Akrep Burcunun Hayat Mottosu: Öldürmeyen Acı Güçlendirir!

Kararlı, dayanıklı, inatçı ve tutkulu! Doğalarında yatıyor Akreplerin küllerinden doğmak. En sert esen rüzgara bile dayanmak, gücünü tüm dünyaya duyurmak. Yıkılsa bile tekrar ayağa kalkıp yeniden savaşmak. Çünkü kafasına koyduğu işi bitirmek istiyor, yarım bırakmayı hiç mi hiç sevmiyor. En kötü durumun bile üstesinden gelmeyi başarıyor, öldürmeyen acı onu güçlendiriyor!

Biraz gizemli davranmayı seviyor, karşısındaki insana pek güvenmeyi tercih etmiyor. Şüphe ise aklının bir köşesinde pusuya yatmış her an hazır bekliyor. E bir yandan sezgilerini de kullanıyor, su grubu bir burç olduğunu her haliyle belli ediyor. Bazen burnunun dikine gidiyor, sınırları zorlayıp uçlarda geziyor. Bazen duygularının sesini dinliyor, ateş gömleğini giyip kendini aşkın kollarına bırakıveriyor. Fakat kontrolünü de kaybetmiyor. Bir yandan sabrını cebine koyup uygun zamanı bekliyor, bir yandan da kafasındaki tilkinin peşinden gidip atacağı adamı bile düşünüyor. Gözlem yeteneğini kullanarak gelecek saldırılara karşı gardını alıyor. Karmaşık şeylerin içinden ustalıkla çıkıyor, ağzından laf almak için cımbız bile iş görmüyor.

Sıla’nın şarkı sözleri Akrep burcunun hayat mottosunu sonuna kadar yansıtıyor. Acısa da öldürmez, cehenneme döndürmez, hayatını söndürmez. Biraz mazoşist bir burç canlanabilir kafanızda. Pek yalan da değil açık konuşmak gerekirse. Akrep insanları krizden besleniyor, gecenin karanlığında kaybolmayı seviyor. Karamsarlık, kindarlık ise burcunun yapı taşlarını oluşturuyor. Yediği kazıkları asla unutmuyor, intikam yemeğini soğuk servis ediyor. Canı ne kadar yansa da bir yolunu bulup ayakta kalmayı başarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.