Açık Ara Farkla Aslan Burcu Ünlüleri!

Aslan burcu insanları sahnelerin yıldızı olmak için yaratılmıştır. Bu kırmızı perdeli spot ışıklı profesyonel bir sahne de olabilir, yaşamın tümünde sergiledikleri yetenekleriyle dünya sahnesi de! Kendilerini gösterme imkânı buldukları her platformda şovlarını yapar, alkışların en gürültülüsünü toplarlar. Teatral yeteneklerle donanmış olan Aslan’lar özellikle sinema perdesinde ve tiyatro sahnesinde gösterirler kendilerini. Sahip oldukları liderlik ruhuyla da birçok gruba öncülük etmiş, tarihe isimlerini topladıkları sevgi ve saygıyla yazdırmışlardır. Bakalım Aslan burcu ünlüleri kimler?

Jennifer Lawrence

Aslan sadece yetenekleriyle değil, aynı zamanda fiziksel özellikleriyle de oldukça gösterişli ve dikkat çekicidir. Açlık oyunlarında izlediğimiz Lawrence’ın ben bu oyunu bozarım deyip, oyun içinden oyunla çıkışını hayranlıkla izledik! Aslan burcu sıcak kalplidir, herkese yardım etmekle kalmaz bunu kendine görev edinir. Aslan’ın kazandığı kalplerle ve sevginin gücüyle yapabilecekleri şaşkına çevirir. Tıpkı Lawrence’ın milyonların sevgisini kazanıp bir soykırıma son vermesi gibi! Güzelliği, başarısı ve karizmasıyla Jennifer Lawrence, sahnelerde hakkıyla ışıldayan tam bir Aslan kadını!

Coco Chanel

Yetimhanede büyüyen, içsel gücüyle çarçabuk kendi ayakları üstünde dimdik doğrulup, enerjisinin gücüyle küçücük bir terzi dükkanıyla girdiği moda dünyasından, dev bir stil ikonu olarak çıkan Chanel tam bir Aslan kadınıdır. Alternatif tarzıyla dünyanın dikkatini üzerine çeken, Fransa’da kadın hareketine öncülük edip binlerce insanın saygısını kazanan Chanel; kadınları ince belli, bukle saçlı, derin dekolteli birer meta olmaktan çıkarmış, modada yeni bir çağ başlatmıştır. Zira kendisinin de söylediği gibi; “Moda geçer, stil kalır!” tıpkı yüzyıl geçse eskimeyen Chanel tarzı gibi! Coco Chanel moda devrimcisi bir Aslandır.

Arnold Schwarzenegger

Böyle bir karizma, yıllar geçse geçip gitmeyen bir şöhret, girdiği her işte kazandığı sevgi; tabi ki Aslan burcuna aittir! Oyunculuğunun ilk yıllarında çocuklara kötü örnek olmamak için silah kullanmayı reddederek Aslan’ın aydınlık kalbini taşıdığının ispatını yapmıştır. Aslan üstlendiği rol için kendi kimliğinden çırılçıplak soyunur, tıpkı Terminatör olarak benimsediğimiz Arnold gibi! Zeki ve çok yönlüdür Aslan burcu insanı! Kazancını tek bir yerden elde etmez, girişimi sever ve elini attığı her işte muhakkak başarı elde eder! Arnold da vücut geliştirme alanındaki disiplinli çalışmaları sonucu spor salonları açmış, oradan elde ettiği sermayeyle gayrimenkul alıp satmış ve bu işten milyonlar kazanmıştır.

Neil Armstrong

Kimilerine göre fazla kibirli, bazılarınca ukala olarak nitelenen Aslan burçları, gözlerini yükseklere diker, aza tamah etmezler. Bu da onlara hedefleri yolunda yıkılmaz bir azim ve kaçınılmaz başarı getirir. Sahip oldukları özgüven ve ateş enerjisi sayesinde her işte başarı elde etmelerine karşın, en iyisi ve alanında ilklere imza atan olmak için bir iki takdirle, üç beş madalyayla doymaz, hep daha fazlasını isterler. Tıpkı ilk kez aya ayak basan ve adını tarihe asırlarca görünecek kadar dev ve altın harflerle yazdıran; Neil Armstrong gibi.

Jennifer Lopez

Oyunculuğuna laf, dansına söz, sahnesine diyecek yok! Yanmaz yıkılmaz, görenin tüm hayranlığını kökleriyle birlikte almasa olmaz karizması, ateşli ve dik duruşuyla Jennifer Lopez tartışmasız örnek bir Aslan kadınıdır. Sanatsal kabiliyetlerle kuşatılan Aslan; mikrofonu eline alırsa dinleyeni sesiyle ve sahne hakimiyetiyle büyüler, oyunculuk yaparsa sahnede tüm gözler bir tek onu izler, beyaz perdede yürekler hoplar, tasarımcı yönü ise moda alanında şovunu yapar, güzelliği zaten dillere destan; Lopez sosyal sorumlu tarafıyla gösterdiği pamuktan kalbiyle de Aslanlığını yapar!

Stanley Kubrick

Fotoğrafın ustası, kameranın tek ayak cambazı, görüntünün ise tartışmasız muazzam yaratıcısı Kubrick; gelmiş geçmiş en büyük yönetmenlerden biri ve tabi ki Aslan burcudur. Her dönemde ürettiği filmi bir baş yapıt, yaptığı, söylediği ne varsa sanatını sevenlerin yaşamında sorgusuz buyruk olmuştur! Aslan severlerin ortak tavrıdır bu, liderlerine güvenme ve özenle takip etme. Kubrick de 20. Yy’ın sanatına imzasını atmış, nice sinemasevere ve genç yönetmene ilham ve usta olmuştur.

Antonio Banderas

Efsane karizmasıyla çağının devleri arasında yerini çoktan alan, kusursuz yüzüyle asaletini taçlandıran, sahnelerin müzikli ışığı İspanyol yıldız Banderas da Aslan burcu! Esasen ne saçlarıyla ne duruşuyla ne yakışıklılığıyla özetlenemeyecek bir ışığı var Banderas’ın. Sadece Aslan burcu oluşuyla açıklanabilen bu albeni, sahne ışığı altında bir başka parlıyor! Banderas varlığını gösterdiği her projede istisnasız devleşiyor. Yoksullukla mücadele konusunda, UNDP’nin iyi niyet elçisi olarak 2015 yılına kadar görev yapan güzel yürekli adam yardımsever elini de Aslan’ın vidanlı kalbinden alıyor.

Madonna

Her çağda sansasyonel, her an gösterişli ve başarılı olur Aslan’lar. Gündemde kalmayı, odak nokta olmayı, yaptığı işte tüm ipleri ele alıp bir tek kendisi ışık saçmayı iyi bilirler. Sahnelerde devrim niteliğinde şovlar yapıp, her döneme ayak uyduran dev sanatçı Madonna, tam bir Aslan burcudur. Işıl ışıl saçları, kendine güveni ve muhteşem danslarıyla her dönem kendini yenileyen, asla demode olup hafızalardan silinmeye kabullenmeyen, her dönemin pop starıdır Madonna. O; sahnelerde yarım asır deviren, sürekliliğini hiç kaybetmeyen bir ikondur! Altı çocuğundan dördünü evlat edinen Madonna, kurduğu müthiş aileyle tam bir Aslan yüreğine sahip olduğunu da kanıtlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.