tuttuğu iplerini elinden bırakmalı, rüzgâr yönüne kanat çırpmayı bazen ise kendini akışa bırakmayı öğrenmelidir. Her şeye hakim olma ve sevgilisini büsbütün kuşatma arzusunu bir kenara bırakan Akrep, tanıştığı bu yeni berraklıkla mutlu olacaktır.

Sahiplenilmesi ve Kıskanması Gerekir!

Akrep tüm duygularının hâkimi olan kuşkularından büsbütün kurtulamasa da onları olumlu yönde kontrol etmeyi öğrenebilir. Hiçbir koşulda kıskanmak güçlü duygusunu tümüyle elden bırakmayan Akrep, bu duyguyu sevginin gereği ve göstericisi olarak konumlandırır. Hal böyle olunca kendine olan sevgi boyutunu tayin etmekte de kıskanmayı ölçüt alır! Sevgilisini fazlaca kısıtlamadığı ve bu duygusunu paranoyaya dönüştürmese de küçük kıskançlıklarla sevgi gösterisi yapacak, sevgilisi tarafından da kıskanılmayı arzu edecektir. Duyguların girdabına kapılmamış, aşırıya kaçmamış ölçüde kıskançlık duyan bir sevgili Akrep için tanıdık bir duygu eşliğinde güven kaynağı olacaktır. Akrep kıskanılmanın yanında sahiplenilmeye ihtiyaç duyar!

Akrep’e Huzur Gerek! Dünyevi Hazlarla Tanışmalı!

Akrep dünyaya kapılarını kapamış, duygularının hâkimiyeti ele aldığı yer altlarında yaşamayı seçmiştir. Kaygıları; mutlu olmasına ve hayattan zevk alacağı kaynaklarla tanışmasına müsaade etmez. Doğru insanların yönlendirmeleriyle tanışmayan bir Akrep, iç sesini sakinleştirmek ve kalp atışlarını dizginlemek için bir ömrü kendi kabuğunda geçirebilir. Akrep’e dünyevi hazlardan keyif alan, huzurlu olduğu anlara yaşam ortaklarını da dahil eden bir sevgili gerekir. Kendi elleriyle can verdiği dertlerine sırtını dönen, kaygı dolu iç sesine kulaklarını tıkayan Akrep, sevgilisinin sakin ve huzurlu haline eşlik edip, kuşkusuz bir gündelik yaşamın hazzına varmalıdır.

Cinsel Çekimi Kuvvetli Olmalı!

Duygusal ilişkilerinde cinsel çekime bir hayli önem veren Akrep, ilişkide olduğu kişiden de aynı ölçüde arzulu olmasını ister. İhtiraslıdır Akrep, aşık olduğu kişiye karşı koyulmaz bir çekim duyar ve tıpkı kendi yaşadığı gibi güçlü bir istekle karşılanmak ister. Akrep’in ilişki yaşayacağı sevgilisi, duygularına olduğu kadar hazzına da karşılık verecek, türlü karanlık oyunlarına yenilerini ekleyecek biri olmalıdır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.