Boğa Burcunun “Evlenilecek Kadın” Olduğunun Kanıtı!

İlhamı mitolojinin dillere destan, kalplere sultan, göz kamaştıran Afrodit’inden yadigar olan, aşkın ve güzelliğin tanrıçası Venüs’ten el alan Boğa; efsane odur ki deniz köpüğünün kıyıya vurduğu bir sedefin içinden doğmuş, bastığı yerde mis kokulu çiçekler can bulmuştur! Hal böyle olunca; en güzel ilişkilerin, en derin sevişmelerin, dört kolla sahiplenmelerin esas kadını Boğa, sevmeyi bizden öğrenecek değil!

Göze Estetik, Kalbe Can Katar! 

Bir yudumla lezzetin en nefisini on ikiden vurur, gözüne estetik gelen Miss World’de tacını giydiği anda duyulur, dokunun en güzelini bir dokunuşta bulur, doğal güzelliği, bakışı güzel gözleri erosun oku olur, erkeğin kalbine giden yollar ondan sorulur! Kendini kozmetiklere batırıp, ağır kokulara boğulmaz; yaratılışından armağan güzelliği, müdahaleye ihtiyaç duymaz!

Sabırlıdır, Zoru Görünce Hemen Havlu Atmaz!

İlk kavgada bu iş böyle olmaz deyip alıp başını gitmez, tartışmayı sevmediğinden hiçbir uzlaşmazlığa elinde körük, zihninde sivri dille teşrif etmez. İzahı da anlaşılmadığı yerde gömüldüğü sessizliği de meşhurdur! Yan odadan duyulacak haykırışı, zorlanan saygı sınırını evlere sokmaz! Sabrı taştan, vakti hamaklarda sallanan Boğa; acele gitmez, tez kararlarıyla pişmanlığa meydan bırakmaz!

Üç Malzemeyle Dünyaları Doyurur, Elinin Lezzeti Her Daim Hazır Bulunur!

Hazır yemek sevenleri, ayak üstü atıştırıp öğün geçiştirenleri, hayatta kalmak için lezzetine bakmadan karın doyuranları pek anlamaz! Uzun masalara çeşit çeşit yemeklerini dizmeye, şık dizaynlarıyla önce gözleri şenlendirmeye, elinin lezzetiyle eser miktarda baharatladığı yemekleriyle misafir ağırlamaya, mutfakta deneysel çalışmaya, bereketli parmaklarıyla üç tabaklı masada on kişi doyurmaya bayılır. Boğa’nın masalarına cümle alem hayran kalır!

Evinin İç Dizaynı Şık, Yaşam Alanı Pırıl Pırıldır!

Estetik zevklerine yakışır, toprak tonlarının ve doğanın nefesini soluduğu yeşilin hakim olduğu bir iç dizaynı tercih ederler. Dokulu maddelere bayılır, masif ahşabı, oturması da uzanması da rahat kadife kanepeleri tek geçerler. Eş dost dekorasyon desteği almak için Boğa’nın kapısını sıkça çalar! Kağıda kaleme boğulmadan, kendini dara sokmadan en makul bütçeyle en güzel yaşamı kurar Boğa! Bir de düzeni imrendirir, pırıl pırıl hali kıskandırır! Diktiği fide tutar, ektiği tohum baharda neşeyle açar! Evinde muhakkak minik de olsa bir botanik bahçe yapar, yaşamına elleriyle can katar!

Her Şey Bir Yana, Güven Tek Başına Öbür Yana!

İlişkisinde estetiğe, bakımlı olmaya, zekaya, sahip olduğu değerlere çok önem verir ama en çok güvenmeye ihtiyaç duyar! Yersiz kıskançlıkları, cep kurcalayan, çanta karıştıran, paranoyaya meyletmesine yol açan şüpheleri yoktur! Yalandan nefret eder! Aksi bir durum cereyan etmemiş ise güvenmeyi tercih eder! Güvenme ihtiyacı da başka bir büyük arzusundan gelir! Sahip olmak isteği! Bir tek kendine ait olduğunu bilir, sevgisinden emin olursa, kuşlar gibi özgür bırakır aklına kurt düşürmez! Güvenin sağlandığı bir Boğa ilişkisi de tadından yenmez!

Aynı Romanda Hem Peri Masalı Hem Tutku Girdabı!

Tüy gibi hafif dokunuşlarıyla, şefkatli kucağı, aşk dolu bakışlarıyla, sürprizlerle dolu romantik bir aşık, öte yandan geceleri kırmızıya boyayan arzularıyla şehvetin gece bekçisidir! Boğa; hem duygularınızı doyurur hem hazzınızı! Mantığını kapatmaz, duygularını hasır altı yapmaz! Sadece kendisine ait olduğunu bildiği gecelerini, birbirinden keyifli deneyimlerle bezer, fanteziyi de pek sever!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.