7 Aralık 2018 – Yay Burcunda Yeniay

Aralık ayının ilk önemli gök yüzü olayı ayın 7’sinde gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 10.20’de Yay burcunda bir Yeniay meydana geliyor. Yeniay haritasında Oğlak burcu yükseliyor.

Yükselen Oğlak yöneticisi Satürn ise kendi yönettiği burçta ve birinci evde konuşlanmış. Yeniay haritanın 12. evinde yer alırken, Yeniayın yöneticisi Jüpiter de 12. evde yine kendi öz burcunda konuşlanmış durumda. Yeniay en sert açısını Balık burcundaki Neptün ve Mars kavuşumu ile yapıyor.

Haritada Oğlak burcunun yükselmesi, yeni yıl yaklaşırken daha somut adımlar atmak isteğimizin bir göstergesi. Hayatımızdaki bazı süreçleri netleştirmek istediğimiz bir döneme giriyoruz. Ancak, Yeniay’ın bizim kontrolümüzde olmayan koşulları temsil eden 12. Evde gerçekleşmesi bunun o kadar kolay olmayacağını gösteriyor.

Yükselen burçta yer alan Satürn, bizi net adımlar atmak ve disiplinli bir şekilde harekete geçmeye davet ederken, Yeniay’ın kare açı yaptığı Neptün ve Mars kavuşumu ise büyük bir kafa karışıklığı yaşayacağımıza, sabırsız ve dürtüsel davranarak, belki de şartlar olgunlaşmadan harekete geçebileceğimize işaret ediyor.

Neptün-Mars kavuşumunun üçüncü evde olması, muhakeme yeteneğimize de zarar verebilir. Sınırlar bulanıklaşabilir. Önümüzü net olarak göremeyebilir, Yeniay’ın verdiği cesaret ile de daha sonra çok pişman olacağımız kararlar verebiliriz. Dikkatsiz çıkışlar, düşünülmeden sarf edilen sözler çevremizdeki insanları kaybetmemiz yol açabilir. Yolculuklarla, eğitimlerle, projelerimizle ilgili organizasyon bozuklukları ve hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

Genel olarak incelediğimizde, Yeniay genellikle yeni başlangıçları temsil etmesine rağmen bu Yeniay bize temkin ve sabır tavsiye ediyor. Yeniay’ın Yay’da gerçekleşmesi aksiyon isteğini artırıyor ancak harekete geçmeyi temsil eden Mars’tan ve hayalleri temsil eden Neptün’den aldığı kare açı, şu dönemde acele etmenin bize büyük zarar vereceğine işaret ediyor.

Yay Yeniay’ının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Yay Yeniay’ı yüksek öğretim, yurt dışı konuları üzerine odaklanacağımızı işaret ediyor. Yeni bir eğitim almak, yurt dışına çıkmak üzere planlar yapabiliriz. Ancak öngöremediğimiz koşullar ya da sabırsız ve düşünmeden hareket etmemiz aksaklıklar ve hayal kırıklıkları yaşamamıza neden olabilir. Attığımız her adımı çok iyi planlamamız, temkinli hareket edip önümüze sürülen koşulları iyice gözden geçirmemiz gerekiyor.

Boğa: Yay Yeniay’ı, sekizinci evimizde gerçekleşiyor ve bizi finansal konular hakkında uyarıyor. Ortak kaynaklar, eşimizin parası, vergi, sigorta, miras gibi konularda yeni girişimler yapmak isteyebiliriz. Ancak Yeniay’ın, Mars ve Neptün kavuşumundan aldığı kare açıyı da dikkate almamız gerekiyor. Finansal konularda risk almak için uygun bir zamanda değiliz. Borç almaktan ve kredi kullanmaktan kaçınmamız gerekiyor.

İkizler: Bu Yeniay döneminde odak noktamız ikili ilişkiler ve ortaklıklar. İlişkimiz yoksa hayatımıza yeni biri girebilir ya da yeni bir iş birliğine başlayabiliriz. İlişkimiz varsa, partnerimizin hayatında birtakım yenilikler meydana gelebilir ya da ilişki ile ilgili yeni kararlar alabiliriz. Ancak, Neptün-Mars karesinin getireceği belirsizlik ve kararsızlıklar, hem yeni başlayacak ilişki ve ortaklıklara hem de mevcut ilişkilerimize büyük zarar verebilir. Temkinli hareket etmemizde büyük yarar var.

Yengeç: Yay Yeniay’ı sürecinde iş, sağlık, günlük hayat rutinlerimiz ön plana çıkıyor. İş hayatımızda ya da günlük yaşamamızda yeni sorumluluklar yüklenmemiz, yeni ve heyecan verici projelere başlamamız mümkün. Günlük rutinlerimizde bir değişiklik yapmamız gerekebilir. Aynı zamanda sağlığımıza daha fazla özen göstermek, örneğin düzenli egzersiz yapmaya başlamak isteyebiliriz. Ancak, Mars-Neptün karesi, bu konuda da dikkatli olmamız hakkında bizi uyarıyor. İşte, günlük yaşamda ya da sporda kendimizi fazla zorlamamalıyız.

Aslan: Yay Yeniay’ı bize ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler, sosyal çevremiz ile ilgili konulara odaklanacağımızı gösteriyor. Eğer ilişkimiz yoksa, hayatımıza heyecan ve eğlence katacak yeni bir aşk söz konusu olabilir. Çocuğumuz varsa, onlarla ilgili yeni bir adım atabiliriz. Mevcut ilişkimizde yeni bir dönem açılabilir. Bu arada spekülatif yatırımlara ve riskli girişimlere karşı ilgimiz de artabilir. Ancak, temkinli ve sabırlı davranmakta fayda var. Aceleci davranmamız bize büyük kayıplar yaşatabilir.

Başak: Yeniay döneminde ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Evimizle ilgili yenilikler, tadilat, dekorasyon gibi işlemler yaptırmak isteyebiliriz. Aile bireylerinden birinin yeni bir girişim yapması söz konusu olabilir. Gayrimenkul alım satımları ile ilgili konular gündeme gelebilir. Yeniay’ın Mars’tan aldığı kare, aile içi çatışmalar yaşayabileceğimizi, birbirimize karşı gereksiz yere saldırganlaşabileceğimize işaret ediyor. Hayal kırıklığına yol açacak sözler söylemekten kaçınmalıyız.

Terazi: Yay Yeniay’ı döneminde yakın çevre ve kardeşlerimizi ile ilgili konulara odaklanıyoruz. Kardeşlerimiz ya da yakın çevremiz ile birlikte bir girişime başlamamız mümkün. Yeni bir eğitim ya da projeyle ilgilenmeye başlayabiliriz. Yeni iş anlaşmalarına imza atmak isteyebiliriz. Ancak aceleci davranmamızda ve detaylara tam olarak hâkim olmamızda büyük fayda var. Çok bel bağladığımız işlerin ya da ailemizden birilerinin bizi hayal kırıklığına uğratması mümkün.

Akrep: Yay Yeniay’ı döneminde finansal konular ve kendi öz değerimiz üzerine odaklanıyoruz. Gelirimizi artırmak, yeni kazanç kapıları açmak için planlar yapabiliriz. Ancak temkini elden bırakmamakta, rasyonel ve sabırlı davranmakta yarar var. Özgüvenimiz ve aceleciliğimiz bize hatalı kararlar aldırabilir ve büyük kayıplar yaşamamıza sebep olabilir. Sevdiğimiz kişiler için daha sonra pişman olacağımız harcamalar yapabilir, bütçemizi zora sokabiliriz.

Yay: Burcumuzda gerçekleşen Yeniay’da kişiliğimiz ve dış dünyaya yansıttığımız imajımız ön plana çıkacak. Kendimize yeni bir yol çizmek, yeni bir imaj yaratmak isteyebiliriz. İnsanları etkileme gücümüz artabilir. Ancak aynı zamanda artan özgüvenimiz yüzünden, fazla agresif, sabırsız ve cesur davranabiliriz. Aceleyle, düşünmeden verdiğimiz kararlar ileride bize zarar verebilir. Unutmamalıyız ki, öfkeyle kalkan zararla oturur.

Oğlak: Yay burcundaki Yeniay bizi bilinçaltımızla yüzleştiriyor. Bu dönemde, dış dünyadan soyutlanıp, kendi içimize dönmemiz ve kendimizle yüzleşmemiz mümkün. Zihnimizi toparlayıp harekete geçmekte zorluk çekebileceğimiz bir dönemdeyiz. Hem fiziksel hem de zihinsel enerjimiz oldukça düşük olabilir. Bu süreçte, dış dünyadan, sosyal çevreden biraz uzak durup, kendimizi dinlendirmemizde büyük fayda var. Bu sayede yeni yıla daha iyi bir giriş yapabiliriz.

Kova: Yay burcundaki Yeniay sosyal çevremiz, arkadaşlarımız ve hayallerimiz ile ilgili konuları gündeme getiriyor. Hayatımızda yeni bir dönem bir başlatmak isteyebilir, geleceğimizle ilgili yeni planlar yapmak isteyebiliriz. Yeni bir arkadaş çevresi edinebilir, bize yeni fırsatlar sunacak yeni insanlarla da tanışabiliriz. Ancak, planlarımızı yaparken ayaklarımızın biraz yere basmasına dikkat etmeliyiz. Gerçekçi olmayan hedefler ve öngöremediğimiz koşullar hayal kırıklığına uğramamıza neden olabilir.

Balık: Yay’daki Yeniay kariyer ve sosyal statümüzle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor. Uzun süredir beklediğimiz bir terfi ya da yeni bir iş değişikliği söz konusu olabilir. Ailemiz, ebeveynlerimizi ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Ancak dikkatli olmalı, uzun zamandır bekliyor olsak bile, fırsatların üzerine hemen atlamamalıyız. Yeniay’ın Mars-Neptün kavuşumundan aldığı kare nedeniyle beklentilerimizin karşılanmaması, hatta aldatıcı koşullarla karşılaşmamız ihtimali çok yüksek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.