6 Yeni Hissi, Hangi Burçlar Daha Sık Yaşıyor?

Hiç tarif edemediğiniz bir duyguyu yaşadığınız oldu mu? Belki dilinizin ucuna kadar geldiği fakat adlandıramadığınız, kalıplaşmış kelimelerin içine sığdıramadığınız bir an… Evet dediğinizi var sayıyor, daha önce adını bile duymadığınıza emin olduğumuz 6 yeni duyguyu hangi burcun daha sık yaşadığını açıklıyoruz. Kemerlerinizi bağlayın, enteresan bir konuya parmak basıyoruz.

Sonder

Kalabalık bir caddede yürüdüğünüzü düşünün, saat de altı suları olsun. Herkes işten çıkmış, metronun yolunu tutmuş… Kimi akşam ne yemek pişirsem diye düşünüyor, kimi bir an önce kendini televizyon karşına atmak istiyor. Aklınızdan da şöyle bir düşünce geçiyor: Herkes ne kadar meşgul, hayatları nasıl karmaşık; en az benimki kadar. Siz de oradan oraya koşan, dakik bir Oğlaksanız, sonder denilen bu hissi araştırmalısınız.

Monachopsis

Kendinizi hiçbir yere ait hissetmiyor musunuz? Oradan oraya gitme fikirleri aklınızı mı kemiriyor? Zodyağın en ucunda kalmış Balıklar gibi iki arada bir derede gibisiniz değil mi? Araf’ta çadır kurmuş, iki dünya arasına hapsolmuş… Hislerinize tercüman olalım, sizi monachosis’le tanıştıralım.

Mauerbauertraurigkeit

Kaç harf olduğuna, ne kadar zor okunduğuna takılmayalım. Altında yatan anlama bakalım. Herkes arada yalnız kalmak, fil dişinden kulelere hapsolmak ister. Etrafındaki insanlardan uzaklaşmak, kendisiyle baş başa kalmak… Sözümüz tabii ki Akreplere, adını bile okumakta zorlanacağınız bu yeni duygu tam da hislerinizin tercümanı!

Chrysalism

Hani yağmur yağdığında kahvenizi kitabınızı alır, pencere kenarındaki tekli koltuğa oturup damlaların cama vuruşunu izlerseniz ya. Blogger’lar Instagram sayfalarına abanır, bütün evi romantik bir hava kaplar, içinizi garip bir huzur sarar. İşte tam da böyle bir şey! Dışarıda fırtınalar koparken kendilerini evlerinde güvende hisseden Yengeçler, bu duyguyu gayet iyi bilirler.

Ellipsism

İçinizde bir kasvet… Gelecek kaygısı dört bir yanınızı sarmış, olacakları bilememek canınızı yakıyor. Zamanın neler getireceğini, tarihin nasıl devam edeceğini kestiremediğiniz için içinizi büyük bir hüzün kaplıyor. Biraz akışına bırakın, anı yaşayamaya odaklanın. Takıntılı bir Başak da olsanız bu garip histen uzak durmaya çalışmalısınız.

Adronitis

Yeni biriyle tanıştınız. 7 göbek sülalesine kadar öğrenip, uzunca bir zaman harcadıktan sonra bitap düştünüz. Boğa burcu olmadığınıza emin misiniz? Adronitis’i hemen keşfetmelisiniz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.