Akrep Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Yaşama derin duygularının, güçlü sezgilerinin yanı sıra dört elle sarılan, kırk katlı alevde yansa gücüne güç katmış olarak yeniden doğan, tutkuyla sevip uçlarda yaşayan Akrep Zodyak’ın en gizemli, çözümü en zor insanıdır. Henüz bilmediğimiz kim bilir ne enleri vardır! Biz bildiğimiz kadarıyla bakalım Akrep’in en iyi özellikleri neler?

En Gizemli

Derinlerin insanıdır Akrep! Gözlerini yumup geleceğe bakar, insanların gözlerinden tüm hislerini çıkarıp yazsa en çok satanlar listesine aday romanını yayınlar! Bilmektir Akrep’in en güçlü marifeti, sahip olduğu bilgileri zor gününde kuşanacağı kalkan da yapar, düşmanını alt etmeye yarayacak en güçlü silah da! Kapalı kutu gibidir tüm yaşamı, tüm evrenin bilgisine kendine has yöntemleriyle erişir, kendini kırk kilitli sandıklarda saklamayı da iyi bilir! Yaşam yolculuğunda en çok sezgilerinin pusulasına güvenir.

En Derinlikli

Akrep herkesin duygu dediğine ağzının kenarıyla güler, dünyanın merkezine yolculukta rastlanabilecek tüm duygularını en derinlerine gömer! En derin duyguların hâkimi olmak şovmeni olmak anlamına gelmez! Akrep duygusunun eşlik ettiği ne varsa kendi derinliğine çeker! Edindiği her yeni bilgiyi kilit altında tuttuğu kuytularına gizler, en tutkulu aşkla bağlandığı sevgilisini yüreğinin derinlerinde hisseder, merak ettiği her ne ise onun için de boğulmayı göze alıp en derinlere dalar! Akrep derinlerin insanıdır, elini attığı, fikriyle yüreğini sardığı her konunun dibini görmeden, yolundan dönmez!

En Dayanıklı

Akrep kendini gerçekleştirmek için değişime değil, dönüşüme ihtiyaç duyar! madde nasıl hal değiştirir? Yanar, donar, erir ya da buharlaşır! Akrep de daha güçlü bir hale dönüşmek için sancılı süreçlere katlanmak zorundadır. Var oluş gereği tehlikeye açıktır. Yanar Akrep, tehlikelere atılır, karanlık sularda yüzer, varlığını tehlikeye atmaktan çekinmez, hepsinin sonunda yara alsa, yıkılsa, boğulsa da ölmez; tüm güçlüklerden kurtulup küllerinden bambaşka biri olarak doğar! Elbette Akrep’i öldürmeyen tüm acılar gücüne güç katar.

En Tutkulu

Tutku; Akrep için kaçınılmaz bir motivasyon aracıdır! Sahip olmak istediği derin bilgiler, aydınlatmak istediği karanlık geceler, çözmek için uğraştığı nice karmaşadan herkes yol yakınken döner, zoru gören bırakır, korkan vazgeçer! Akrep ise sahip olduğu tutkunun da itimiyle her defasında sonuna dek gider! Zoru seven Akrep’in, olmayanları oldurmak, kilit altındaki gizemleri açığa çıkartmak, karanlıkları aydınlatmak, araştırmak, çözmek konusunda derin bir arzusu vardır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.