Akrep Burcu 2019 Yılı Burç Yorumları

2019’da Akrep’leri ve yükselen Akrep’leri neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma! Doğum haritana özel 2019 yorumlarını okumak için ise Moyra uygulamasını mutlaka indirmeyi ihmal etme!

Akrep Burcu Yıllık Yorumu

Yeni yıla 6 Ocak’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Kısmi Güneş Tutulması ile başlıyorsun. Bu tutulma seni en çok yakın çevre ve kardeşlerle olan ilişkilerinde etkileyecek. İletişimde tıkanmalar, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Kardeşlerinle bazı konularda karşı karşıya gelebilirsin. Sözlerine dikkat etmen ve daha sonra pişman olacağın sözler sarf etmemen çok önemli. Tüm yıl boyunca iletişim, yeni projeler, anlaşmalar ve eğitimler ve yolculuklar hayatında önemli yer tutacak.

21 Ocak günü Aslan burcunda gerçekleşecek Tam Ay Tutulması, kariyer ve aile hayatı ile ilgili konularda değişim yolunu açabilir. Beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsin. Bu dönemde sakinliğini ve rasyonelliğini koruyarak karar almalısın.

14 Şubat tarihinde karşıt burcun Boğa’ya geçecek olan savaş ve mücadele gezegeni Mars, seni ilişkiler açısından bir sınava tabii tutabilir. Geçmişte kaldığını ya da üstünü kapandığın sorunlar tekrar su yüzüne çıkarak, bir yüzleşme sürecinden geçmene neden olabilir. Bu süreçte evlilik ve ortaklık ilişkilerinde dikkatli olmanda yarar var.

19 Mayıs tarihinde burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, yine ilişkiler açısından değişimler yaşayabileceğine işaret ediyor. Eğer ilişkin yoksa bu dönemde hayatında masalsı ve tutkulu yeni bir aşk başlaması olası. Mevcut ilişkilerinde sorun yaşıyorsan, partnerinle karşı karşıya gelip, içindekileri dökmek isteyebilirsin. Ortaklıklarda da aynı şekilde yüzleşmeler yaşanması olasıdır.

2 Temmuz’da Yengeç burcunda meydana gelecek olan Tam Güneş Tutulması, yurt dışı, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yüksek öğrenim, medya ve hukuk gibi alanlarda yeni fırsatlar getirebilir. Kendini geliştirmek için uygun bir döneme giriyorsun. Çok çalışman ve çaba harcaman gerekse de bilgini ve deneyimlerini yaratıcı bir şekilde kullanma fırsatı bulabilirsin. Eğer ilişkin yoksa hayatına yabancı ya da farklı kültürlerden biri girebilir.

17 Temmuz’daki Oğlak burcundaki Kısmi Ay Tutulması, bir önceki Güneş Tutulmasının temalarını devam ettiriyor olacak. Bir önceki dönemde başladığın kendini geliştirme çabalarını devam ettirebilir, yeni eğitimler almaya karar verebilirsin. Çok sayıda kısa ve uzun yolculuk yapman gerekebilir. Ancak kardeşler ve yakın çevre ile olan ilişkilerinde gerginlik yaşaman da mümkün. Daha esnek ve anlayışlı olmaya çalışmalı, iletişim kurarken daha hoşgörülü olmalısın.

11 Ağustos tarihinde karşıt burcun Boğa’da geri hareketine başlayacak olan Uranüs, ilişkiler konusunda kafanı karıştırmaya devam edecek. Mevcut bir ilişkin varsa, köklü değişiklikler yapmak amacıyla harekete geçebilirsin. İlişkin yoksa, hayatına aniden biri girebilir ve ani bir evlilik kararı bile alabilirsin. Ancak aceleci ve düşünmeden atılan adımlar sana zarar verip kayıplar yaşatabilir.

 

İletişim gezegeni Merkür, 3 Ekim’de burcuna geçiyor ve 9 Aralık tarihine kadar da burada kalacak. Merkür bu dönem içinde bir kere de geri hareket yapacak. Merkür’ün burcunda olması zaten güçlü olan hitabet yeteneğini daha da artıracak. Kendini ve isteklerini net olarak ifade edebilecek, analitik yeteneklerin ve gözlem gücün ile herkesin hayranlığını kazanacaksın. Merkür’ün retro konumda olacağı 31 Ekim ve 20 Kasım tarihleri arasında ağzından çıkan sözlere çok dikkat etmelisin. Uzun zamandır sakladığın bir sır ortaya dökülebilir. Ya da bir süredir kafanı kurcalayan gizli kalmış bir meseleyi gün yüzüne çıkarabilirsin. Bu süreçte fazla içine kapanmamaya çalışmalısın. Ketum davranışların sevdiklerini üzebilir.

8 Ekim ve 1 Kasım tarihleri arasında burcunda ilerleyecek olan aşk ve güzellik gezegeni Venüs, doğal cazibeni daha da artırıyor olacak. Bulunduğun ortamlarda ilgi odağı haline gelecek hem hayranlık hem de kıskançlık kazanacaksın. Bu süreçte ilişkiler yoluyla birçok yeni iş fırsatı da yakalayabilirsin. Maddi konularda risk almaktan çekinmeyeceğin bir dönemdesin ancak yine de temkinli olmaya çalışmalısın.

23 Ekim ve 22 Kasım Tarihlerinde burcunda kalacak olan Güneş, etkileyiciliğini ve ikna yeteneğini artırıyor. Bu bir aylık süreç içinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha dayanıklı, güçlü ve azimli olabilir, karizmanla insanları peşinden sürükleyebilirsin.

28 Ekim tarihinde burcunda gerçekleşecek Yeniay, Merkür retrosu ile aynı dönemde oluşacağı için, temkinli davranman gereken bir döneme giriyorsun. Yeni bir ilişkin başlayabilir ya da hayatınla ilgili yeni hedefler belirleyebilirsin. Bir adım atmadan önce iki kez düşünmen gerekiyor. Yeni kararlar almak için her detayı incelemeli, eksileri ve artıları iyice tartmalısın.

19 Kasım günü burcuna geçecek ve yılı burada tamamlayacak olan savaş ve mücadele gezegeni Mars, hayatında değişiklikler yapma ve yeni girişimler için harekete geçme isteğini daha da körükleyecek. Ancak aceleci davranmamalı, temkinli hareket etmeye çalışmalısın. Kazalara açık olduğun ve önlem alman gereken bir dönemdesin.

2 Aralık günü Oğlak burcuna geçecek olan Jüpiter, bu sene seni zorlayan yakın çevre ve kardeşlerle olan iletişim, eğitim, seyahat, kişisel gelişim gibi konularda, biraz da olsa rahat bir nefes almanı sağlayabilir. Yeni fırsatlar ve gelişmeler ayağına gelebilir. Her ne kadar iletişim sorunları yüzünden gerginlik yaşasan da yine de kendini geliştirmek için alabileceğin eğitimler ve kazanacağın beceriler seni mutlu edebilir.

26 Aralık günü Oğlak burcunda gerçekleşecek olan Halkalı Ay Tutulması, hayatında yeni gelişmeler ve değişikliklere işaret ediyor. Yeni iş anlaşmalarına imza atman ya da yeni projelerin sorumluluğunu alman söz konusu olabilir. Yaşadığın çevre değişebilir. Yeni bir çevreye girebilirsin. Kardeşlerin ve sevdiklerin ile iletişim sorunlarını çözmek için harekete geçebilirsin.

2019 yılında hayatın seni güzelliklere boğmasını ve tüm dileklerinin gerçekleşmesini diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir