“Ah Nerde O Eski Bayramlar!” Diyen Burçlar!

Her yaklaşan bayramda, aynı sözleri duyuyoruz. “Ah nerde o eski bayramlar!” Kimi serzenişlerinde haklı, çocukluğundan beri alışık olduğu bayram düzeni gitgide değişiyor, buna ayak uydurmakta zorluk çekiyor. Eskiden şeker ve mendil almak için kapı kapı dolaşan çocuklar, şimdi aileleri ile AVM geziyorlar. Eskiden aile büyüklerini ziyaret eden genç aileler, şimdi aile gruplarına tatil beldelerinden selfie gönderiyorlar. Hep beraber yapılan kahvaltıların, yenilen akşam yemeklerinin yerini tebrik için açılmış ruhsuz telefon konuşmaları ya da hiçbir özelliği olmayan kopyala-yapıştır mesajlar alıyor. Diğer taraftan da çalışan insanların neredeyse tek tatili bayramlar olduğu için, o günleri nasıl geçirmek istediklerine de söylenebilecek söz kalmıyor. Hal böyle oldukça da sık sık bayram kutlamalarının bu dönüşümünden rahatsız olan insanların serzenişlerini duymaya devam edeceğiz gibi görünüyor. Şimdi gel, hangi burçlar daha fazla serzenişte bulunuyor beraberce inceleyelim.

Lezzet Radarına Sahip Boğa Burçları

Boğa burcu insanları genel olarak sabitliği sever. Sevdiği ya da sevmediği her şeyin her zaman aynı yerde kalmasını ister. Elini uzattığında alışkın olduğu mesafeden ulaşıp onu alabilsin ister. Ama bu düzeni değiştikçe, pek mutlu olduğunu söylenemez. Özellikle bayram gibi özel ve önemli günlerde düzeninin değişmesine en çok ve en sık üzülen burçlardan bir tanesidir. O da diğerleri gibi eski bayramları özlemeye ve bu konuyla ilgili söylenmeye başlar. Onun düzenini ve alıştığı şeyleri değiştirmemekte fayda vardır. Bayramlar onun hatırladığı şekilde aklında kalmalı ve aklında kaldığı şekilde devam etmelidir. Babannesinin yaptığı favori böreğin tadı hala damağında, ananesinin yaptığı ev baklavası rüyalarındadır. Böyle devam ettikçe de yeni bayramlara derin bir sevgiyle yaklaşmamaktadır.

Geleneklerine Bağlı Oğlak Burçları

Oğlak burcu insanları, olabildiğine gelenekselci insanlardır. Geleneksel olan, saygın olandır ve yapılması gerekenler bu saygın hareketlerde saklıdır. Onlara göre, her şeyin mutlaka uyulması gereken kuralları vardır. Oğlak burcu insanları için, disiplin vardır, saygı duyulması gereken kökler vardır, uyulması gereken kurallar vardır, ayarlanması gereken ölçüler vardır. Bu kişilerin geleneklerine ve kökenlerine sıkı sıkıya bağlı bir yapıları vardır. Modern olandan ziyade geleneksel olanı seçmesinin temel nedeni budur.

Nostaljik Damarı Olan Yengeç Burçları

Yengeç burcu insanları Zodyak’ın en nostaljik burcudur. Günleri geçmişe özlem duymakla geçer. Eskiden yaşadıkları her şey, çok daha güzel, çok daha derin, çok daha anlamlıymış gibi hareket ederler. Hatta öyle ki bazen bu durumu takıntı haline de getirirler. Olayları eski hallerine getirmeye çalışırlar. Durum böyle olunca, eski bayramların ardından ağlanan bir diğer burç da Yengeç burcu olur. Yengeç burcu da Oğlak burcu gibi geleneklerine düşkündür. Ailesine ve geleneklerine bağlı olan bu burcun insanları, eskileri özlemesin de, eskileri kim özlesin?

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.