Açık Sözlülükleri Yüzünden Terazilerin Çekindiği 3 Burç

Hava grubunun nazik ve ince düşünceli burcudur Teraziler. İnsanların görüşleri onlar için son derece önemlidir. İnsanlara karşı kırıcı olmamaya, pot kırmamaya özen gösterirler. Toplum içindeki imajlarını korumaya gayret ederler. El âlem ne der kaygısı bazen içlerini yer bitirir. Dolayısıyla patavatsız veya sözünü esirgemeyen burçlardan çekinirler. Herkesin içinde kendilerini zor duruma düşürmelerinden tedirgin olurlar. Huzura düşkün burçlar oldukları için karşılarındakine kızamazlar da aşağıdaki burçlara karşı hep tetikte olurlar.

Asabi ve Sivri Dilli Koçlar

Ne çektiyse hep o sivri dilinden çekti Koç burçları. Meseleyi iyice bir dinlemeye, anlamaya sabırları yoktur. Duydukları sözler hoşlarına gitmezse hemen yapıştırırlar laflarını. Teraziler ise Koçların tam tersidir. Kırılsalar, bozulsalar bile dile getirmezler pek rahatsız oldukları tavırları. Ağızlarının tadının kaçmasını veya gayri ihtiyari kavgaya dahil olmayı istemezler. Koçların içgüdüsel tutumundan Teraziler de nasibini alır. Dolayısıyla bu asabi burçlardan korkmasalar da çekinirler. Eğer onlarla tartışmaya girerlerse tansiyon yükseleceğini ve ağır sözler işiteceklerini bilirler. Bu durum Terazileri incitirken, kavga yüzünden etraftakilere de rezil olacaklarını öngörürler. Olası bir çatışmanın galibi zaten Koçlar olacaktır, çeneleriyle yenmeyecekleri biri yoktur. En doğru adım olarak onlarla fazla muhatap olmamayı tercih eder Teraziler.

Gerçekçi ve Tuhaf Kovalar

Bu burçları anlamak güçtür. Bazen tuhaf bazense deli izlenimi yaratırlar. Aslında son derece zeki olup gerçekçi düşünürler. Onların bu duygusallıktan uzak, tamamen mantık odaklı tavırları bazılarına garip gelebilir. Sesli düşünmeleri böyle bir izlenim yaratır. Teraziler gibi “Aman ayıp olur öyle demeyeyim, dikkatli konuşayım.” gibi bir dertleri yoktur. Rahat ve kafalarına estiği gibi hareket ederler. Başkalarının onların davranışları üzerinde hakimiyet kurmasına izin vermezler. Teraziler öyle duygusal veya gerçeklerin dışında kişiler olmasalar da bazı doğruları duymak istemeyebilirler. Mesela dış görünümleri ile ilgili alaycı veya olumsuz bir yorum yapan Kovalar, Terazi burçlarını utandırır ve incitir. Duymak istedikleri en son eleştiri fiziksel görüntüleridir. Bu iki burç aynı gruba mensup olmalarına karşın bu tarz yönleriyle ayrışırlar.

Çam Deviren Yaylar

Zodyak’ın en iyi niyetli burçlarındandır Yaylar. Onların hayata ve doğaya olan ilahi sevgileri insanları da kapsar. Sempatik, güler yüzlü ve şakacıdırlar. Gel gör ki onların da her burç gibi olumsuz özellikleri vardır. Dikkatsiz ve patavatsız karakterleri ün yapmıştır. Onları tanıyanlar içlerinin temiz olduğunu ve kasıtlı davranmadıklarını iyi bilir. Bir insanı kırmak veya küçük düşürmek en son isteyecekleri şeydir. Yaylar da memnun değildir bu huylarından ama gezegenlerinin etkisinden kaçamazlar bir türlü. Teraziler gibi etrafa rezil olmaktan çekinen burçlar için Yay burçlarıyla diyalog kurmak tedirgin edicidir. Onların neşeli tavrından pozitif elektrik almakla birlikte devirecekleri çamlardan ürkerler. Yay burçları absürt bir şey söyler diye gerilir, başkaları varken onlarla bir araya gelmek istemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.