Akrep Burcu Erkeğinin Stili

Sıra geldi seksi ve gizemli Akrep burcu erkeklerine. Moda konusunda pek iddialı görünmeyen, her konuda olduğu gibi moda bilgisi konusunda da fazlasıyla ketum olan Akrep burcu erkeği aslında stiline düşkün alan erkeklerdendir. Dolabında fazla kıyafeti olmaz ama her parçası kullanılabilir tasarımlardan oluşur. Moda konusunda da kontrollü yapısını asla bırakmaz. Trendleri sezgisel güçlerine göre yönetir. Mesela oversize moda olduğunda her parçada oversize tasarım tercih etmek yerine sezgilerine güvenerek uzun yıllar kullanabileceği paltoya yatırım yapar. Renkler konusunda siyahın gizeminden, kırmızının tutkusundan asla vazgeçmez. Seksi vücudunu vurgulayan tişörtler dolabının en nadide parçalarıdır. Körü körüne bağlı olduğun parçalar arasında döner stilin. Fakat tüm bu seçimlerinin ardında şık bir burcun erkeğidir Akrepler.

Nasıl seni sana anlattık beğendin mi? Bak bakalım dolabında aşağıda saydığımız parçalardan eksik olan var mı? Şimdi hazırsan başladık bile…

Seksi Deri Ceket

Bir erkeğin dolabının vazgeçilmezi Akrep burcu erkeğinin stilinin vazgeçilmezidir. Deri ceket ne renk olursa olsun Akrep erkeklerinin bıkmayacağı tek parçadır. Fermuarlı, düğmeli, 4 düğmeli, çift düğmeli, kruvaze her türlü deri ceketi vardır. Renkleri genellikle siyah ve bordo olmak üzere koyu mavi, lacivert, devetüyü, kırmızı, gri ve kahverengi de dolaplarında yerini alır. Birçok kişi gibi tişörtlerle giymesine rağmen Akrep erkeğini farklı kılan deri ceketi gömlek ve kravat ikilisi ile kombine etme başarısıdır.

Dikkat Çekici 3 Renk  

Siyahın gizemi, kırmızının tutkusu Akrep kadınının ve erkeğinin dolaplarının asla vazgeçilmez renkleridir. Dolabın tamamını atsalar bile bu renklere gelince bir düşünürler. O yüzden eğer sen de Akrep burcu erkeği isen siyah ve kırmızı her parçayı rahatlıkla dolabına ekleyebilirsin. Bunların yanında bordo da senin seksi duruşuna ışık tutar. Fakat son yıllarda sana bir haller oldu ve kararlı yapına ters düşen kararsız renk olarak bilinen griye de merak sardın. Her ne kadar güzel bir renk olsa da sendeki bu gri sevgisini anlamıyoruz. Çünkü burcunun özellikleri oldukça ters.

Vazgeçilmezi Beyaz Tişört

Beyaz ve V yaka olmak kaydıyla dolabında belki 20’den fazla tişört olabilir. Son yıllarda V yakanın yanına yuvarlak ve geniş yakanın da eklenmesiyle tişört sevgin tutkuya dönüşmek üzere. Her ne kadar beyaz saflığın temsilcisi olsa da sen beyazı gizemli ve seksi bir duruş sergilemek için kullanıyorsun. Bunu kot pantolon ve hırkayla, jean üzerine casual ceketlerle ve kot ceket içine ve paltoların içine giyerek fazlasıyla belli ediyorsun.

Takım Elbise Seçimleri

Takım elbise konusunda Akrep burcu erkeklerinin 4 kuralı var. Slim fit olması, yerine göre deri veya süet detaylar barındırması, çizgili ya da kareli desende ve ya çift düğmeli ya da kruvaze ceketten tasarlanması gerekmekte. Renk konusuna ise hiç değinmeye gerek yok. Siyah, koyu gri ve lacivert dışında başka bir renk giyiyorsan ya ödünç almışsındır ya da ünlüsündür.

Klasik Palto Sever

Bu konuda takıntılısın. Senin palton eğer takım elbise gibi klasik bir stilin üzerine giyeceksen en çok bilinen diz altı boyda ve düğmelidir. Günlük stilinde zaten kısa paltolarla aran olmadığı için o zamanları deri ceketle idare ediyorsun. Havalar güzelse de casual ceketler her gününü kurtarabilir. Kısaca Akrep erkeği klasik palto sever. bir de siyah tabii ki…

Karşı Koyamadığı Deri Detaylar

Senin karşı koyamadığın materyal kesinlikle deridir. Derinin olduğu her tasarıma gözün çarpıyor. Yakalarda ya da manşetlerde deri detaylar varsa aklın başından gidiyor diyebiliriz. Pek tercih etmediğin farklı kumaşlı tasarımları eğer deri detayı varsa bir an da aşık olman mümkün. O zamanlar tüm kontrollü yapın avuçlarının içinden kayıp gidiyor. Deri pantolonu Akrep burcu kadınlarına bırakıyorsun asla giymem diyorsun ama kot pantolonlarda dizleri deri olanları da giymesen bile satın alıyorsun. Dirsekleri deri detaylı ceketlerden ise dolabında kaç tane var sen bile bilmiyorsun.

Dar Pantolon

Paçaları dar pantolon ya da diğer bir skinny pantolonlar kadınlar için ince bir siluetin göstergesiyken erkekler hala bu tip pantolonlar ile barışamadı. Tabii Akrep burcu erkekleri hariç. Çünkü hem seksi hem de cool olma şansını kaçırmayacak bir burç varsa o da kesinlikle Akrep burcu erkeğidir.

Günlük Stili

Gündelik stilinde siyahtan vazgeçemiyorsun. Siyah ile ilgili en sevdiği stil baştan ayağa siyah giyinmek. Arada renklere de yer verdiğin günlerde koyu kahve ile lacivert ikilisi sana çok Oğlak burcu erkeğine göre geldiği için sen uyumsuz da olsa siyah ve kahverengiyi kombine ediyorsun. İşin garip tarafı sana yakışıyor da. Üzerine yapışan tişört ve bodyler vazgeçilmezin, pantolonların ise mutlaka kemerli.

Aksesuar Merakı      

                                                                                                          

Öyle fazla bir aksesuar tutkun yok. Her erkeğin dolabında olan gözlük, kravat ve kol düğmesi olmazsa olmazın. Seni farklı kılan pantolon askısını çekinmeden kombine edişin ve kış mevsiminde kar yağışını beklemeden deri eldiven takıyor oluşun. Bir de ceket mendilin yok mu seni resmen her taktığında küllerinden doğuruyor.

Ayakkabı Tercihi

Erkeklerin ayakkabı tercihleri birbirine benziyor. Fakat herkesin giydiği ayakkabılar senin umurunda değil. Senin yıllardır moda olsun ya da olmasın tercih ettiğin ayakkabı rugan bağcıklı ayakkabılar. Onlarsız takım elbise asla giymezsin. Spor ayakkabı pek sana göre değil, jean ile spor ayakkabı giyeceğine bot giymeyi tercih edersin her zaman.

Saç Stili

Karmaşık ama şekilli saç modasının sahibi sanıyoruz ki Akrep burcu erkekleri. Sevgili kadınlar ilk bakışta alelade taranmış gibi duran fakat ayna karşında en az yarım saat geçirilmiş saç modeli olan bu saç tipini gördüğünüz yerde bu adam ya Akrep burcu ya da yükseleni Akreptir diyebilirsiniz ona göre.

Ünlü Akrep Burcu Erkekleri

Akrep burcu erkeklerine baktığımızda neredeyse yarısından fazlasının seksi erkekler kategorisinde olduğunu görmek bizi hiç şaşırtmadı. İşin garibi seksi oldukları kadar yakışıklı, yakışıklı oldukları da kadar da başarılı erkekler listesi resmen. Bu kadarı yetmezmiş gibi moda dünyasının en iyi giyinen erkekleri olan Boğa burcu erkeklerine de taş çıkarırcasına stilleri ile de öne çıktıklarını belirtmek isteriz. İşte Akrep burcu erkekleri; Ryan Gosling, Ryan Reynolds, Leonardo Di Caprio, Kıvanç Tatlıtuğ, Alain Delon, Teoman, Drake, Bill Gates, Albert Camus, Martin Scorsese, Jeremy Jordan, Mark Ruffolo, Volkan Demirel, Sarp Apak, Johnny Lee Miller, Kemal Sunal, Osman Sınav, Robert Kazinsky, Alp Kırşan, Berk Oktay, David Guetta, Jake Abel, Yılmaz Erdoğan, Selim Güngören, Kostas Martakis, Matt Smith, Müjdat Gezen, Paul Mcgann, Robin Dunne ve Sean Murray’dir.

Tüm bu ünlülerin stillerine baktığımızda Kıvanç Tatlıtuğ ,iki Ryan ve muhteşem İngiliz stilinin temsilcisi Johnny Lee Miller arasında kaldığımızı belirtmek isteriz Tabii ki sonunda stili ile en çok göz önünde bulunan Ryan Reynolds’u seçmekten başka çaremiz kalmadı.

Ryan Reynolds gündelik hayatında rahat kıyafetleri seçiyor. Tabii rahatlık derken salaşlık anlaşılmasın sakın. Rahat ama şık olan seçimler yapıyor. Kumaş pantolon yerine canvas pantolonun her rengini alıyor, deri ceketlerini daha çok siyah renkten tercih ediyor, tişörtler ve özellikle yakası geniş ya da V yaka olanlar vazgeçilmezi. Kazak seçimlerini ise her daim üzerine oturan modellerden yana kullanıyor.

Ünlü oyuncu özel davetlerde ve kırmızı halılarda ise gecenin ağırlığına göre giyiniyor. Müzik ödülleri gibi daha rahat olabileceği davetlerde kumaş pantolon ve yelekli takım tercih ederken, özel gecelerde ise slim fit takımlarını tepeden tırnağa uyumlu olacak şekilde kombine diyor. Ayakkabı kemer uyumu ve kravatsız asla davete giymiyor. Kırmızı halı geçitlerinde ise tek tercihi smokin. Eh, o bir kuralcı Akrep burcu ne olmasını bekliyordun ki. Eğer sen de Akrep burcu erkeği isen işte ilham almak gereken adam. Bak, incele ve sende stiline uyarla. Eğer hala ruh eşini bulamadıysan kim bilir belki bu stille sen de kendi Blake’ini bulursun.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.