Akrep Burcu Hakkında Fazla Abartılan 8 Klişe

Akrepler belki de Zodyak aleminin en yanlış anlaşılan burçlarından biri. Tabii ki her burcun olumsuz özellikleri var. Ama konu Akrep burcu olunca akla sanki sadece kötü özellikler geliyor. Kıskançlıktan kendini yerden yere vurduğunu, devamlı intikam intikam diye bıçakları bileyip durduğunu düşünüyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Doğuştan sezgisel ve uçlarda yaşamayı tercih eden bu burç mantığı kadar içgüdülerinin de sesini dinleyen, içindeki vahşi tarafı bastırmayıp, peşinden gitmeyi seçenlerden. İşte kendisine ne denilirse denilsin onun bu kadar cool olmasını, sürekli kendisine çekilmemizi sağlayan şey de bu.

Güven Problemi Vardır

Güven Problemi Vardır

Akrep burcu insanlarının sadakat anlayışının olumsuz taraflarından biri etrafındaki insanlardan belli bir seviyede bağlılık beklemeleri ve bunu göremediklerinde kuşku duymaları olabilir. Ancak bu burçla ilişkilendirilen bütün diğer olumsuz özellikler gibi bu durum da hayatlarının bütün alanlarını ele geçirmez. Buna ek olarak, Akrep burcunun kendi yetenekleri konusundaki farkındalığı kendi işini diğerlerinden daha iyi yapabileceği düşüncesini besler. Bu çevresindekilere güvenmediğini göstermez, sadece yapabileceği bir şeydir ve yapmıştır. Akrep burcunda görülen güven eksikliği daha ziyade bir kişi ya da olay hakkında bilmesi gereken her şeyi bilmediği zaman ortaya çıkar.

Mesafeli Bir İmajı Vardır

Mesafeli Bir İmajı Vardır

Akrepler çoğunlukla duygusal olarak erişilmez ve uzak olarak tarif edilir. Bu bir noktaya kadar doğru kabul edilebilir. Duygularının yoğunluğu ve tutkulu yapıları bazen kafalarının içinde yaşadıkları anlamına gelebilir ama kesinlikle onları duygusuz, soğuk yapmaz. Aslına bakarsanız kafasının içindekileri paylaşmayı sevmemesinin sebebi bu duyguları başkasına açmadan önce kendi içinde çözme, anlamaya çalışma çabasından gelir. Akrepler sürekli şikâyet edip ortalıkta dolanan insanlar değildir bunun yerine canlarını sıkan durumu değiştirmek için uğraşırlar.

Manipülatiftir

Manipülatiftir

Akrep burcuyla en çok ilişkilendirilen olumsuz özelliklerinden biri de manipülatif olmasıdır. Bu onların doğuştan gelen yaptıkları şeye kendilerini adama kapasitelerinden kaynaklanır. Bu adanmışlık tutkulu yapılarıyla birleştiğinde çevresindeki insanların neden Akrep için bir şeyler yapmak için yanıp tutuştuklarını açıklayabilir. Onun tutkusu bulaşıcıdır, o tıpkı uzayda başıboş gezen gök cisimlerini, gezegenleri kendisine çekip, yörüngesine alabilecek bir çekim gücüne sahip bir yıldız gibidir. Bir şeyleri yaparken o kadar tutkulu ve heveslidir ki diğerleri onu takip etmekten, bu tutkuyu biraz olsun paylaşmaya çalışmaktan kendini alamaz. Ancak şöyle bir şey de var ki, bazen garip bir biçimde o kadar odaklanır ki çevresindekilerin sınırlarını zorladığını fark etmeyebilir. Bu yüzden Akrep insanına karşı sınırlarınız konusunda her zaman net olmalısınız.

Aşırı Derecede Hırslıdır

Aşırı Derecede Hırslıdır

Hırs tek başında düşünüldüğünde kötü bir şey değildir, hatta günümüz dünyasında hayatta kalmak istiyorsanız bir parça hırslı olmanız gerek. Ama bu özellik Akrep burcuyla ilişkilendirilen diğer olumsuz özelliklerle bir araya geldiğinde gene kabak Akrep burcunun başına patlar. Bir Akrep için hırslı olmak her şeydir, kararları, hareketleri ve dünyaya bakışına kadar pek çok şeyi etkiler, yönlendirir. Ama bu hırslarının sebebi para, kontrol ya da güç isteği değildir. Aksine Akrep insanı sürekli olarak kendisiyle yarışır. Her zaman şimdi olduklarından daha iyi olmak için çalışırlar. Mükemmellik için mücadele ederler ama mükemmelliğin ne olduğuna dair kendine has fikirleri vardır.

Kıskançlıktan Ölebilir

Kıskançlıktan Ölebilir

Akrep burcunun kıskançlığı genelde duygularını derinden yaşamalarıyla ilişkilendirilir. Bir Akrep bir şey hissettiğinde o duyguyu iyisiyle, kötüsüyle yani her şeyiyle hisseder. Akrep burcunun kendisi için en iyisini istemesi onu zaman zaman kıskançlık olarak tezahür eden yoğun duygulara iter. Ancak kıskançlık hakkında söyleyebileceğimiz şey, kimseye zararı dokunmadığı sürece gayet de motive edici bir duygu olabileceği. Akrepler genelde başarılı ve azimli insanladır, çünkü kıskançlığı kendilerini harap etmek için değil aksine daha ileriye iten bir güç olarak kullanırlar. Hepimiz illa ki birilerini kıskanıp, yer yer hayatımıza lanet ederiz ama Akrepler bu duyguyu nasıl kullanacaklarını çok iyi bilir. Evet, bazen kıskançlığın dozunu kaçırdıkları doğrudur ama bu bizim için de geçerli.

Seks Bağımlısıdır

Seks Bağımlısıdır

Biri cinsellik ve burçlar alemi dediğinde akla ilk gelen kişi Akreptir. Tutkuludur, ne istediğini çok iyi bilir. Derin karakteri de göz önüne alındığında etkileyici bir fiziksel temasta başarılı olmaları çok da sürpriz olmaz. Ama Akrep burcunun sabah akşam sadece cinsellik hakkında düşündüğünü varsaymak gerçekten biraz adaletsizce olabilir. Tutku ve duygu yoğunluğu ilişkinin her alanında elzemdir, sadece cinsellikte değil. Onlar sadece ilişkilerinde cinsellik olsun olmasın gerçek bir bağlılık ve tutku isterler. Ayrıca bu burcun cinsellikle bu kadar bağdaştırılmasının bir sebebi de toplum tarafından tabu olarak görülen konuları tartışmak, kendi fikrini beyan etmek konusunda diğer burçlara göre daha ateşli ve korkusuz olmasıdır.

Kindardır

Kindardır

Akrep insanının kendisine yapılan saygısızlığı, haksızlığı unutması pek sık rastlanan bir şey değildir. Ancak bu özellik karşısındakini bitirmek, hayatını kaydırmaktan çok kendisinin eşitlenme isteğinden gelir. Çocukken şaka yollu birine vurduğunuzda ya da biri size vurduğunda en son vuran olmak için ne kadar çaba harcadığınızı hatırlayın. Bazen ona haksızlık edenlere “Yalnız o iş öyle yapılmaz, böyle yapılır.” gösterme isteğidir. Bazen de intikam olarak algılanan şey sadece bir kendini koruma mekanizmasıdır.

İnadım İnattır

İnadım İnattır

Akrep insanı çoğunlukla haklı olduğunu düşünür. Mesele şu ki genellikle de öyledir. Çünkü Akrep burcu bir şey söylediğinde ya da bir karar verdiğinde, şunu biliriz ki bu öyle birdenbire olmamıştır. Düşünmüştür, taşınmıştır, yanına bakmıştır yetmemiş altına bakmıştır. Bu burcun insanı ne konuda yetenekli ve bilgili olduğunu bilmekle kalmaz, bunu elde etmek için tutkuyla çalışır. Bu yüzden Akrep burcunun bir konuda ısrar etmesi, fikrinden vazgeçmemesi çok da sürpriz olmayacaktır. Bütün iradesiyle karşınızdadır. O size kendi gerekçesini, neden böyle düşündüğünü en küçük detayına kadar anlatabilir, peki ya siz?

Bir Yorum Bırakın
  1. Bende akrep bir kadinim hepsi doğru sezgilerim olsun hepsine güveniyorum çok da çalışkan becerikliyiz ıyiki akrebim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir