Akrep Burcunun “En Kötü” Özellikleri!

Akrep Zodyak’ın karanlık yüzü, bitmeyen intikam ateşidir. Akrep’te herkesçe hissedilen ancak sebebi tam olarak bilinemeyen tedirgin edici bir şey vardır! Gözle görünmez, manasına erilmez ama görünürde yok diye göz ardı edilemez. Zira Akrep yer altının yöneticisi, gizemli olan her şeyin tek sahibidir. Kötünün temsil ettiği renk siyahsa, Akrep’in karanlığında bolca bulunması gerekir. Bakalım Akrep’in en kötü özellikleri nelerdir?

Cımbız ustası gelse ağzından laf alamaz, taşın suyu çıkar Akrep’ten damla akmaz!

Akrep’in sohbeti yedi sülalenizin hatmi sona erince, içinizi dışınıza çıkardığına iyice emin olunca yani sizden alacaklarını alınca sona erer! Siz sonraları bu dostane sandığınız sohbete eşlik eden kişinin adından öte bir şey bilmediğinizi fark eder, tüm iplerinizi nasıl da pazara çıkardığınıza hayret edersiniz. Akrep ebe gibidir, karşısındakini ürkütmeden, ne olduğunu anlamadan doğurtur kendiyle ilgili tek laf etmeden sohbet konusunu soğutup günü kapatır. Bilgi vermek konusunda oldukça ketum olan Akrep, kendi güvenmeden asıl kimliğini açık etmez, bin bir suratla Akrep hiçbir arkadaşını diğeriyle bir araya getirmek istemez! Olur da ağzından bir şey kaçar, konuşma kontrolünün dışına çıkar oysa Akrep gizemini korumak için yaşar!

İntikam yemini ettiği yerde cehennem azabı başlar!

Akrep Zodyak’ın en kinci insanıdır. Kimsenin gençliğine vermez, toy olanı affetmez! Akrep’e yanlışlıkla da olsa yapılan hatanın bedeli ödenmeden kalmaz! İşin pis tarafı olay anında cezası neyse verip rahat bırakmaz! Hiç beklemediği anda ensesinde soğuk bir nefes, gecesinde karanlık bir kâbus olmayı seçer! Günler haftaları kovalar, hatalı kişi tehlikenin geçtiğini düşünüp tedbiri elden bırakma gafletine elbet düşer! Tam da o sırada, Akrep en umulmayan anda apansız öcünü alır, ardında yaşlı gözler bırakır! Akrep hiçbir koşulda intikamından vazgeçmez, düşmanının süründüğünü görmeden “bu seferlik de böyle olsun” demez! En kötü özelliği de tartışmasız olarak acımasızlığıdır, affetmez!

Kıskançlık çukuruna sapladığını yavaş yavaş boğar!

Akrep hayatında sevgilisi başta olmak üzere kıskandığı ne kadar insan varsa hepsini kendi karanlığına çeker! Zira sevgilisini kıskanması için kuşku duymasını sağlayacak herhangi bir işaret bulmasına gerek yoktur, zihninin karanlığında durmaksızın gezen gölgeler ona yeterince felaket senaryosu sunar! Derinlemesine bilmek arzusu da sevgilisinin çocukluğundan başladığı hayatını hatmetmesini sağlar. Tüm parçaları gönlünce birleştiren Akrep, anlamsız bağlantılar kurup sevgilisini kısıtlamaya, bileklerine neredeyse kelepçe takıp tutsak etmeye başlar! Akrep’in kıskacına yakalanan çırpındıkça batar!

Şüpheci bakışları deler, kuşkusu ezer geçer!

Akrep’in zihninin derini dipsiz bir kuyu gibidir, bir defa aklına kuşku düşmeyegörsün fitili ateşlenen ateş dev bir patlama yaratmadan sönmez! Akrep zaten var oluşu gereği karanlığı aydınlatmak ister. Durmaksızın öğrenmek, bilginin her türüne hâkim olmak için uykuya dahi nadiren teslim olur! Güven duymak onun için tümüyle bilmek ile doğrudan ilişkilidir ve hayatında olan insana katışıksız güvenmek ister! Aksi halde ya hayatına hiç almaz ya da ihanetle karşılaşırsa kimsenin gözünün yaşına bakmaz! Sahip olduğu bu derin kuşkular durmaksızın tuzaklar hazırlamasına, hafiye misali gizli gizli araştırma yapmasına yol açar! Ve bu tavrı sıradan insanları epeyce zorlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.