Akrep Burcu Bu Hareketleri Yapıyorsa Hemen Kaç

Akrep burçları, zor karakterli burçların başında yer alır. Kötü gün dostu oldukları gibi şüpheci tavırlarıyla insanın canını burnundan getirebilecek kadar darlayabilirler de. Duygularını içinde yaşayan Akreplerin yanında kendini güvende hissedersin. Sevdiklerine karşı korumacı davranışları bazen abartan Akrepler, aslında ne yapıyorsa sevdiğinden yapıyor. Başkalarına güvenemeyen yapısı, sınırları zorlayan takıntısı ve aşırı kıskanç yapıları Akrepleri zor yapan unsurların başında geliyor. En büyük komplo teorisyenlerine taş çıkartan şüpheci yanından bahsetmiyoruz bile. En keyifli, en tatlı anında bile iğnesini gizli gizli hazır olda tutan Akrep burçları, aslında karşısındakinden çok kendini yoruyor. Bir de kendi kendilerine girdikleri tripler vardır ki, işte o zaman çekilmez olurlar. Kızma sevgili Akrep ama o halinile gerçekten çekilmez oluyorsun. İşte Akrep burçlarından uzak durmanız gereken durumlar…

Alt Dudağını Şişirdiyse…

Şüpheci Akrep burçları içinde bulunduğu ortamdan hoşlanmadığı zaman kaşı gözü oynamaya başlar. Huzursuzluğunu net bir şekilde ortaya koyar. Hem de hiç çekinmeden. “Elalem ne der” diye asla düşünmez. Uzlaşması da neredeyse imkansız olan Akrep burçları, kafasına bir şey taktığında sessizleşmeye başlar. Akrep burcunun sessizliğinin arkasında mutlaka huzursuzluk vardır. İşte o zaman; yüzünü asar, alt dudağını şişirerek kimseyle konuşmadan saatlerce oturur. Halini hatrını soranlara, sanki onları dövecekmiş gibi cevap verir. Sen sen ol alt dudağını şişirerek, sessizce oturan Akrep burcuna yanaşma. “Merhaba” de selamını ver, geç. Durduk yere başına iş alma.

Sezgileri Harekete Geçmeye Başladıysa…

Her zaman sessiz olması ile bilinen Akrep burçlarının sezgileri harekete geçtiği zaman, parçaları birleştirmeye başlayan bir hafiyeye dönüşür. Bulunduğu ortamı derinlemesine inceleyip, hoşuna gitmediği noktaları fark ettiği zaman tehlike çanları çalmaya başlar. Krizden beslenen Akrep burçları konuşacak bir şey bulduğu zaman, onları kimse susturamaz. Takıntılı halleri zirve yapıp, çenesi iyice açılınca çekilmez biri haline gelir. Baktın tanıdığın Akrep burcu arkadaşın bir konu hakkında normalden fazla konuşmaya başladı, hiç yorum yapmadan oradan uzaklaş. Onun söylediğinin tersini söylersen, o da seni terslemeye başlayabilir. Bu gibi zamanlarda agresifleşen Akrep burcu, onunla aynı fikirde olmayanların canını laflarıyla çok güzel sıkar.

Ters Ters Bakıyorsa…

İşte en tehlikelisi; ters ters bakan Akrep burcu! Etrafına aldırmadan tüm dünyaya karşı çıkan bakışlarını takındıysa, aynı ortamda bile bulunmamalısın. Çünkü, o aslında hedefine birini almıştır ve savaşı başlatacak doğru zamanı bekliyordur. Onun gergin hallerinin arkasında ya bir intikam vardır ya da kıskançlık. Akrep burcunun kırmızı çizgisi olan bu iki durum karşısında durmak tek kelimeyle akılsızlık olacaktır. Çünkü böyle bir durumda onu durdurmak imkansızdır. Senin de imkansızı başarmak gibi bir takıntın yoksa, Akrep burcunu durdurmaya çalışma. Yapacağın en güzel şey oradan sessizce uzaklaşmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.