6 Ocak 2019 – Oğlak Burcunda Güneş Tutulması

6 Ocak tarihinde Türkiye saati ile 04.29’da Oğlak Burcunun 15 derecesinde bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Tutulma elbette tüm burçları derinden etkileyecek. Ancak, en çok etkilenecek burçların özellikle Koç, Yengeç, Oğlak ve Terazi olacağını söyleyebiliriz. Tutulmaların aksının değişmesi, Yengeç ve Oğlak aksına geçmesi de hem aile hem de kariyer hayatımızda bu sene boyunca önemli gelişmelerin olduğunun işareti.

Tutulmanın haritasında Akrep burcu yükseliyor. Yükselen yöneticisi Mars ise altıncı evde Koç burcunda yer alıyor. Tutulmanın kendi yöneticisi Satürn ise yönettiği burçta yani Oğlak burcunda. Haritada sabit bir burç yükselmesine rağmen, yükselenin yöneticisinin öncü bir burç olan Koçta yer alması ve tutulmanın gerçekleştiği Oğlak burcunun da öncü bir burç olması, bu tutulmanın hayatımızda önemli gelişmelere gebe olduğunu gösteriyor. Yeni şeyler deneyebilir, yeni fikirler geliştirebilir, bir süredir takılıp kaldığımız konularda artık harekete geçebiliriz.

Yükselen Akrep hayatımızda kriz yaşadığımız alanları temsil ediyor. Akrep’in yöneticisi Mars’ın yine diğer bir yönettiği burç olan Koç’ta olması da bu krizleri çözmek için gereken özgüven ve cesarete kavuşabileceğimize işaret ediyor. Ancak, Mars’ın Oğlak burcundaki Merkür ve Satürn ile yaptığı kare açı sabrımızı kaybetmememiz, dirayetli, soğukkanlı olmamız konusunda bizi uyarıyor.

Tutulmanın Oğlak burcunda gerçekleşiyor olması, hayatımızın tüm alanlarını daha sağlam bir zemine oturtmak için çabalayacağımızı, memnun olmadığımız koşulları yeniden düzenleyeceğimizi, bazı şeyleri yeniden yapılandıracağımızı da gösteriyor. Oğlak teması nedeniyle, iş ve kariyer vurgusunun kuvvetli olduğunu söylemek de mümkün. Hepimizin, doğum haritalarımıza göre az ya da çok, önemli değişimlerin arifesinde olduğunu söyleyebiliriz.

Bir diğer önemli nokta da tutulma sırasında hiçbir gezegenin retro hareket halinde olmaması ve sırasıyla Mars, Jüpiter, Satürn’ün kendi yönettikleri burçlarda yer almaları. Bu durum bize tutulmanın gerçekten çok güçlü etkileri olacağını anlatıyor. Tutulmanın Neptün’den aldığı olumlu açı da hayallerimizi gerçeğe dönüştürme konusunda bize yardımcı olabilir.

Peki tutulma seni nasıl etkiliyor? Burcunu ve yükselenini okumayı unutma!

Sevgili Koç: Güneş Tutulması 10. Evinde yani kariyer evinde gerçekleşiyor. Bu durumda hayatında kariyer ve hedeflerin ilgili büyük değişimlerin yaşanması mümkün. Daha fazla çalışacağın, hedeflerini yeniden gözden geçireceğin, hatta belki kendine yeni hedefler belirleyeceğin bir döneme giriyorsun. Zorlu koşullar zaman zaman pes edecek gibi olmana yol açabilir. Ancak, burcundaki Mars gezegenin etkisiyle daha mücadeleci davranabilirsin. Eğer çalışıyorsan, bir terfi, atama ya da iş değişikliği söz konusu olabilir. Eğer iş arıyorsan, bu dönemde iş bulma ihtimalin var.

Sevgili Boğa: Tutulma 9. Evinde yani eğitim, medya, hukuk, gelecekle ilgili kararlar, uzun yolculuklarla ilgili alanda gerçekleşiyor. Bu konularda değişiklikler yaşayabileceğin bir dönemdesin. Fikirlerin ile takdir edilebilir, önemli kişilerin dikkatini çekebilirsin. Eğer eğitimine devam ediyorsan bu sene senin için bir başarı yılı olabilir. Yurt dışı ile ilgili bir iş söz konusu olabilir. Devam eden bir hukuksal süreç varsa bu dönemde sonlanabilir. Değişimlere direnmezsen bu süreçten çok daha karlı ve kolay çıkabilirsin

Sevgili İkizler: Güneş tutulması 8. Evinde gerçekleşiyor. Yani, finansal konular, eşin ya da ortağın parası, vergi, sigorta, miras, prim, komisyon gibi konular ön plana çıkıyor. Finansal alanda çok daha temkinli olacağın bir döneme giriyorsun. Uzun süredir devam eden maddi bir sorun, bu süreçte çözülebilir. Mesela bir miras ya da nafaka davası sonuçlanabilir. Bu süreçte nihayet ayağını yorganına göre uzatmayı öğrenebileceksin. Bir kredi borcu bitebilir. Yeni ve sağlam yatırımlar yapabilirsin. Eşinin, partnerinin geliri artabilir.

Sevgili Yengeç: Tutulma, 7. Evinde yani ilişkiler evinde gerçekleşiyor. Evlilik, uzun vadeli ilişkiler, ortaklıklar gibi konular ön plana çıkacak. Bekarsan hayatına kalıcı bir ilişki yaşayacağın biri girebilir. Eğer uzun vadeli bir ilişki içindeysen, evlilik kararı alabilir ve hatta nikah masasına oturabilirsin. Eğer zaten evliysen, eşin senin için büyük bir destek kaynağı haline gelebilir. Ancak karşılıklı olarak birbirinize baskı uygulamaktan kaçınmalı, sorunları büyütmeden birlikte konuşarak çözmeyi denemelisiniz. İş birlikleri ve ortaklıklar için de aynı şeyler geçerli.

Sevgili Aslan: Güneş tutulması, 6. Evinde yani iş ortamı, günlük rutinler ve sağlık konularını kapsayan alanda gerçekleşiyor. Eğer çalışıyorsan, sorumluluklarının artacağını söyleyebiliriz. Yeni projelerin yükü senin sırtına yüklenebilir. Günlük rutininde seni zorlayacak değişiklikler olabilir. Sabırlı olman ve aşırı egolu davranmaktan kaçınman senin için çok yararlı olacaktır. Sağlık konularında da kontrolleri aksatmamakta fayda var. Özellikle dişler, kemikler ile ilgili var olan bir sorunun varsa artık doktor randevularını ertelemeyi bir kenara bırakmalısın.

Sevgili Başak: Tutulma 5. Evde yani aşk, ilişkiler, çocuklar ve hobilerle ilgili alanda gerçekleşiyor. İlk olarak bekar Başakların bu dönemde aşkı bulmalarının çok büyük ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Eğer hayatında biri varsa, bu ilişki evliliğe doğru uzanabilir. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan, çok uygun bir dönemdesin. Hobilerini, somut bir kariyer haline dönüştürmen ve onlardan gelir sağlaman da mümkün. Çocuğun varsa, onlarla ilgili olumlu gelişmeler de yaşayabilirsin.

Sevgili Terazi: Tutulma 4. Evinde yani aile, ev ile ilgili konularda etkin olacak. Aile hayatınla ilgili uzun sürecek bir değişim dönemine giriyorsun. Ev taşıma söz konusu olabilir. Yeni bir ev satın alabilirsiniz. Aile evinden çıkabilir, tek başına yaşamaya başlayabilirsin. Tutulma senin 4. Evinde yani 4 ve 10. Ev aksında gerçekleştiği için kariyer temaları da öne çıkabilir. İş hayatın ve aile yaşamın arasında dengeyi sağlamakta çok zorlanabilirsin. Annenin ya da anne figürü olarak gördüğün birinin sağlığı ile ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Akrep: Güneş tutulması senin 3. Evinde, yani kardeşler, kuzenler, yakın çevre ile ilişkilerinde etkin olacak. İletişim trafiğin yükselebilir. Kardeşlerin ya da kuzenlerin ile ilgili sorumluluklar alman gerekebilir. İşinle ilgili yeni görevler üstlenebilir, yeni projelerle ilgilenmeye başlayabilirsin. Çevrende güçlü insanlar olabilir ve bu kişiler sana her konuda büyük destek verebilir. İletişim yeteneklerini gösterebileceğin, satış, pazarlama gibi konulara eğilebilir, hatta bu alanlarda bir kariyer yapmaya başlayabilirsin. Eğer eğitim hayatın devam ediyorsa, sınavların başarı ile sonuçlanabilir. Ya da kendini geliştirecek yeni bir eğitime başlayabilirsin.

Sevgili Yay: Tutulma 2. Evinde yani para evinde gerçekleşiyor. Kendini, aileni ve sevdiklerini garantiye almak için daha çok çalışacağın, çabalayacağın, çok üretken olacağın bir döneme giriyorsun. Karşıt burcun İkizlerde olduğu gibi senin için de ayağını yorganına göre uzatma devri. Yeteneklerin sayesinde yeni iş ve para kaynakları bulabilirsin. Kendini de geliştirebileceğin bir süreçtesin. Yeni yatırımlar yapabilir, gelirini bu şekilde arttırabilirsin. Sadece müsriflikten kaçınmalı, kazandığını elinde tutmalı, birikim yapmaya çalışmalısın.

Sevgili Oğlak: Tutulma 1. Evde, burcunda gerçekleşiyor. Önemli bir değişim sürecine giriyorsun. Yaşamında yeni bir sayfa açabilir, yeni kararlar alabilirsin. Kendini geliştirmek, hedeflerine doğru ilerlemek için ideal bir dönem. Tutulma senin için 1. Ev ve 7. Ev aksında gerçekleştiği için, ilişkiler de önemli bir konuma geliyor. Eğer bekarsan, hayatında kalıcı olacak yeni bir ilişki başlayabilir. Bir ilişki içindeysen, evlilik yolunda ilk adımlarını atabilirsin. Bu sene senin için çabalarının karşılığını alabileceğin bir yıl olabilir.

Sevgili Kova: Tutulma 12. Evinde, yani bilinçaltı alanında gerçekleşiyor. Bu dönem senin için gerçeklerle yüzleşme zamanı. Geçmişin hesabını yapabilir, korkularından arınmak, zihinsel bir temizlik yapmak için çaba gösterebilirsin. Hayatını düzene sokmak için uygun bir dönemdesin. Ruhunu dinlendirmek, meditasyon, yoga gibi sakinleştirici aktivitelerle uğraşmak sana çok iyi gelebilir. Hobilerine de zaman ayırabilir, günlük yaşamın karmaşasından ve çatışmalarından uzaklaşabilirsin. Bu sayede bir sonraki dönemi sakin bir kafayla planlama fırsatın olabilir.

Sevgili Balık: Güneş tutulması 11. Evinde, yani gelecek planları, arkadaşlık, sosyal çevre alanlarında etkili olacak. Arkadaş çevrende bir değişiklik olması söz konusu. Yeni bir çevreye girebilirsin. Sana kariyer alanında destek olacak, senden yaşça büyük otorite figürleriyle tanışabilirsin. Hedeflerinde ve gelecek planlarında dönüşümler yaşanabilir. Yeni projelerde yer alabilir, sosyal çevrenden destek görebilirsin. Uzun zamandır planladığın ancak somut bir hale getiremediğin bir projeyi bu süreçte hayata geçirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.