6 Eylül – Balık Burcunda Dolunay

Bugün saat 10:03’te 13 derece Balık burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay, geçtiğimiz aylarda yaşadığımız tutulmaların sonuçlarını ya da etkilerini daha net bir şekilde göreceğimizi söylüyor. Bu yaz Aslan – Kova hattında yaşana tutulmalar, hayatımıza önemli gelişmeler getirmiş olabilir. Balık burcundaki bu dolunay ile bu gelişmelerin hayatımızda nelere yol açtığını ya da açacağını daha net görebileceğiz.

Dolunay enerjileri kapanışlar ve sonlanmalar ile ilgilidir. Balık burcu da Zodyak’ın son burcu olarak kapanışlar ve vazgeçişlerle oldukça alakalı. Bu nedenle bu dolunayın bir temizlenme, bir arınma daha doğrusu bir kış hazırlığı gibi düşünülebilir. Balık burcundaki dolunay ile birlikte bize zarar veren ya da bizi zorlayan, yıpratan kişi ya da konuları tespit edebilir ve bunlarla ilgili harekete geçebiliriz. Diğer bir deyişle hayatımızda yüklerden kurtulabilir, daha hafif ve yenilenmiş bir şekilde yolumuza devam edebiliriz.

Yararımıza olmayan, bizi fazlasıyla yoran, takıntı haline gelen, saplantı geliştirmemize sebep olan, üzerinde çok durup da bir türlü sonuç alamadığımız tüm verimsiz konuların, tüm gereksiz insanların hayatımızdan çıkması için ne yapmamız gerektiğini göreceğimiz bir süreçteyiz. Yani bir nevi safraları atma dönemindeyiz. Sezgilerimize kulak vermeli, evrenle bütünleşmeye çalışmalıyız.

Bazı konularda ve bazı insanlarla ilgili tamam mı devam mı kararı verirken şunu unutmamızda yarar var. Tamam dediğimiz konularda vazgeçme, sonlandırma sürecinde kendimizi güçlü hissedecek ve destek göreceğiz ama devam kararı aldığımız konularda muktedir olup olmadığımızın yani bunları devam ettirmeye, gerçekleştirmeye, başarmaya gücümüzün yetip yetmeyeceğinin test edileceğini aklımızda tutmalıyız.

Sen nasıl etkileniyorsun, burcunu ve yükselen burcunu okumayı unutma!

Sevgili Koç; sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir. Bu süreçte sağlık sorunlarına karşı dikkatli olmanda yarar var. Akraba ilişkilerinde çatışmalar yaşanabilir. Genel olarak kontrol edemediğin gelişmeler yaşayabileceğin bir dönemdesin.

Sevgili Boğa; arkadaş ortamında çatışmalar yaşayabilirsin, arkadaş grubundan ayrılmak durumunda kalabilirsin. Aşk hayatınla ilgili gelişimeler olabilir, sevdiğin kişilerle aranda bir tatsızlık yaşanabilir. Balık burcundaki dolunay çocuklarla ilgili gelişmeleri tetikleyebilir.

Sevgili İkizler; bu dolunay ile birlikte sosyal hayatın, kariyerin ya da ailenle ilgili gelişmeler olabilir. Kariyerinle ilgili kararlar alabilirsin. Ayrıca çocuk sahibi olma ya da evlilik gibi önemli kararlar verebilirsin. Ebeveynlerinin sağlık sorunları ile ilgilenmen gerekebilir.

Sevgili Yengeç; özellikle kardeşlerinle ilgili bir gelişme olabilir. Ayrıca yüksek öğrenimle ilgili konular gündeme gelebilir. Hayata bakış açını gözden geçirebilir, düşüncelerinden ve aldığın kararlardan şüpheye düşebilirsin. Yurt dışından akrabaların gelebilir.

Sevgili Aslan; bu süreçte harcamalar konusunda dikkatli olmalısın. Borçlanma olasılığın var, üstelik beklediğin gelirleri tahsil etmekle ilgili sorunlar yaşayabilirsin. Eşinin ya da ortağının kazançlarında değişiklik olabilir. Duygusal krizlere karşı da hazırlıklı olman yararına olur.

Sevgili Başak; eşinle ya da uzun süreli partnerinle sorunlar yaşayabilirsin. Evlilik konusu da gündeme gelebilir, bu konuda kararını netleştirebilirsin. Kimin dostun kimin düşmanın olduğunu anlayabilirsin. Sana ruhsal olarak yol gösterecek kişilerle tanışabilirsin.

Sevgili Terazi; bu dönemde biraz fazla yorulabilirsin. Kendini çok zorlamamanda yarar var. Akraba ziyaretleri ve akrabalarla ilgili konular gündeme gelebilir. Gündelik işlerde karmaşa yaşayabilirsin, küçük aksiliklere karşı dikkatli olmalısın. Sağlık sorunların varsa tedavi olabilirsin.

Sevgili Akrep; çocuk sahibi olmayı düşünüyorsan Balık dolunayı ile bu konuda gelişme yaşayabilirsin. Bir ilişkiyi sonlandırabilirsin. Sevdiğin insanları yeniden değerlendirebilirsin. Sosyal çevren hareketlenebilir ya da yalnız kalmak isteyebilirsin.

Sevgili Yay; hayatında bir arınma dönemi yaşayabilirsin. Seni yoran, sana yük olan konuları sonlandırabilir, bu tarz kişileri hayatından çıkarabilirsin. Eşinin ailesi ya da kendi ailen için özveride bulunman gerekebilir. Bir gayrimenkul satışı gerçekleştirebilirsin.

Sevgili Oğlak; geçtiğimiz dönemlerde aldığın kararları gözden geçirebilir, yanlış oldukları kanısına varabilirsin. Kardeşlerin, kuzenlerin ya da komşularınla aranda sorun yaşanabilir. Hayat görüşünü ya da inançlarını kuvvetlendirecek seyahatlere çıkabilirsin.

Sevgili Kova; finansal konular gündeme gelebilir ve kafanın karışmasına yol açabilir. Sahip olduğun yeteneklerden kazanç sağlama yolları arayabilirsin. Duygularını ifade etmekte zorlanabilir, kendini bu konuda yetersiz hissedebilirsin.

Sevgili Balık; bu dönemde hayatının her alanında önemli gelişmeler yaşayabilirsin. Sorumluluklarını gözden geçirebilir, bazı sorumluluklardan kurtulmak isteyebilirsin. Çocuk sahibi olmaya ya da evlenmeye karar verebilirsin. Devam eden ilişkilerde çatışmalar ve duygusal krizler yaşayabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.