Akrep Burcu 2020 Yılı Burç Yorumları

2020’da Akrep’leri ve yükselen Akrep’leri neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma!

Akrep Burcu Yıllık Yorumu

Yeni yıl senin için 10 Ocak tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması ile başlıyorsun. Bu tutulma sana yurt dışı, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, medya ve hukuk gibi alanlarda yeni fırsatlar getirebilir. Kendini geliştirmek için uygun bir döneme giriyorsun. Çok çalışman ve çaba harcaman gerekse de bilgini ve deneyimlerini yaratıcı bir şekilde kullanma fırsatı bulabilirsin.

16 Ocak tarihinde Kova burcuna geçiş yapacak olan savaş ve mücadele gezegeni Mars ise aile hayatında bazı çalkantılara sebep olabilir. Geçmişten gelen konular tekrar su yüzüne çıkabilir ve aile bireyleriyle aranda gerilim yaratabilir. Ailenin yanından ayrılarak, kendi başına yaşama kararı alabilirsin. Ev taşıma ya da evde değişiklik yapma konuları gündeme gelebilir.

9 Şubat tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay ise kariyer ve aile hayatı ile ilgili konularda yaşanan değişim temasını destekler nitelikte. Hem iş hem de aile hayatında bazı değişikliklerin gündeme gelmesi ve tamamlanması söz konusu olabilir. Bu dönemde sakinliğini koruman ve rasyonel bir şekilde karar alman çok önemli.

23 Mart’ta geçici süreliğine de olsa Kova burcundaki yerini alacak olan Satürn, özellikle senden yaşça büyük aile bireyleriyle arana mesafe girmesine, aile içinde bir otorite savaşı ve güç kavgaları yaşanmasına neden olabilir. Ayrıca, aile ile ilgili sana ağır gelecek sorumluluklar almak zorunda kalabilirsin.

30 Mart tarihinde Kova’ya burcuna geçecek olan savaş ve mücadele gezegeni Mars, aile ile ilgili konularda yaşadığın sarsıntıların devam edeceğine işaret ediyor. Üstünü kapadığını düşündüğün sorunlar yeniden patlak verebilir. Geri dönüşü olmayan sözler sarf etmekten özellikle kaçınmalısın.

23 Nisan tarihinde karşıt burcun Boğa’da gerçekleşecek olan Yeniay ise seni ilişkiler açısından bir sınava tabii tutabilir. Beklemediğin olaylar veya seni uyandıracak bazı gündemler gelişebilir. Bu süreçte evlilik ve ortaklık ilişkilerinde dikkatli olmanda yarar var.

7 Mayıs tarihinde burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, yine ilişkiler açısından değişimler yaşayabileceğine işaret ediyor. Eğer ilişkin yoksa bu dönemde hayatında masalsı ve tutkulu yeni bir aşk başlaması olası. Mevcut ilişkilerinde sorun yaşıyorsan, partnerinle karşı karşıya gelip, içindekileri dökmek isteyebilirsin. Ortaklıklarda da aynı şekilde yüzleşmeler yaşanması olasıdır.

Yay burcunda 5 Haziran’da meydana gelecek olan halkalı Ay tutulması ise gelir kaynaklarını ve finansal durumunu etkileyecek. İş değişikliği yapman, yurt dışı bağlantılı bir işte ya da yabancılarla çalışmaya başlaman mümkün. Aynı anda birden fazla işten gelir elde etmeye de başlayabilirsin. Ancak ayağını yorganına göre uzatman ve gelir artışına güvenip, bütçeni sarsacak hareketlerden kaçınman gerekiyor.

21 Haziran’da Yengeç burcunda meydana gelecek olan tam Güneş tutulması, sene başında karşına çıkan yurt dışı, seyahatler, eğitim, medya, hukuk ve yabancılarla ilişkiler ile ilgili konuları tekrar gündemine getirecek. Yaz tatili sırasında tanıştığın biriyle aranda ciddi bir ilişki başlayabilir. Eğer eğitim hayatın devam ediyorsa, mezuniyet söz konusu olabilir. İşle ilgili yeni bir eğitime başlayabilirsin. Uzun süredir devam eden hukuki bir süreç sonuçlanabilir.

5 Temmuz’daki Oğlak burcundaki halkalı Ay tutulması, bir önceki Güneş tutulmasının temalarını devam ettiriyor olacak. Bir önceki dönemde başladığın kendini geliştirme çabalarını devam ettirebilir, yeni eğitimler almaya karar verebilirsin. Çok sayıda kısa ve uzun yolculuk yapman gerekebilir. Ancak kardeşler ve yakın çevre ile olan iletişiminde gerginlik yaşaman da mümkün. Daha esnek ve anlayışlı olmaya çalışmalı, iletişim kurarken daha hoşgörülü olmalısın. Ancak 19 Haziran ve 13 Temmuz arasında Yengeç burcunda retro hareket halinde olacak Merkür, kafa karışıklığı ve konsantrasyon kaybı yaratacağından dikkatli olmalısın. Özellikle sosyal medyada sarf ettiğin kelimeler ve fikirlerini dile getirme tarzın sorun yaşamana neden olabilir.

16 Ağustos tarihinde karşıt burcun Boğa’da geri hareketine başlayacak olan Uranüs, ilişkiler konusunda kafanı karıştırmaya devam edecek. Mevcut bir ilişkin varsa, köklü değişiklikler yapmak amacıyla harekete geçebilirsin. İlişkin yoksa, hayatına aniden biri girebilir ve ani bir evlilik kararı bile alabilirsin. Ancak aceleci ve düşünmeden atılan adımlar sana zarar verip kayıplar yaşatabilir.

İletişim gezegeni Merkür, 27 Eylül’de burcuna geçiyor ve 2 Aralık tarihine kadar da burada kalacak. Merkür bu dönem içinde bir kere de geri hareket yapacak. Merkür’ün burcunda olması zaten güçlü olan hitabet yeteneğini daha da artıracak. Kendini ve isteklerini net olarak ifade edebilecek, analitik yeteneklerin ve gözlem gücün ile herkesin hayranlığını kazanacaksın. Merkür’ün retro konumda olacağı 15 Ekim ve 4 Kasım tarihleri arasında ağzından çıkan sözlere çok dikkat etmelisin. Uzun zamandır sakladığın bir sır ortaya dökülebilir. Ya da bir süredir kafanı kurcalayan gizli kalmış bir meseleyi gün yüzüne çıkarabilirsin. Bu süreçte fazla içine kapanmamaya çalışmalısın. Ketum davranışların sevdiklerini üzebilir.

23 Ekim ve 22 Kasım Tarihlerinde burcunda kalacak olan Güneş, etkileyiciliğini ve ikna yeteneğini artırıyor. Bu bir aylık süreç içinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha dayanıklı, güçlü ve azimli olabilir, karizmanla insanları peşinden sürükleyebilirsin.

31 Ekim tarihinde karşıt burcun Boğa’da meydana gelecek olan Dolunay, bir kez daha ilişkiler açısından seni sınava tabii tutacak. Eğer uzun zamandır düzgün yürümeyen, sorunlu olduğunu düşündüğün bir ilişki varsa, bu süreçte sonlanabilir. Ya da tam tersine ilişkideki sorunları çözüp evlilik yolunda bir adım atman da mümkün. Eğer bu dönemde hayatına biri girerse, uzun vadeli bir ilişki olabilir.

21 Kasım ve 15 Kasım tarihleri arasında burcunda ilerleyecek olan aşk ve güzellik gezegeni Venüs, doğal cazibeni daha da artırıyor olacak. Bulunduğun ortamlarda ilgi odağı haline gelerek hayranlık kazanabilir öte yandan kıskançlıkla da karşılaşabilirsin. Bu süreçte ilişkiler yoluyla birçok yeni iş fırsatı da yakalayabilirsin. Maddi konularda risk almaktan çekinmeyeceğin bir dönemdesin ancak yine de temkinli olmaya çalışmalısın.

15 Kasım tarihinde burcunda gerçekleşecek Yeniay sayesinde yeni bir ilişkin başlayabilir ya da hayatınla ilgili yeni hedefler belirleyebilirsin. Bir adım atmadan önce iki kez düşünmen gerekiyor. Yeni kararlar almak için her detayı incelemeli, eksileri ve artıları iyice tartmalısın.

14 Aralık günü Yay burcunda gerçekleşecek olan tam Güneş tutulması, yine finansal konuları gündeme getiriyor. Gelirini arttıracak yeni gelişmeler yaşayabilir, terfi edebilir, iş değişikliği yapabilirsin. Her zamankinden daha fazla risk almaya yatkın olman ve daha girişken davranman mümkün. Yine de temkini elden bırakmamanda fayda var.

18 Aralık günü Satürn, nihayet Oğlak burcundaki yolculuğunu sona erdiriyor ve uzun süre misafir olacağı Kova burcuna geçiyor. Daha önce mart ayında aile ve ev ile ilgili yaşadığın deneyimler bu defa kalıcı olarak tekrar gündemine oturuyor. Bu dönemde evlenebilir, kendi evini kurabilir, bazı aile bireylerini hayatından çıkarabilir ya da senden yaşça büyük aile bireylerinin sorumluluklarını üstlenmek zorunda kalabilirsin.

Yılı, 19 Aralık’ta Kova burcuna geçecek olan Jüpiter ile kapatacaksın. Jüpiter, Satürn’ün sert etkisini ortadan tam olarak kaldıramasa bile yine de koşulların biraz daha lehine olmasını sağlayabilir. Yeni bir gayrimenkul alman söz konusu olabilir. Kariyer hayatında seni biraz olsun rahatlatacak olumlu gelişmeler yaşanabilir. Evindeki koşullar seni zorlasa da yüksek maneviyatın sayesinde kendini ayakta tutacak gücü bulabilirsin. Maddi açıdan da durumun beklediğinden daha iyi olabilir.

2020 yılında hayatın seni güzelliklere boğmasını ve tüm dileklerinin gerçekleşmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.