Akrep Burcunu Gözünden Tanı!

Akrep burcu insanı karşınızda öylece duruyorsa hareketsiz kalmanız mümkün değildir. Ya tedirgin olur bir adım geri atar, ya meraktan bir kuytuya saklanır gözlem yapar ya da çekimine kapılıp soluğu yanında alırsınız! Ama öylede duramaz, kayıtsız kalamazsınız! Tarifsiz bir enerjisi, gizemli bir duruşu, gizli bir daveti vardır Akrep’in! Bir de insanı tepeden tırnağa süzen, adeta saniyeler içinde tüm varlığını hatmeden gözleri! Peki başka hangi özellikleriyle Akrep burcu gözünden tanınır?

Savulun adiler, kaçısın korkaklar, namı diyar Akrep geliyor!

Akrep olmak zor zanaattır! Mücadele gerektirir, dayanıklılık ister. El bebek gül bebek büyümüş bir gençle, zorluklarla kendini yetiştirmiş iki genci alalım ele. Akrep olmak zor dediysek bir bildiğimiz var. Akrep acıyla yoğrulup sert duvarlara toslamadan, yaşamın yokuşlarını görüp sağanağına yakalanmadan kendini gerçekleştiremez. Tüm bunları yaşayan bir ruhun dayanıksız olması da beklenemez! Neden hep intikam denir Akrep’e? Çünkü insanoğlu Akrep’e ihanet ederse payına düşen acıyı er ya da geç çeker! Dünya yerin üstünde evcilik oynayanların, gönlünce yaşayanların, kırıp döktüğünü toplamayanların diyarıyken, Akrep yerin altını da hesaba katar! Kötülerin kol gezdiği dünyada denge sağlar! Dünya’nın cehennemine kör yaşayanların gözünü açar, cenneti arayıp da bulamayanlara en manzaralı köşelerden yer tutar! Ne kadar dostsa o kadar düşmandır Akrep! İyiyle kötüyü harmanlamayı ihmal etmez.

Karanlığın destan yazarı Akrep, tutkunun hakkını verir! 

Akrep ortalığı yangın yerine çeviren, kuyruğunun ucu görününce felaketlere yol açacağı için korkulan, hain planlarıyla kafasına göre dehşet saçan biri değildir. Sevmeyi çok iyi bilir Akrep! Sahiplenmeyi, korumayı, değer vermeyi, bir ömür kardeşim demeyi en iyi o bilir hatta. Bunca derin sevginin karşısında elbette aynı köklülükte bir de nefret bulunur. Akrep de nefret saçmaya, herkesi ürkütüp yalnız kalmaya meraklı değildir. Sadece hak edene karşı ölümsüzleşir, ihanete hakkıyla karşılık verir! Akrep için de dünyanın tek şartı budur, onun dünyasında ettiğini bulma kuralı daima işleme konur! Akrep’in karşısına geçen, onu yok etmeye ant içen her kimse; faka basmış demektir. Arzunun böylesi başka kimselerde bulunmaz, kafasına koyduğunu hayata geçirmeden Akrep göçe zorlanamaz.

Boşaltın sahneyi, dünyanın en bağlı ve en fedakâr burcu arzı endam ediyor!

Sadakat denince diller sussun, Zodyak ailesi Akrep için saygı duruşuna koyulsun. Akrep sevdiğinden başkasına kör olur, tüm benliğiyle bir tek sevgilisine ait olur. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum çok farklı değildir. Kötü gününde yanında olanı, ömrünün sonuna dek “of!” demeden sırtında taşır. İhanetin karşısında buz kesen Akrep, gerçek sevginin karşısında sıcacık bir liman olur! Akrep’in birine tam olarak güvenmesi çok güçtür ama bir defa güvenirse de sonsuza dek sevgisinden vazgeçmez! Ya hep ya hiç felsefesinin muhtemel kurucusu Akrep, ömrünü hakkıyla yaşamak ya da ölmek uçlarında yaşar!

Hislerine kulak verin, sezgilerine güvenin ya da başınıza gelenle uğraşın durun!

Akrep’te ilk bakışta herkeste tedirginlik hissi yaratan bir enerji vardır. Enerji diyoruz çünkü “neyinden rahatsız oldun” sorularına cevap verebilen olmaz, “nesinden o kadar etkilendin” meraklarını gideren bir açıklama yapılamaz. Derinlerle bir bağlantısı olduğu, keşfetme arzusu uyandıran gizemli yönlerinin olduğu aşikardır ancak somut olarak izahı mümkün değildir. Akrep’in belki de yer altında yürümekten, sessizce karanlığın içinde yaşamaktan, karda yürüyüp izini belli etmemekten kazandığı tecrübeler sezgilerini kuvvetlendirmiştir ya da sezgilerinin gücü sayesinde Akrep tüm bu yeteneklerini kazanabilmiştir. Kesin olan bir şey varsa Akrep’in ürpermesi, rüyası, iç sıkısı, korkusu kulak arkası edilmemeli, önleyici tedbir alınmadan geçilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.