Akrep Burcu Nelerden Nefret Eder!

Akrep’in nefretini kazanmak hem çok kolay hem de oldukça zordur! Kolaydır çünkü yaşamda çok belirgin çizgileri olan Akrep bazı konularda esneme payı bırakmaz, sınırı ihlal eden olursa da gözünün yaşına bakmaz! Zordur çünkü Akrep derin duygularıyla yaşar, hakiki sevgiyi kilometrelerce öteden anlar, kötücül olmayan, kuyusunu kazmayan, ayağını kaydırmak için fırsat kollamayan kısacası hain olmayan insanlara kolay kolay düşmanlık beslemez! Ama nefret ettiklerini de yedi cihan önüne geçip siper olsa kimseler elinden alamaz! Peki Akrep nelerden nefret eder?

İpliğinin Pazara Çıkarılmasından!

Akrep varlığı gereği gizemlidir, kocaman gözlüklerinin ardında gizlediği tonla hikâye, bakışlarının ardında kilit altına alınmış kocaman bir sırlar dünyası varmış hissi uyandırır. Öyledir de! Bildiklerinin kırıntısı vitrini süsler, buz dağının görünmeyen kısmı herkesin merakını cezbeder! Akrep sırrını koruyacak, bilgisini ve arkasını kollayacak, her koşulda yanında olacak güçte insanlarla geçirir yaşamını. Kulağına kaçan suyu yedi düvele ilan eden, sahip olduğu bilgiyi elçiye zeval olmaz rahatlığıyla kapı kapı gezdiren, çenesini tutup ağzını sıkamayan insanlardan nefret eder!

İhanetten!

Yalnızca gerçek dostlarının bildiği özel bilgileri vardır Akrep’in, bir de hiç kimsenin bilmediği, arşivleri süsleyen el değmemiş, yalnızca kendine sakladığı bilgileri. Hayatında dostum dediği insan sayısı iki basamağı bulmaz. Onlara da güvenmek için epeyce yol yürümüş, zaman geçirmiş, insanları türlü testlere tabi tutmuştur Akrep, gözü arkasında kalmaz! Bir de sevgilim dediği kişiye güvenmek ister Akrep. Derin derin sevdiği, arzuyla istediği, onsuz olamam dediği partnerine tümüyle sırtını dönüp, tüm varlığıyla teslim olabilmeyi ister! Şimdi geldik nefret ettiği yere; bu iki canı ciğeri, biri sevgilisi öteki dostum dediği kişilerden darbe almak Akrep’i yerle bir eder! Yoldan geçen bir tabur adam çullansa üstüne canı yanmaz, bir sevdiğinin sözü kor olur, ihaneti kılıç olur derin yaralar açar! Akrep güvendiği dağlara yağan karla donar!

Korkaklardan!

Akrep’in gözü karadır. Tehlikelerle dolu bir hayat geçirir. Zira Akrep kendini yaşarken yenilemez, yeniden doğar! Yer altının hâkimi, karanlıkların korkusuz şahidi olmak da öyle kolay iş değildir, “ölüme vız, acıya tırıs” diyen yürek ister. Haliyle Akrep de sırtını kendi gibi yürekli birine yaslamak, yaşamında ona destek olacak gözü kara dostlar edinmek ister. Gölgesinden korkan, başkası için elini taşın altına sokmayı bırakın üstüne iş kalacak diye kuytu köşe saklanan, ödlek insanlardan nefret eder Akrep!

Hayal Gücünden Yoksun Maddecilerden!

Akrep’in fantezi dünyası oldukça gelişkindir, merak ettiği her konuda türlü deneyim yaşamak ister bunun için de gerekli hayali dünyayı yaratır. Arzuları alınmış, maddeler dünyasının bir adım ötesine geçmeyi başaramamış, spritüal alanla ilgili fikri dahi olmayan, gizemlere merak duymayan insanları anlamaz Akrep, bu yabancı insanları hayatına da sokmaz! Yaşamda arzuları olmayan insanlardan da nefret eder Akrep! Önüne ne konsa tamah eden, istediklerine ulaşmak konusunda dirayet göstermeyen, derinlere inmeden deniz seviyesinde gezinen insanları hiç anlamaz, anlamakla da uğraşmaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.