Akrep Burcunda Dolunay! Dönüşüm ve Farkındalık Zamanı…

07 Mayıs 2020 tarihinde saat 13.45’te Akrep Burcunun 17 derecesinde bir Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunay 23 Nisan’daki Boğa Yeni Ay’ının devamı niteliğinde diyebiliriz. Ayrıca o günlerde başlattıklarımızla ilgili bir sonuç alma, farkındalığa varma ve değerlendirme zamanı olarak düşünebiliriz. Dolunaylar oldukça yoğun enerjileri barındırırlar ve Akrep burcu da yoğunluğu, derinliği ve dönüştürme temasını ifade eder. ‘’Son günlerde çok duyuyoruz bu kelimeyi ama ‘dönüşüm’ tam olarak nedir?’’ derseniz; hayatımızda artık çalışmayan ve fonksiyonunu yitirmiş konuların yok olup bambaşka bir surette yeniden doğmasıdır. Adeta bir arınma ve arıtma sürecidir.

Bu Dolunay ve takip eden 15 günlük periyotta gerek psikolojik gerek duygusal gerekse maddi alanlarda dönüşümle beraber gelen değişimin varlığından bahsedebiliriz. Haritalarımızda etki ettiği alanda bozulmuş olanların yok oluşuna ve yeniden doğuşuna şahitlik edeceğiz. Akrep burcu derinliği ve gizemi de ifade ettiğinden gizli kalmış saklı olayların gün yüzüne çıktığını görebiliriz. Psikolojik veya maddi konularla ilgili de birtakım farkındalıklara varabiliriz. Dolunay anında Venüs ve Neptün arasındaki stresli açı sebebiyle ilişkilerimiz, beklentilerimiz veya finansal konulardaki gelişmelerle ilgili hayal kırıklıkları yaşamamız muhtemel. Dolayısıyla İçsel krizlere çekilmemeye özen göstermemiz gerekiyor.

Dolunay anında İstanbul’a göre çıkartılmış haritada Başak burcu yükselmekte. Bu da demek oluyor ki; bir sonraki Yeni Ay’a kadar hayatımızda dönüşerek değişmiş olan koşulları yeniden düzenleyeceğiz. Detayları yapılandıracak, yeniden üretmek isteyeceğiz. Çalışma koşullarımızı daha verimli şekilde yürütmek ve hizmete sunmak önemli olacak. Bir yandan da sağlığımızın devamlılığını korumak ve beslenmemizi özenli bir şekilde sürdürmemiz gerektiğine de işaret ediyor.

Dolunay anında Güneş’e yakın derecelerde yerleşmiş olan ve anın haritasının yükselen burç yöneticisi olan Merkür’ün Ay’la olan karşıtlığı bize iletişim, ticaret, fikirlerimiz ve eğitim konularında bazı sıkıntıların olabileceğini, mantık ve duygularımızı ayrıştıracağımıza dair bir mesaj da verir gibi…

Peki Akrep Dolunay’ının Yükselen Burçlara Göre Etkileri Neler?

Yükselen Koç; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca finansal konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Eşinin gelirleri veya iş birliklerinden elde ettiğin gelirlerle ilgili farkındalıklar yaşayabilirsin. Vergi, sigorta, kredi ve miras gibi konularda değerlendirmeler yapman gerekebilir. Finansal kaynakların ve giderlerinle ilgili birtakım sıkıntılarla yüzleşebilirsin. Bu süreçte krizlere çekilmemeye dikkat etmeli ve risk almamaya özen göstermelisin.

Yükselen Boğa; Karşıt burcunda gerçekleşen bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca evlilik ve iş birliklerinle ilgili temkinli olman gerektiğini vurguluyor. Eşin veya birlikteliğin ile ilgili bazı farkındalıklara varabilir, beraberliğini masaya yatırarak gözden geçirmek isteyebilirsin. Evli değilsen ciddi ve derin bir birlikteliğe başlayabilir ya da ilişkini ciddiyete taşımak adına evlilik kararı alabilirsin. Öte yandan varsa ortaklığınla ilgili de bazı değerlendirmeler yapabilirsin.

Yükselen İkizler; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca çalışma ortamını ve sağlığını gündeme getirecek gibi görünüyor. Çalışma koşullarının değişerek bambaşka bir forma dönüştüğünü fark edebilirsin. Ofis ortamın veya iş arkadaşların ile ilgili birtakım değerlendirmeler yapabilir, sonlandırmalarla karşılaşabilirsin. Sağlığınla ilgili bazı hassasiyetlerin farkına vararak; günlük rutinlerine ve beslenmene yeni bir düzenleme getirmen gerekebilir.

Yükselen Yengeç; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca aşk ve çocuk konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Aşk hayatında hareketlenmeler olabilir. Bir ilişkin yoksa tutkulu ve derin bir aşka yelken açabilirsin. Bir birliktelik içindeysen beklentilerini yeniden masaya yatırıp değerlendirmen gerekebilir. Çocuk sahibi değilsen bu süreçte çocuk sahibi olmaya karar verebilirsin. Çocuklarınla olan ilişkin derinleşebilir veya bazı farkındalıkların olabilir.

Yükselen Aslan; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca ev ve aile konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Aile bireyleri, büyükler veya köklerinle ilgili bazı farkındalıklara varabilir, geçmişe ait gizli kalmış konular açığa çıkabilir. Başka bir eve taşınmayı düşünebilir, tadilat gerektiren işler gündeme gelebilir, emlak veya gayrimenkul ile ilgili işlerin varsa düzenlemelere gitmen gerekebilir. Kariyerine ve ev hayatına dair beklentilerini masaya yatırabilir, mantıklı kararlar alarak yapılandırmak isteyebilirsin.

Yükselen Başak; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca yakın çevre ve iletişim konularını gündeme getirecek gibi görünüyor. Kardeşler, yakın akraba ve komşuların ile olan iletişiminde bazı hassasiyetlerin farkına varabilirsin. Fikirsel olarak sorunlu olduğunu düşündüğün iletişim kanallarını tamamen kapatmayı isteyebilirsin. Daha önceden yapmış olduğun bir seyahat planı varsa tamamen iptal olabilir veya değişebilir. Ticari konuları veya anlaşmalarını masaya yatırarak değerlendirmen gerekebilir, yeni bir yapılandırmaya gitmeyi tercih edebilirsin.

Yükselen Terazi; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca finansal kaynaklarını ve yeteneklerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Para akışındaki hassasiyetleri fark edebilir, endişe hissedebilirsin. Gelir ve gider dengendeki sorunlar içsel bir krize neden olabilir ve finansal akışını yapılandırmak için harekete geçmen gerekebilir. Kazanç sağladığın bir projen sonlanabilir veya para kazanma yolunu tamamen değiştirerek farklı bir yeteneğinle gelir elde etmek isteyebilirsin. Finansal konularda risk almaman gereken bir dönem…

Yükselen Akrep; Burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca genel hayat dinamiklerini gündeme getirecek gibi görünüyor. Kendini, tüm ikili ilişkilerini, aile ve kariyer hayatını gözden geçirebilir ve tamamen değiştirmek isteyebilirsin. Sana yarar sağlamadığına inandığın veya artık yürümediğini fark ettiğin kişi veya konuları hayatından çıkarmayı tercih edebilirsin. Dış görüntünde önemli bir değişime gitmek isteyebilirsin. Sağlığındaki hassasiyetleri fark ederek daha çok özen göstermen gerektiğini hissedebilirsin.

Yükselen Yay; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca kontrolünün dışındaki konular ve bilinçaltını gündeme getirecek gibi görünüyor. Bilinçaltının derinliklerinde kalmış bazı korkularını değerlendirmek isteyebilir, üzerinde düşünebilirsin. İç dünyana dönerek gizli kalmış konuları fark edebilir ve onları şifalandırmak adına ruhsal çalışmalara katılabilirsin. Hakkında yapılmış bazı dedikoduların açığa çıkmasına şahitlik ederken kontrolünün dışında gelişen olaylar endişelerini gün yüzüne çıkarabilir.

Yükselen Oğlak; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca sosyal çevrenle ilgili konuları gündeme getirecek gibi görünüyor. Arkadaşlıklarını gözden geçirebilir, artık yürümediğine inandığın bir arkadaşlığın varsa sonlandırmak isteyebilirsin. Üyesi olduğun gruplar, dernek, vakıf ve organizasyonlar içerisinde gizli kalmış sırlar açığa çıkabilir. İçinde bulunduğun sosyal çevreden tamamen kopmak isteyebilirsin. Geleceğe dair koymuş olduğun hedefleri değiştirebilir ve bambaşka bir forma dönüştürebilirsin.

Yükselen Kova; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca kariyer hayatınla ilgili konuları gündeme getirecek gibi görünüyor. İşinle veya patronlarınla ilgili önemli farkındalıklara varabilirsin. Üstlerinle olan iletişimin krizli bir hale gelebilir. Kariyer hayatında süregelen düzenin veya bazı projelerin faydalı olmadığını fark ederek sonlandırmayı tercih edebilirsin. İşten ayrılmayı tercih edebilir ya da hedeflerini yeniden yapılandırmak adına bazı adımlar atabilirsin. Aile hayatın ve hedeflerin arasında bir denge oluşturmak bu dönemde senin için önemli olacak.

Yükselen Balık; Bu Dolunay önümüzdeki 15 gün boyunca kariyer hayatınla ilgili konuları gündeme getirecek gibi görünüyor. İnanç ve felsefe konularını derinlemesine sorgulayacağın bir dönem olabilir. Hayata bakış açını tamamen değiştirebilirsin. Sosyal medyada görüşlerini paylaşırken krize sürüklenmemeye dikkat etmelisin. Yabancılar veya uzaklarla ilgili bazı hassasiyetler gündemine gelebilir. Önceden planlamış olduğun yurt dışı seyahatlerin varsa iptal olabilir. Uluslararası ticaretle meşgulsen projelerin krizli bir hale dönüşebilir veya risk almanı gerektirecek gelişmeler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.