Adımlarını Sağlam Atan, Geri Vites Yapmayan Burçlar!

Kararlı biri misin? Tercih yapmadan kırk kere düşünür müsün? Yoksa ikilemler arasında kalır, adım atmakta zorlanır mısın? Peki hiç pişmanlık duyduğun, “keşke yapmasaydım” dediğin bir olay yaşadın mı? Yüzünü kızartan, sana geri vites yaptıran, tükürdüğünü yalatan ya da eski sevgiliye mesaj attıran? Cevabın “hayır” mı? Yoksa burcun Oğlak, Boğa veya Kova mı?

 

Kararlı Boğalar

Boğa burcu bir işe girişecekse onun sağlamasını mutlaka yapar. Yaş tahtaya basmaz, içine sinmeyen hiçbir şeyi onaylamaz. Zaman sorunu yoktur, ömrünün sonuna kadar bekleyebilir. Gurme burcu diye anılması tam da bu yüzdendir. Verdiği karar onu geri dönüşü olmayan bir yola sokar. Kendisine bir söz verdiyse sonuna kadar tutar. Geri adım atmaz, u dönüşlerinden hoşlanmaz. Nettir, sabit fikirlidir. Pişmanlık nedir bilmeyen burçların birkaç tanesinden biridir.

Tutarlı Oğlaklar

Kuralcı, planlı ve tutarlı! Oğlak burçları için dünyadaki en önemli şey toplum içindeki saygınlıklarıdır. Komik duruma düşmek istemez, hayatıyla ilgili skandallara izin vermez. Prensiplerine göre hareket eder, karşısına çıkan yılanların başlarını gözünü kırpmadan ezer. Laf ağzından çıkmışsa her şey tamamdır. O zaten vereceği kararı kafasında defalarca düşünüp tartmıştır. Kitabında “pişmanlık” yazmayan nadir burçlardandır.

Gururlu Kovalar

Gurur eşittir Kova burcu! Her konuda rasyonel düşünen bu arkadaş aldığı kararların sonuna kadar arkasında durur. Eski sevgilisine mesaj atmaz mesela ya da ayrıldığı bir iş yerine geri dönmez. Kazık yediği bir arkadaşını hayatta affetmez! Kin tutar, içine atar. Herkesin fikrini alır sonra yine kendi bildiğini yapar. İşte bu yüzden hiçbir konuda pişmanlık yaşamaz. Ah vah edip de geri vites yapmaz!

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.