7 Ağustos – Kova Burcunda Ay Tutulması ve Dolunay

7 Ağustos’ta Kova burcunda Ay Tutulması eşliğinde gerçekleşecek bir Dolunay yaşayacağız. Aslan – Kova aksında gerçekleşecek olan Dolunay ile hayatımızda yön değiştirmemize neden olacak köklü değişiklikler meydana gelebilir.

Ay tutulmaları genel olarak yüzleşme ve sonlanmalar ile ilgilidir. Geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen gelişmeler bu tutulma ile yeniden gündeme gelebilir. Kova burcundaki Ay Tutulması / Dolunay ile kendimizi bulmak isteyeceğimiz yeni bir süreç başlayabilir. Bugüne kadar gizli saklı kalmış gerçekler, bu dönemde açığa çıkabilir.

Aslan bireyselliği, Kova ise toplumsal konuları ve hedeflerimizi simgelemekte. Dolunay enerjileri altında iş birliği ve uyum konusunda daha hassas bir şekilde hareket eder, adil ve tutarlı bir şekilde davranabilirsek hedeflerimize ulaşma fırsatı yakalayabiliriz. Ancak kibre kapılır, egomuzun esiri olursak kayıplarla karşılaşmamız da mümkün.

Tutulma anının haritası bize, kadersel ve öngörülemeyen temaların gündeme geleceğini işaret etmekte. İçinde bulunacağımız koşullar değişken olacağından elimize geçen fırsatları değerlendirmekte zorlanabiliriz.

Hayatlarımızla ilgili çok keskin kararlar alabileceğimiz bir dönemdeyiz. Yanılgılara oldukça müsait bir süreçte olduğumuz için kararlarımızda çok dikkatli olmamızda yarar var. Her şeyi kontrol altında tutmak isterken aslında hiçbir şeyin bizim kontrolünde olmadığını fark edebilir ve de akışa teslim olabiliriz.

Tutulmanın güzel taraflarından biri de bize iç dünyamızla ilgili büyük bir aydınlanma yaşaya imkanı sunması, bu dönemde görünmeyeni görmeye başlayabiliriz. Hayatımızda bir dönem tamamen kapanabilir ve yeni bir hayat için yeni adımlar atmak zorunda kalabiliriz.

Bizi üzen, çaresiz olduğumuzu hissettiren, yaşam enerjimizi tüketen bir olay tamamen geride kalabilir, kendimizi eskiye göre çok daha iyi hissedebiliriz. Kendimize daha fazla odaklanıp kişiliğimizi daha ön plana çıkarmak isteyebiliriz. Kendimizde görmezden geldiğimiz şeylerin üzerine eğilip iyileştirilmesi gereken yönlerimize el atmak isteyebiliriz.

Ay tutulmasının etkisini geçtiğimiz 6 aydan beri hissediyoruz ve önümüzdeki altı ay da bu etkileri altında olacağız. Bu dönemde kontrolümüzde olmayan olayları kabullenip kendi çıkış yolumuzu bulmaya çalışırken güç savaşlarından uzak durmamız ve yanılma riskine karşı uyanık olmamız gerektiği unutmamalıyız.

Sen nasıl etkileniyorsun?

Sevgili Koç; bu dönemde senin için sosyal yaşam, arkadaşlık ilişkileri, gruplar, geleceğe yönelik hayaller ön plana çıkıyor. Arkadaşlık ilişkilerinde ani kopuşlar yaşanabilir. Arkadaşlarınla aranda güç savaşları yaşanabilir. Sevgilinle dostların arasında kalabilirsin. Duygusal ilişkilerinde geçmişten gelen sorunlar su yüzüne çıkabilir. Duygularınla değil mantığınla hareket etmeye özen göstermelisin.

Sevgili Boğa; bu dönemde, senin için kariyerle ilgili konular ön plana çıkıyor olacak. İş hayatında kontrolün dışında gelişecek değişiklikler yaşayabilirsin. İşle ilgili bir beklentin nihayet karşılık bulabilir ya da iş değişikliği yapmaya karar verebilirsin. Ev ve iş hayatın arasında dengeyi sağlamakta zorlanabilirsin. Üstlerinle çatışmaktan kaçınmalı, ailene karşı daha anlayışlı olmalısın.

Sevgili İkizler; bu dönemde, senin için uzun yolculuklar, yüksek öğrenim, felsefe, inançlar, hukuk, yabancılarla ilişkiler, farklı kültürler konuları ön plana çıkıyor. Uzun süredir süregelen yasal bir süreç sonuçlanabilir. Dünya görüşünü ya da inançlarını tekrar gözden geçirmek isteyebilirsin. Duygusal ilişkilerinde bir gerilim yaşanabilir. Görüşlerinden dolayı çatışmalar yaşayabilirsin, daha önce ettiğin büyük laflar şimdi karşısına çıkabilir.

Sevgili Yengeç; bu dönemde senin için ortak kaynaklar, eşinin parası, ortaklıklar, duygusal ihtiyaçlar ön plana çıkıyor. Eşinin kazancıyla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Kendi paran üzerinde söz sahibi olmak isteyebilirsin. Bir iş ortaklığını sonlandırabilir ya da yeni bir ortaklığa girişebilirsin. Yeni bir yatırım söz konusu olabilir. Prim, kredi gibi borçları kapatmak için borç alabilirsin. Maddi kazancını sağladığın kaynak değişebilir, yeni bir alanda çalışmaya başlayabilirsin.

Sevgili Aslan; bu dönemde senin evlilikler, ortaklıklar, anlaşmalar, düşmanlar, davalar gibi konular ön plana çıkıyor. Evlilik ya da ortaklıklarda ani bitişler ya da başlangıçlar olabilir. Yeni düşmanlar ortaya çıkabilir. Uzun süredir süregelen bir dava süreci sonuçlanabilir. Yani anlaşmalara imza atabilir ya da var olan bir anlaşmayı bozabilirsin. Karşına uzun süreli ilişki kurabileceğin insanlar çıkabilir, ortaklık teklifi alabilirsin.

Sevgili Başak; bu dönemde senin için sağlık, iş arkadaşları, günlük düzen ve sorumluluklar, iş ortamı, sana hizmet edenlerle ilgili konular ön plana çıkıyor. İş ortamında yaptığın yenilikler ile sivrilebilir, dikkat çekebilirsin. İş arkadaşların ile aranda gerilim yaşanabilir. Emeklerinin karşılığını almak için mücadele edecek cesareti kendinde bulabilirsin. Kişisel bakımınla daha çok ilgilenebilir, gündelik düzenini gözden geçirerek yeni bir düzen kurabilirsin. Sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmalısın.

Sevgili Terazi; bu dönemde senin için çocuklar, aşk ilişkileri, eğlence, yaratıcılık, hobiler konuları ön plana çıkıyor. Yeni bir aşka başlamanın ya da çocuk sahibi olmanın tam sırası. Uzun süredir süregelen bir hobi, yeni bir işe dönüşebilir. Yeni ve yaratıcı bir projenin içinde yer alabilirsin. Çocukların ile ilgili gelişmeler olabilir. Spekülatif yatırım alanlarına yönelebilirsin. Mevcut ilişkini sonlandırma kararı alabilirsin.

Sevgili Akrep; bu dönemde senin için, aile, ev, aile geçmişi, yakın ilişkiler ön plana çıkabilir. Ev ve aile ile ilgili radikal değişiklikler yapabilirsin. Ayrı bir eve çıkabilir, evini değiştirebilirsin. Aileden biri evden ayrılabilir. Evde değişiklikler yapabilir, yeni bir ev satın alabilirsin. Geçmişten gelen bir ailevi sorunu bu dönemde çözebilirsin. Kariyerinde değişiklik yapmak isteyebilirsin. Kendini daha güçlü hissedeceği ortamlarda bulunabilir, yaşamını etkileyecek kararlar alabilirsin.

Sevgili Yay; bu dönemde senin için, kısa yolculuklar, eğitim, kardeşler, akrabalar, iletişim gibi konular ön plana çıkıyor. İletişim trafiğin artmaya başlayabilir. İlişkiler, sosyal çevre, kardeşler, akrabalar, komşular ile çok sık bir araya gelebilirsin. Çok sayıda yolculuk yapabilirsin. Kişisel gelişim ile ilgili eğitimler almaya başlayabilirsin. Ayrıca aldığın kararları çevrene açıklayabilir, sosyal medya aracılığıyla kurduğun ilişkiler yeni bir boyut kazanabilir, görüşlerinde inatçılık yapabilirsin. Kardeşlerinle sorunlar yaşayabilirsin.

Sevgili Oğlak; bu dönemde senin için, sahip oldukların, finansal durumun, gelirler, giderler, maddi güvenlik konuları ön plana çıkıyor. Senin bile farkında olmadığın yeteneklerin açığa çıkabilir. Yeteneklerin ve değerinin nihayet fark edildiğini hissedip rahat bir nefes alabilirsin. Farklı ve hiç denenmemiş bir alandan para kazanmaya başlayabilirsin. Maddi statün olumlu yönde değişebilir. Ancak, yine de parayı çarçur etmeyip, tutumlu olmakta yarar var. Bu dönemde borçlarını kapatmak için fırsatlar yakalayabilirsin.

Sevgili Kova; bu dönemde senin için kişiliğin, dış dünyaya yansıttığın yüzün, evliliğin, ortaklık ilişkilerin, stilin, davranış biçimlerin ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Görünümünde radikal değişiklikler yapabilirsin. Evlilik yada ortaklıklar konusunda ani ya da beklenmedik kararlar alabilirsin. İlişkilerine ve yaşamına çeki düzen verebilirsin. Dış dünyada, yenilikçi tavırların ile dikkat çekebilirsin. Hayatınla ilgili oldukça önemli kararlar almak zorunda kalabilirsin.

Sevgili Balık; bu dönemde senin için bilinçaltı, kendi içinde dönme, ruhsal iyileşme konuları ön plana çıkıyor. Bir çok konuda kendi içine dönmeyi tercih edebileceğin bir dönemdesin. Gizli kalmış konular ön plana çıkabilir, korkularınla yüzleşmek zorunda kalabilirsin. Bu yüzleşmeler sayesinde dönüşebilir, hayatın getirdiği değişimleri daha büyük bir cesaretle karşılayabilirsin. Olaylar kontrolü dışında gelişebilir. Aile bireylerinin sağlık sorunlarıyla uğraşman gerekebilir. Ayrıca çalışma ortamındaki güç savaşlarına karşı dikkatli olmalısın.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.