Akrep Burcu Çocuğunuzun Odasını Nasıl Dekore Edersiniz?

Yaşam alanlarının dekorasyonu ruh halini de etkileyebiliyor. Bu durum hem yetişkinler hem de çocuklar için geçerli. Çocukların odalarının karakterlerine uygun olması, onların daha mutlu ve sakin olmasını sağlayabilir. Bu nedenle, çocuğunuzun odasını burcuna göre dekore etmeyi deneyebilirsiniz. Peki, çocuğunuz Akrep burcuysa odasını nasıl dekore edebilirsiniz? Kısaca göz atalım…

Kitap Okuma Köşesi

 

Akrep burcu, araştırmayı ve okumayı sever. Bu alışkanlığı çocukken kazandırmak önemlidir. Bu nedenle Akrep burcu çocuğunuzun odasının bir köşesine boyuna uygun kitaplık koyup, o bölümü kitap okuma köşesi haline getirebilirsiniz. Odasında böyle bir köşenin olması Akrep burcu çocuğunuzun hoşuna gidecek ve onu kitap okuması için motive edecektir.

Sanat Köşesi

Akrep burcu çocuğunuzun odasında sanatsal yeteneklerini geliştirebileceği, duygularını yaratıcılığı ile ifade edebileceği özel bir köşeye yer verebilirsiniz. Resim yapabileceği boyalarla dolu bir masa veya bir enstrümanın odasında olması çocuğunuza resim yapma ya da enstrüman çalma isteği kazandırabilir. Bu bölümde yazı yazabileceği defter ve kalem de bulundurabilirsiniz. Duygusal Akrep çocuğu, yazacağı yazılarla iç dünyasını yazıya döküp hem rahatlayabilir hem de bu yeteneğini geliştirebilir. Bu köşede, birlikte sanatsal etkinlikler gerçekleştirerek çocuğunuzu motive edebilirsiniz.

Canlı Renkler

Genellikle koyu renkleri seven Akrep burcu çocuğunuzun odasında farklılık yaratmak için canlı renklere yer verebilirsiniz. Kırmızı rengini Akrep çocukları çok sevebilir, ama bu rengi odada yoğun kullanmak negatif etki yaratabilir. Nevresim takımında veya yastıklarında kırmızı rengi, perdelerde pembe veya açık yeşil, duvarda ise sarı veya mavi renklerini tercih edebilirsiniz. Akrep çocukları, farklı ve kendilerine özel dekorasyondan hoşlanabilir. Odasının duvarının bir köşesini, istediği tasarımlardan bir duvar kâğıdı ile kaplayabilirsiniz. Odasının halısı için ise üzerinde oyun oynayabileceği farklı tasarımların olduğu halıları tercih edebilirsiniz.

Minimal Tasarımlı Mobilyalar

Akrep çocuğunun odasında minimal tasarımlı mobilyaları tercih edebilirsiniz. Sade, az yer kaplayan mobilyalar çocuğunuzun odasında daha rahat ve keyifli vakit geçirmesini sağlayacaktır. Bir Akrep burcu çocuğu kendilerine özel yapılan, başkalarında olmayan tasarımlardan hoşlanabilir. Mobilyaları çocuğunuza özel, farklı renk ve şekillerde tasarlatabilirsiniz.

Nasıl Oyuncaklar Tercih Edilmeli?

Akrep çocukları hem arkadaşlarıyla hem de yalnız başlarına oyun oynamaktan zevk alırlar. Herkeste olabilecek oyuncakların yanı sıra farklı oyuncakları da severler. Bisiklet, uzaktan kumandalı oyuncak araba, lego, tahta oyuncaklar, bebek ya da zekâ oyunları bir Akrep çocuğu için mutluluk verici oyuncaklardır.

Gizemli Akrep Çocuklarına Oyun Çadırı

Yetişkin Akrep burçları gibi, Akrep çocukları da gizemli şeyleri sever. Odalarında bir çadır alanı oluşturup, burada oyun oynamalarını sağlayabilirsiniz. Odalarında çadırın olması, Akrep burcu çocuğunuz için gizem ve heyecan verici olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.