Açken Kendileri Olmayan Burçlar Neler Yaparlar?

Dünya insanları olarak dayanamadığımız en büyük problem aç kalmak olsa gerek! Günlerce aylarca diyet yapıyoruz, onlarca farklı diyet deniyoruz, aç kalmalı listeler yüzünden kilomuz bir aşağı bir yukarı oynuyor ama kontrolümüz dışında aç kaldığımızda bununla baş edemiyoruz. Açlık hissettiğimizde hemen bu durumu kontrolümüz altına alıp kendimizi doyurmamız gerekiyor yoksa bazılarımızın içinden bir canavar çıkıyor. Büyük duygusal iniş çıkışlar yaşamaya başlıyor ve etrafımızdaki insanları kırıp geçiriyoruz. Ağlayanlar, krize girenler, şekeri düşenler, ona buna patlayanlar, sinirden etrafındakileri yıkan dökenler hepsi burada! Şimdi bakalım hangi burç açlığın kollarındayken nasıl davranıyor?

Koç Burcu Sinirli Çıkışlar Yaşar

Konuya başlamadan önce sana bir tavsiye verelim. Ateş topu Koç burcu insanını ne olursa olsun kesinlikle aç bırakma! Çünkü çocuksu Koç burcu aç kaldığında yavaş yavaş sinirlenmeye başlar. Açlığı arttıkça sinir katsayısı da gittikçe artar. Sen fark edinceye kadar bu işin ölçüsü kaçar. Tartışmacı Koç burcu dürtüsel davranarak ufak çaplı patlamalar ve etrafındaki kişilere yüksek çıkışlar yapar.

Boğa Burcu Etrafındaki İnsanlar İçin Korkutucu Olabilir

Yemeye düşkün bir Boğa burcu insanının, yakınına her daim yiyebileceği bir şeyler depolayın. Abur cubur olur, ara öğün olur, atıştırmalık olur orası size kalmış. Ama her ne yaparsanız yapın inatçı Boğa burcunu aç bırakmayın, yanında yiyebileceği bir şeyler bulundurun. Aksi halde, düzeni bozulan bir Boğa burcu saniyeler içerisinde Hulk’a dönüşerek bulunduğu ortamı herkese dar etme özelliğine sahiptir.

İkizler Burcu Çok Umursamaz

Zodyak’ta açlığı çok da umursamayacak tek burca sahip insanlar İkizler burcu olabilir. İkizler burcu, her şeyden sıkıldığı gibi yemek yemekten de sıkılabilir. Bir süre sonra yemek yememekten de sıkılabilir. Aç kalmak onun değişken ruh hali nedeniyle çok da dert edebileceği bir şey değildir. Eninde sonunda bir şeyler yiyeceğini bilir ve o zamana kadar kendisini bambaşka şeylerle oyalar.

Yengeç Burcu Ağlar

Duygular konusunda çok bonkör olan hassas Yengeç burcu insanı aç kaldığında da duygu bombardımanı yapmaktan geri durmaz. İlk fırsatta dramatizasyona bağlar. Bir daha asla yemek yiyemeyecekmiş gibi duygu sömürüsü yapan aşırı hassas Yengeç burcu insanı açlıktan ölecekmiş gibi davranmaya başlar. Üstelik etrafındaki insanlara alınganlık yaparak, onu ciddiye almadıkları için sinirlenmekten ve patlamaktan da çekinmez.

Aslan Burcu Enerjileri Kaybolur

Ateş grubunun bir diğer çok hareketli burcu olan Aslan burcu, açken kolunu kanadını kaldıramaz hale gelir. Enerjik Aslan burcu acıktığında kendisini deyim yerindeyse “rölanti”ye alır. Yani vücudundaki çalışma ayarlarını düşükte tutar, kendince enerji tasarrufu yapar. Yeterince az enerji harcarsa daha uzun süre dayanabileceğini düşünür. Zaten koskoca ormanların kralı, tek hamlede etrafındaki birinin kellesini alabilecekken ne kadar aç bekletilebilir ki?

Başak Burcu Etrafındaki Herkesi Gıcık Eder

Takıntılı Başak burcu, tokken de sinirleri bozmaktan geri kalmazken onu bir de açken düşünebiliyor musunuz! Tüm huzursuzluğunu etrafındaki kişilere de bulaştırmaktan çekinmeyen Başak burcu, en çok da yemeğe kavuşmasına çok az vakit kala coşar. Etrafındaki insanları yavaş yavaş gıcık etmeyi başarır, son vuruşu da yemeğe kavuşmadan hemen önce yapar. Bir Başak burcu ile buluşacağın zaman, buluşmaya aç gelmemesine dikkat et olur mu!

Terazi Burcu Normalde Yemediği Kadar Sağlıksız Şeyleri Bile Yiyebilir

Dış görünüşüne en çok dikkat eden hatta zaman zaman dış görüşünü takıntı haline getiren Terazi burcu açken en çok değişen burç olabilir. Çünkü aç kaldığında tüm ilkelerini, tüm alışkanlıklarını bir kenara bırakabilir. Kendisini doyurmak için o güne kadar asla yemediği, sağlıksız bulduğu her şeyi yiyebilir.

Akrep Burcu Gerçek Duygularını Saklar

Aç kalmak, Akrep burcu insanının gerçek duygularını saklamasına neden olur. Kötü görünmek istemediği için, insanlar ona acısın istemediği için, bulunduğu akışın bozulmaması için duygularını kimse ile paylaşmaz. Aç kalmıştır, bunun için üzgündür ama üzgün olduğunu asla belli etmez. Açlığın onu nasıl etkilediğini, duygusal olarak ne kadar zorlandığını asla kimselere çaktırmaz.

Yay Burcu Yemek Yemeyi Takıntı Haline Getirir

Bağımlılık geliştirmek konusunda en istikrarlı burç olan Yay burcu insanı aç kaldığında doyma yetisini kaybeder. Yemek yemeye başladığında bir türlü doyamaz. Bu nedenle her aç kaldığında yemek yemeyi takıntı hale getirir. Duramayacağını bildiği için aç kaldığı an, özlemini duyduğu yemeklerin listelerini yapmaya başlar.

Oğlak Burcu En Sevmedikleri Şeyi Bile Tırtıklamaya Başlar

Planlı Oğlak burcunun yemek saatleri ve ara öğünleri bellidir. Onun yemek listesi bir hafta önceden hazırlanmıştır ve organizasyonu yapılmıştır. Oğlak burcu disiplinli bir burç olduğu için genel olarak aç kalmaz. Ama olağanüstü bir hal olup da aç kaldıklarında, en sevmedikleri şeyi bile tırtıklayacak hale gelirler.

Kova Burcu Sinirini Göstermemek İçin İnsanlardan Uzaklaşır

Açken insanlığından çıkan bir diğer burç da Kova burcudur. Bu nedenle acıktığını fark ettiğinde insanlardan uzaklaşarak sakin bir köşede yemeğinin gelmesini bekler. Aksi halde o da sinirli çıkışlar yaşayarak kırmak istemediği insanları kırmaya başlar. Çünkü acıktığında düzgün düşünememeye başlar, gitgide soğuklaşır ve insanlara da bu şekilde konuşur. Bu dönemde onun söylediklerini şahsi algılamamak oldukça zordur.

Balık Burcu Bir Daha Asla Yemek Yiyemeyecekmiş Gibi Davranır ya da Hastalanma Numarası Yapar

Naif Balık burcu için açlık tokluk hiç fark etmez, o her zaman her durumda hayallere dalar. Hayallerinden beslenen Balık burcu insanı, kendi hülyalarında, kendisini her zaman en kötü durumda bırakılmış kişi olarak düşünür, yani adeta bir kurban olarak görür. Bu nedenle aç kaldığında bir daha asla yemek yiyemeyecekmiş gibi duygu sömürüsü yapmaya başlar ya da açlıktan hastalanmış numarası yaparak ilgi çekmeye çalışır.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir