Akrep Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın?

“Bir Akrep erkeğiyle flört etmeden ölmemeli kadın, arzu’yu yerinde tatmalı, ihtirasa şahit olmalı!” denir hep! Ya sonra? Kıskançlık kıskaçlarında sıkışmalı, saplantıyla sevilip tüm özgürlüğü elinden alınmalı ve neredeyse soluksuz mu bırakılmalı? Akrep’in her şeye hâkim olma isteğine ve sonu gelmez şüphelerine dayanan az bulunur, öldürmeyen acının güçlendirdiği kadınlar olmaz mı? Elbet olur! Onlar da Akrep ile Akrep olur, huzuru unutur! 

Şüphelerinde Kaybeder!

Her şeyini bilmek, tüm yaşantına hâkim olmak, yaşayacaklarında da iz bırakmak ister! Yedi ceddinle tokalaşsa, bir sonrakini bekler, konuda adı geçeni, sohbette sırası geleni dibine kadar soruşturur. Şimdiye dek kurduğun tüm ilişkileri çok lazımmış gibi bulup çıkarır. Bahsetmediğin tek bir hikâyenin altındaki bit yeniğini bulmadan gözünü kırpmaz, bulamazsa rahat vermez, şüphe girdabında hırpalar! Ne sorusu biter, ne spot ışık altında sorgusu!

Kıskançlığının Ayarı Yoktur, Boğar!

Öyle kıskanmak deyince tatlı tatlı yapılan sevgi gösterileri geliyorsa aklına, gelmesin ? Paranoyakça kıskanır! Folu kendi yaratır, yumurtayı yerleştirir, horoz peşine düşer! Ortada duman yokken, ateş peşine düşer, uygun kıskançlık sebebini bulmadan huzura ermez, illa maraz çıkaracak bir anı, geçmişten bir fotoğraf, cümle arasından bir sözcük bulur, şovunu yapar! Göz açtırmaz dedikleri ne tür bir şeydir diyenler arzu ederse; Akrep uygulamalı olarak yaşatabilir!

Uçlarda Gezer, Ortası Yok!

“Ya benimsin ya kara toprağın!” kocaman sözünü başka kim söyleyebilirdi ki? Sevgine güvenir, mücadele gücüne inanırsan, “Karada ölmez Akrep’le ters düşersem canımı kurtarmaya gücüm yeter!” diyorsan, tüm sorumluluk sende, gönüllüysen; al başına belayı! “Sıkıldım azıcık uzak kalalım” demek yok, “Bunu söylemesem de olur” deyip yalanını yakalatmak yok; sonra dünyayla beraber başın da yanar, ortalık yıkılır!

Sohbet Etmesi Çok Zor!

Sen uzun uzun anlatır, dilinde tüy bırakmazsın, hikayelerin biter, sessizliğin derini başlar, Akrep’in ağzını bıçak açmaz, tek kelimelik cevapları sinir eder, yanıtsız kalan sorularınla baş başa kalırsın! Ömrünü sadece konuşup, sustuğu anlarda çıt çıkmayan bir ilişkide geçirmek isteyenler, Akrep tam size göre! Ama ben sohbet isterim, anlattığım kadar dinlemek isterim diyorsanız, Akrep’ten size yar olmaz! Ketumun kelime anlamı, şekil 1A’sı Akrep’tir.

Düşmanı Bitmez!

Herkesin zaaflarını toplamış, hayatlarını baştan aşağı süzmüş, insan hata da yapar, kusur da işler dememiş yapılanı kimsenin yanına bırakmamış, herkesin canını en az bir kez yakmıştır. Hayatı strateji içinde, hesap kitap peşinde geçen Akrep sevginin huzurunu yaşatmaz! Planı bitmez! Pamuklara sarılı, af ve merhamet dolu yüreklere Akrep, acımasız gelir, bir o kadar korkutucu.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.