6 Mart 2019 – Balık Burcunda Yeni Ay

Gökyüzü hareketleri açısından hareketli geçen mart ayında yine önemli bir gökyüzü hareketi 6 Mart’ta gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 19.04’te Balık burcunun 15 derecesinde bir yeni ay meydana geliyor. Yeni ay haritasında Başak burcu yükseliyor.

Yükselen Başak yöneticisi Merkür ise yeni ayın gerçekleştiği karşıt burcu Balık’ta ve yedinci evde konuşlanmış. Yeni ay haritanın yedinci evinde yer alırken yeni ayın yöneticisi Jüpiter de dördüncü evde ve yönetici konumunda olduğu diğer burcu Yay’da bulunuyor.

Bu yeni aya hemen yanı başında Neptün ve Merkür de eşlik ediyor. Üstelik Merkür hem zararlı hem düşük konumda üstelik 5 Mart itibariyle geri harekete başladı. Ayrıca retro Merkür, Neptün ve yeni ayın Jüpiter’le kare açı içinde olduğunu da hatırlatalım. Yani yeni ayın bir şeyleri başlatmaktan çok suları bulandıracağını söylememiz mümkün. Harekete geçememe, elin kolun bağlanması, sağlıklı karar verememe temaları bu yeni aya damgasını vuracak.

Yeni ayın yedinci evde yani haritanın 1. ve 7. ev aksında gerçekleşmesi, ilişkilerde de kafa karışıklığına, yanılgılara, yanlış kararlara ve olduğumuz yerde sayacağımıza da işaret ediyor. Yeni ilişkilere başlamak ya da mevcut ilişkimiz hakkında bir şeylere karar vermek için kesinlikle uygun bir dönemde değiliz.

Öte yandan yeni ay yöneticisinin dördüncü evde yer alması aile, ev, kökler ile ilgili konuları da ön plana çıkarıyor. Aile ilişkilerinde de yine tekrar tekrar önümüze sürülen konularla uğraşmak zorunda kalabilir ancak yine sorunlarımıza çözüm bulamayabiliriz. Burada bulunan Jüpiter’in yeni ay, Neptün ve Merkür’le olan karesi bize gereksiz bir iyimserlik ve idealizm de kazandırabilir. Bazı kişileri gözümüzde çok büyütebilir, sonra da değişen hiçbir şey olmadığını görerek hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

Genel olarak incelediğimizde, bu yeni ay bize beklenenin aksine hiçbir yenilik vaat etmiyor diyebiliriz. Hatta tam bir duraklama dönemindeyiz demek daha da doğru. Bu dönemi fazla beklentiye girmeden, sakin ve sessizce geçirmek en akıllıcası olacaktır.

Doğum haritana özel yeni ay yorumlarını okumak için tıkla!

Balık yeni ayının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Balık burcundaki yeni ay bizi bilinçaltımızla yüzleştiriyor. Karmaşık bir ruh hali içinde olacağız. Kendi içimize dönme ve insanlardan uzaklaşma isteğimiz artabilir. Enerjimiz çok yüksek değil. Yeni girişimlere başlamaktansa bir süre kendi başımıza kalmamız ve kendimizi tekrar şarj etmemiz bu dönemde bize daha iyi gelecektir.

Boğa: Balık burcundaki yeni ay sosyal çevremiz, arkadaşlarımız ve hayallerimiz ile ilgili konuları gündeme getiriyor. Sosyal çevremizde bazı kişileri fazla idealize etmemiz bizim için hayal kırıklıkları ile sonuçlanabilir. Geleceğimizle ilgili planlar yapabilir, harekete geçmek isteyebiliriz ancak önümüze engeller çıkabilir ya da gerekli enerjiyi bulamayabiliriz.

İkizler: Balık’taki yeni ay kariyer ve sosyal statümüzle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor. İş hayatımızda yeni bir sayfa açmak istesek bile bunun için uygun bir zaman diliminde değiliz. Şu anda mevcut konumumuzu korumaya çalışmak daha akıllıca olacaktır. Üstlerimiz ya da ailemizle sorunlarımız hakkında konuşmamız beklediğimiz sonuçları vermeyebilir. Çalışmıyorsak, bu dönemde gelen iş teklifleri kalıcı olmayabilir.

Yengeç: Balık yeni ayı yüksek öğretim, yurt dışı konuları üzerine odaklanacağımızı işaret ediyor. Kendimizi ifade etmekte zorlanabilir, karamsar bir ruh hali içine girebiliriz. Eğer akademik hayatımız devam ediyorsa, aynı zamanda Merkür’ün de retro durumunda olduğunu unutmamalı, özellikle sınav konuları söz konusu olduğunda çok dikkatli olmalıyız. Sosyal medyada da bir süreliğine sessiz kalmamız ruh sağlığımız açısından daha sağlıklı olabilir. Seyahat organizasyonları için de uygun bir zaman değil.

Aslan: Balık yeni ayı sekizinci evimizde gerçekleşiyor. Ortak kaynaklar, eşimizin parası, vergi, sigorta, miras gibi konularda yeni girişimlerden kaçınmamız gereken bir dönemdeyiz. Finansal konularda risk almaya ve etrafımızdaki kişilere güvenmeye her zamankinden daha fazla eğilimli olabiliriz ancak temkinli olmamızda yarar var. Bu süreçte Merkür retrosu da başladığı için bankacılık işlemleri, internet alışverişleri gibi konularda sorun yaşayabiliriz. Vergi, sigorta, kredi kartı ve kredi ödemeleri konularında da bir şeyleri atlamadığımıza emin olmalıyız.

Başak: Bu yeni ay döneminde ikili ilişkiler ve ortaklıklar odak noktamız haline geliyor. Eğer ilişkimiz varsa ve sorun yaşıyorsak, tamam mı devam mı kararı almak için uygun bir dönemde değiliz. Alacağımız kararlar bizim için yanıltıcı olabilir. Yolunda giden bir ilişki için de evlilik kararı almak ya da nikah masasına oturmak için Nisan başını beklemek daha iyi olabilir. İlişkimiz yoksa yeni bir ilişkiye başlamak ya da yeni bir ortaklık kurmak için de Nisan başı daha uygun bir zaman dilimi olacaktır.

Terazi: Balık yeni ayı sürecinde iş, sağlık, günlük hayat rutinlerimiz ön plana çıkıyor. İş hayatımız ya da günlük yaşamamızda sıkıntılı bir süreçten geçiyor olabiliriz. Bazı beklentilerimizi karşılanmayabilir ya da kendimizi olduğumuz yerde sayıyor gibi hissedebiliriz. İş arkadaşlarımızla aramızda tartışmalar yaşanabilir. Eski bir sağlık sorunu bu dönemde tekrar ortaya çıkabilir. Doktor kontrollerimizi aksatmamakta fayda var.

Akrep: Balık yeni ayı bize ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler, sosyal çevremiz ile ilgili konulara odaklanacağımızı gösteriyor. Hayat enerjimiz ve yaşamdan aldığımız keyif bu dönemde azalabilir. Eğer ilişkimiz yoksa, yeni bir aşka başlamak için pek de uygun bir zamanda olduğumuz söylenemez. İlişkimiz varsa kafamızda bazı netleşmeyen sorular olabilir. Çocuğumuzla ilgili bir beklediğimiz bir haber gelmeyebilir ya da bir beklentimiz gerçekleşmeyebilir.

Yay: Yeni ay döneminde ev ve aile ile ilgili konular ön plana çıkıyor. Aile bireyleri ile geçmişten kalan bir konu tekrar su yüzüne çıkabilir ancak yine bir sonuç alamayabilir, bu yüzden hayal kırıklığı yaşayabiliriz. Gayrimenkul alım satımları ile ilgili konular gündeme gelebilir ancak beklentilerimiz karşılanmayabilir. Evimizde yenilikler, tadilat, onarım yapmak için harekete geçmek isteyebilir ancak yeterli enerjiyi ya da maddi imkanları bulamayabiliriz. Aile üyelerinden birinin bir sağlık sorunu ortaya çıkabilir.

Oğlak: Balık yeni ayı döneminde yakın çevre ve kardeşlerimizi ile ilgili konulara odaklanıyoruz. İletişim trafiğimiz artabilir ancak kafamız da bir o kadar karışık olabilir. Kardeşlerimiz ya da yakın çevremiz ile eski tartışmalar yine ortaya dökülebilir ancak yine sonuçsuz kalabilir. Kendimizi geliştirmek için yeni bir eğitim almayı düşünüyorsak bu planımızı Nisan başına ertelememizde fayda var. Sosyal medyada kendimizi biraz sansürlemenin ya da bir süre sosyal medyadan uzaklaşmanın daha iyi olacağı bir dönemde olacağız.

Kova: Balık yeni ayı döneminde finansal konular ve kendi öz değerimiz üzerine odaklanıyoruz. Kazancımızı artırmak için yeni girişimler yapmak isteyebiliriz ancak temkini elden bırakmamakta fayda var. Yeni iş birlikleri yapmak, yeni bir işte çalışmak, yeni yatırımlara yönelmek için uygun bir dönemde değiliz. Gelirimizde beklediğimiz artışlar olmayabilir ve bu yüzden hayal kırıklığına uğrayabiliriz. Beklentilerimizi minimumda tutmamız bu dönemi daha kolay atlatmamıza yardım edebilir.

Balık: Burcumuzda gerçekleşen yeni ayda kişiliğimiz ve dış dünyaya yansıttığımız imajımız ön plana çıkacak. Eski dönemleri kapatıp yeni şeylere yönelmek istiyoruz ancak bu pek de mümkün olmayabilir. Enerji seviyesinde biraz düşüş yaşayabiliriz. Sezgilerimiz son derece kuvvetli ancak yine de rasyonelliği elden bırakmamakta fayda var, çünkü zaman zaman yanlış yargılara varabilir, retro Merkür yüzünden sağlıklı muhasebe yapamayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.