Akrep Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Akrep biraz anlaşılmaz, çokça gizemli görünüp karanlık bir merak uyandırsa da insanda, Zodyak’ın en dost insanıdır aslında. Hayatına girmek zor çıkmak ise imkansızdır çoğu zaman. Zira Akrep tümüyle tanımadan, güven duymadan, kendinden de müstakbel dostundan da emin olmadan kimseleri hayatına büsbütün sokmaz! Ama insan şaşar, hata yapar! Akrep’in de bazen yanıldığı, beyhude insanlara dost dediği olur! Peki kimleri hayatından çıkarırsa çok güzel olur?

Gevşek Ağızlı, Dedikoducu İnsanlar!

Akrep tüm evrenin sırrına vakıf olur, bildiklerinin tümünü kendine saklar, ser verip sır vermez. En muhteşem yeteneklerinden biri, şaşmaz sezgilerinin de desteğiyle, gizemleri öğrenmek, kimselerin bilmediği sırlara ulaşmaktır. Akrep’in hayatında gözü kapalı güveneceği, ağzı mühürlü insanlara rahat koltuklar vardır. Ama ayaklı gazetelere, ağzında bakla ıslanmayanlara, kazara bir şey öğrense içinde patlamadan koşup eşe dosta yetiştirene bir solukluk müsaade yoktur! “Yaptığım da yanıma kar kaldı, söyledim bitti!” sanmayınız, Akrep böyle bir hatayı kimsenin yanına bırakmaz, hayatından çıkarmakla da kalmaz!

Sözünün Eri Olmayanlar!

Akrep öyle bol keseden atmaz, uğruna canını vermeyeceği insanı arkadaşım deyip hayatına sokmaz! Uçların insanıdır Akrep ya gerektiğinde kendini feda edecek kadar çok sever ya da umurunda olmaz. Dost dediği insan söz verip tutmuyor, güvenini boşa çıkarıyor, yarı yolda bırakıyorsa bu arkadaşlığın dönüşü olmaz, Akrep ikinci bir şans verip bir kez yaptığı hatayı ikinciye tekrarlamaz! İyi de yapar! Kötü gününde yanında olacağını garantileyemediği, her koşulda güvenemediği insanı hayatından söker atar!

Yüzeysel İnsanlar!

Akrep’in derin duyguları vardır, sevginin de nefretin de en köklüsünü yaşar! Gel geç ilişkilerin insanı değildir Akrep! Sevdiği insanı bilgisiyle kuşatmak, tüm detaylarına hâkim olmak, ihtiyacı olduğu her an ellerini tutmak, yüreğinin yangınını da yüzünün gülünü de tek bir bakışından anlamak ister. Kendisi de insanların kalplerinde hatırı sayılır bir yer kaplamayı ve sahip olduğu duyguların karşılığını dostunda da görmeyi bekler. Ne olduğu belirsiz, adı konmamış, bir görünür bir kaybolur laçka ilişkilerinin bağlarını tek hamlede keser, gerçek ilişkiler dünyasına döner! Tutkuyla sever, bir çırpıda siler!

Fazla Rasyonel İnsanlar!

Akrep sezgilerine kulak verir, neredeyse duygularının esiri olur! Mantıklı olduğu için bir işi yapmaya koyulduğu, olaylara rasyonel olarak eğildiği görülmüş şey değildir nitekim hislerinin yanında gerekliliklerin yüzüne bakmaz Akrep! Duygusuz, empati kurmaktan yoksun, her şeyin maddi karşılığı olduğunu düşünen, dünyayı somut olarak algılayan insanları yanına yaklaştırmaz! Yaklaşan olursa derhal iç yüzünü görmesiyle hayatından silmesi bir olur!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.