6 Aralık 2017 Burç Yorumları

Bugün duygusal patlamalara, tartışmalara ve aksiliklere açığız. Küçük sakarlıklar yapmamız mümkün, bu nedenle dikkatli olmalıyız. Karşımızdaki insanların talepleri karşısında nasıl bir tutum takınacağımızı iyi düşünmemiz ve ölçülü davranmamız gerekiyor. Çünkü bizden her gün istenen bir şey bugün istendiğinde aşırı tepki gösterebiliriz. Başımıza gelen bazı şeyler bize “yine mi” sorusunu sordurtabilir ama bu sefer karşılaştığımız sorunlara pratik çözümler bulabileceğiz. Bizi yoran, yıpratan konuları ya da insanları biraz zorlansak ve acı çeksek de hayatımızdan çıkarabileyeceğiz. Yine de gün boyunca sakin ve sağduyulu olmaya çalışmamızda yarar var. Akşam saatleri yeni bir işe başlamak için uygun değil. 

Sevgili Koç; ailevi değerlerini ve derinliklerdeki duygularını sorguladığın bir günde olabilirsin. Bazı gelgitler yaşayabilir, vereceğin ani tepkilerden dolayı gerilim yaşayabilirsin. Eve, gayrimenkule ait gelişmeler seni maddi konularda daha gerçekçi düşünmeye itebilir.

Sevgili Boğa; yakın çevren ve kardeşlerinle aranda duygusal gerilim yaşanabilir. Farkındalığa yol açan gelişmeler yaşayabilir; bilgiler öğrenebilirsin. Anlaşmalarla ilgili durumlar üzerinde baskı yaratabilir. Karşındakilerden alacağın geri bildirimler düşüncelerinde yeni açılımlar getirebilir; gerçekçi değerlendirmeler yapmana olanak sağlayabilir.

Sevgili İkizler; finansal alandaki kaygılarını gidermek için ailenin ve yakın çevrenin desteğine ihtiyaç duyabilirsin. Alacak ve ödemelerle ilgili gelişmeler gün içinde gerilim hissetmene neden olabilir. İş amaçlı yapacağın görüşme ve anlaşmalarda maddi konular öne çıkabilir; ortak bir karara varmakta zorlanabilirsin.

Sevgili Yengeç; bugün duygusal davranabilir ve gereğinden fazla tepkiler verebilirsin. Run halin karmakarışık olabilir, dış etkilerin getirdiği baskıyı üzerinde hissedebilirsin. Kaygılardan uzak durarak ilişkilerinizi yönetmeye bakmalısın. Geçmişteki bir sorunu kalıcı olarak çözme fırsatı bulabilirsin.

Sevgili Aslan; bilinçaltını kurcalayan ve sana duygusal yük getiren düşüncelerle dolusun. Ailenle veya evinle ilgili konularda kontrolün dışında meydana gelecek olaylar bazı gelgitler yaşamana neden olabilir. Sorumluluklarını kabullenip gereğini yerine getirmek için çaba sarf etmelisin.

Sevgili Başak; gelecekle ilgili kaygılar içinde olabilirsin. Maddi konularda yaşanan ani gelişmeler baskı hissetmene neden olabilir. Çocuklar veya sevdiğin kişiyle ilgili sorumluluklar hedeflerin üzerinde etkili olabilir. Yaşama dair katı düşüncelerini bir kenara bırakarak hareket etmeli, daha esnek olmalısın.

Sevgili Terazi; iş ve sosyal hayatınla ilgili girişimlerde bulunabilirsin. Ancak sana duygusal yük getirecek gelişmeler yaşayabilirsin. Karşındaki kişilerin beklentilerini yerine getirmek için ne talep ettiklerini iyice anlamalı sonrasında değerlendirmelerini yapmalısın. Eski bir anlaşmayı yenileyebilir veya sonlandırabilirsin.

Sevgili Akrep; ani ve beklenmedik bir şekilde yaşanan gelişmeler geleceğe daha kaygılı bakmana neden olabilir. Yurt dışı, eğitim ve üzerinde çalıştığın anlaşmalarla ilgili yapacağın girişimleri enine boyuna değerlendirmeye tabii tutabilirsin. Tecrübelerini kullanabilir, sorumluluk altına girebilirsin.

Sevgili Yay; finansal konular ve duygusal paylaşımlar bugün seni etkisi altına alabilir. Bir yandan özgürce davranmak istiyor öte yandan bağımlılık ve sorumluluğun getirdiği baskıyı hissediyor olabilirsin. Bilinçaltını kurcalayan düşüncelerden ancak kendi içine dönerek ve sorgulamalarda bulunarak kurtulabilirsin.

Sevgili Oğlak; ikili ilişkiler, ortaklıklar ve iş birliklerinde beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Karşındaki kişilerin duygusal talepleri aranızdaki gerilimi yükseltebilir, senin baskıcı bir tutum sergilemene neden olabilir. Uzun süredir devam eden sorunları kendi içinde çözmeden ilerleme kaydedemeyebilirsin.

Sevgili Kova; çalışma hayatında oldukça yoğun bir tempon olabilir. Gerginliğe neden olan gelişmeleri kontrol altında tutabilmek için fazlasıyla zorlanabilirsin. Ayrıca sağlığına özen göstermen gerekebilir. Anlaşmalar, eğitim ve yolculukları içine alan konuları ciddiyetle ele almalı, sorumluluklar çerçevesinde hareket etmelisin.

Sevgili Balık; yakın ilişkiler, çocuklarla ilgili konular ve yaratıcı çalışmalar odak noktan olabilir. Alman gereken sorumlulukların altından kalkamayacağını düşünebilir, üstündeki baskının arttığını düşünebilirsin. Ani tepkiler vermek yerine çözüme yönelik alternatifler geliştirmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.