Akrep Burcu Kadınına Asla Yapılmaması Gerekenler

Su grubunun çekici hanımlarını oluşturan Akrepler,  derin ve duyguları yoğun insanlardır. Gizemli bakışlarının altında tutkulu hisler yatar. İlişkilerinde bir takım beklentileri vardır. Bazı konularda oldukça hassastırlar ve belli davranışlara asla gelemez. Kinci yapısıyla bilinen Akrep kadınları, kendisine atılan kazıkları kolay kolay unutmaz.

İhanet Etmek

Zodyak’ın en kindar burcu olarak kendisine yapılan ihanetleri affedeceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aldatılmak Akrep kadını için oldukça gurur kırıcı bir harekettir. Onun aşkını suistimal edip ihanet ederseniz kininde boğulabilirsiniz. Bin bir özrünüz karşısında sizi bağışlamış gibi görünse de işin aslı hiç de öyle değildir. Sizi hala seviyor bile olsa ona yapılanın bir bedeli olmalıdır. Bir şekilde bunu intikamını alır. Ya sizi kıskandırır ya süründürür ya da ummadığınız anda terk eder. Zamanlamasını kestirmeniz güçtür çünkü oldukça ketum ve stratejik davranan biridir. Size sevgi dolu bakarken içinde kaynayan kazanları bilemezsiniz. Akrep kadınıyla bir ilişkiye yelken açmak istiyorsanız mutlak şekilde sadakat ceketini giymek zorundasınız.

Reddetmek

Onur gururu kişiliğinin bir parçasıdır. Küçük düşürülmeye, geri çevrilmeye tahammül edemez. Akrepler, her anlamda memnun edilmeyi bekler. Kendine has, gizemli bir çekiciliği olan bu hanımlar ilgi görmeye alışıktır. Bir erkeğe ilgi duyuyorsa ne yapar eder genelde onu elde etmeyi başarır. Seksapalitesi yüksektir ve bulunduğu ortamda aurasıyla hemen kendini belli eder. Bu kadar havalı bir kadının aşkta umduğunu bulamaması büyük hayal kırıklığına sebep olur. Gel gör ki reddedilmeye çok bozulur. Kendisini reddeden bir erkeğin başka birine ilgi duyması kıskançlık dozajını yükseltir. Aşkına karşılık bulamayınca bir süre üzülse de daha sonra yoluna devam eder. Akrepler, ilgisine karşılık vermeyenler geri geldiğinde onlara yüz vermeyerek incinen ruhunun acısını çıkarır.

Yalan Söylemek

Astroloji dünyasının en zeki burçları arasında yer alan Akrepler, aklıyla dalga geçilmesinden hoşlanmaz. Yalan söylenmesi de onun zekasını küçümsemek anlamına gelir. Zaten hisleri çok kuvvetli olduğu için dürüst davranmadığınızı fark etmesi zor olmayacaktır. Ayrıntıları ve vücut dilini çok iyi gözlemleyebilen Akrep kadınları, tavırlarınızdan yalan söylediğinizi kavrayabilir. İlişkilerinde kendisine karşı dürüst davranmanızı bekler. Aşırı şüpheci olduğu için ileri dönemde doğru bile söyleseniz hep bir güven sorunu yaşar. Basit sözleri, imaları ciddiye alıp kuşkulanabilir ve paranoyaklığıyla size hayatı zehir edebilir. Ona karşı dürüst olduğunuzda sizi sevgisi ve şefkatiyle her zaman sarıp sarmalayacaktır.

Sırlarını Satmak

Arkadaşlarına, sevdiklerine değer veren bu kişiler onların kötü gün dostudur. Başı sıkışan veya moralsiz insanların ihtiyaç duyduğunda kapısını çalabileceği bir dosttur Akrepler. Onların zor gününde elinden geldiğince yardım eder. Ona verilen sırları çok iyi tutar ve sadakatiyle takdir toplar. Kendisiyle ilgili konularda ketum olup kolay kolay insanlara güvenmez. Belli bir süre sonra onun güvenini kazanırsanız size sırlarını açar. Güvendiği kişileri genelde büyük bir sevgi beslediklerinden seçer. Siz, bu derece vefalı hanımların sırlarını satarsanız onu çok kızdırırsınız. Akrep kadınına göre özelini, zaaflarını, hassas yönlerini, geçmişi açığa çıkarmak büyük bir ihanettir. Özellikle bitmiş bir ilişkinin ardından kendisiyle ilgili başkalarına olumsuz bilgiler verilmesine onu çok öfkelenirler.

Ayağını Kaydırmak

Bu hanımlar hem özel hem de iş yaşamında azmi ve hırsıyla dikkat çeker. Bir konuya odaklandıklarında üzerine çalışır ve ne pahasına olursa olsun elde etmeye çalışırlar. Başarılı olduklarının da altını çizelim. Emek verdikleri ve hırsla yaptıkları işlerde gelip de onun ayağını kaydırmaya kalkarsanız size pahalıya mal olur. Size olan sevgisi kin duymasına engel değildir. Her kim olursanız olun Akrep kadınına çelme takmamalısınız. Kariyerinde ekmeğiyle oynanmasına tahammül edemez. İşinden etmeseniz bile herhangi bir ayak kaydırma girişiminizi gözlemlerse sizden önce davranır. Stratejik yaklaşımlarla sizi kendi silahınızla vurmaya çalışır. Özel hayatında da ayağının kaydırılmasına çok öfkelenir. Kazanımlarını elinden almaya çalışırsanız gözünüzün yaşına bakmaz.

İnatlaşmak

Burnu yere düşse kaldırıp almayacak burçlar arasında olan Akrepler, kolay kolay uzlaşmazlar. İhanete uğradığında affetmesi kolay değildir. İçindeki sönmeyen kini, yumuşamasını engeller. Bir ilişki onun için bitmişse geri dönüşü yoktur. Sabit fikirli olan bu hanımları yolundan döndüremezsiniz. Boşuna dil döküp de kendinizi yormayın ve onu daha fazla strese sokmayın. Kararlarına her zaman saygı gösterilmesini bekler. Partnerinin ilişkide ipleri kendisine teslim etmesini ister. Bazen gururundan bazense öz güveninden ötürü her şeyin en doğrusunu bildiğini söyler ve fikrinden caymaz. Onunla çok fazla inatlaşırsanız ilişkiniz çıkmaza girer. Tolerans gösteren taraf olursanız birlikteliğinizde dengeyi sağlarsınız.

Duygularını Suistimal Etmek

Su grubu burçlarının ortak özelliği maneviyata önem vermeleri ve duygusal insanlar olmalarıdır. Akrep burçları da hisli insanlardır ve duygularına göre hareket eder. Yengeç ve Balıklara göre daha rasyoneldir. Tutkulu kimliği sebebiyle sevgisi de nefreti de şiddetlidir. Kendisine yapılan iyiliği de kötülüğe de unutmaz ve aynı şekilde karşılık verir. Akrep kadınının duygularını suistimal ederseniz kendinizi ondan soğutursunuz. İyi niyetli yaklaşımını kötü niyetle kullanmamalısınız. İlişkilerinde sevgilisine tutkuyla bağlıdır ve duygularını belli eder. Aşk dolu bakışları, size karşı her zaman hoşgörülü olacağı anlamına gelmez. Onu kullandığınızı fark ederlerse bu romantik bakışlar öfkeli ve kindar bir ifadeye bürünebilir.

Gururunu Kırmak

Kendine özgü bir karizması olan Akrep kadını gururlu kişiliğiyle tanınır. İtibarının zedelenmesine tahammül edemez. İlişkisinde partnerinden sevgi kadar saygı da bekler. Başkalarının yanında ona karşı ölçülü davranmalısınız, herkesin içinde gururunu kırıcı sözler sarf ederseniz çok bozulurlar. Hele bir de düşmanlarının yanında bu tavrı göstermeniz Akrep kadınını çok öfkelendirir. Güçlü duruşunun zedelenmesine tahammül edemez. Patavatsız ve açık sözlü biriyseniz Akreplerle uzun süreli bir ilişki yaşamanız pek mümkün görünmez. Oldukça stratejik davranan bu burçlar, planlı hareket eder ve sözlerini bile tartarak seçer. Sadece sözleriniz değil rencide edici birçok davranış biçimi gururunu kırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.