Akıl Sağlığını Korumak İçin Meditasyon Yapması Gereken Burçlar

Hayatımızın en güzel alışkanlıklarından birisi meditasyondur. Sakinleştirir, düşüncede özgürleşmemizi sağlar, stresten uzaklaşmamıza vesile olur. Meditasyon sayesinde anda kalırız. Sahip olduklarımıza ve sahip olamadıklarımıza şükrederiz ve daha mutlu bireyler olarak hayatımıza devam ederiz. Meditasyon yapan, mindfullness çalışmalarına katılan milyonlarca insan olmasına rağmen aramızda hala hiç meditasyon yapmamış olanlar da var. Belki de hayatlarına meditasyonu alması gereken onlardır, kim bilir? Hele bazı burçlar var ki onların kesin olarak meditasyona başlamaları lazım! Hayatlarındaki agresifliği, iş hayatındaki stresi, aileleriyle girdikleri münakaşaları, yarın için yaşadıkları anksiyeteleri aşmak için meditasyona ihtiyaçları vardır. Bu burçların kim olduğunu merak ediyorsan, aşağıdaki içeriğimize göz gezdirmeye başlayabilirsin.

Koç Burcu

Sinirli yapısı bilinen Koç burcunun, özellikle büyük şehirlerde yaşıyorsa, acilen agresyon seviyesini düşürmesi gerekir. Farkında olarak ya da olmadan yaşadığı öfke patlamaları ne onu ne de onunla yaşayanları iyi etkilemektedir. Bir gün uyandığında etrafında kimsenin kalmadığını görmek istemiyorsa, Koç burcunun acilen meditasyona sarılması gerekmektedir. Nefesine odaklanmak, nefes egzersizleri öğrenmek onun için hayat kurtarıcı teknikler olabilir.

Kova Burcu

Kova burcunun rasyonel bir düşünce yapısı vardır. Mantık onun için her şeydir. O nedenle başta meditasyonu sadece ruhani bir etkinlikmiş görüp mesafeli durabilir. Aklının hızına yetişemeyen Kova burcu, meditasyon yaparak zamanla dikkatini nasıl toparladığını, iç dünyasını nasıl dengelediğini görecek ve gerçekten ihtiyacı olan şeyin tam da bu olduğunu anlayacaktır.

Başak Burcu

Yarın ne olacağını en çok düşünen, yarından en çok korkan burç Başak burcudur. Üstelik tedirginliği sadece yarından bile değildir, yarım saat sonradan bile korkabilir. Ne olacağı ne biteceği konusunda çok huzursuzdur. Geleceğin neler getireceğini bilmemek onu çok gerer. Bu nedenle bir an önce meditasyona oturup anda kalmayı öğrenmesi ve bunu hayatının bir rutini haline getirmesi gerekir.

İkizler Burcu

Aklında bir değil bin kişilik düşünce barındıran İkizler burcu için bu durum zaman zaman eğlenceli olsa da zaman zaman işkenceden başka bir şey değildir. Tüm bu sesleri dinlemek ve onların arasında yaşayamaya çalışmak İkizler burcunu çok yorar. Bu sesleri susturmak için hangi birini dinleyeceğini bilemez ve onlarsa ses arasında adım atmakta hep kararsız kalır. Halbuki İkizler burcunun meditasyon yapma alışkanlığı olsa, bu dertleri yaşamadan tüm sesleri içeride birleştirip içinden gelen tek sese güvenmeyi öğrenebilir.

Akrep Burcu

Su grubunun duygu yoğunluğu yüksek burçlarından biri olan Akrep burcunun, strese yatkınlığı çok fazladır. Onların her şeyin gerçeğini anlamaya çalışmak gibi bir merakları ve sonunda da o gerçekleri öğrenmek gibi bir lanetleri vardır. Bu da çoğu zaman stresli bir iş haline gelebilir. Akrep burcunun ketum yapısı, onu bildiklerini kimseyle paylaşmamaya yönelteceği için çoğunlukla yalnız kalır. Bu yalnızlığını aşmanın en güzel yolu da meditasyondur.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir