5 Nisan 2019 – Koç Burcunda Yeniay

Nisan ayının ilk gökyüzü hareketi 5 Nisan’da gerçekleşiyor. Türkiye saati ile 11.50’de Koç burcunun 15. derecesinde oluşacak bir yeniay ile Nisan ayına hoş geldin diyoruz. Yeniay haritasında Yengeç burcu yükselirken yükselen burcun yöneticisi Ay da Koç burcunda ve 10. evde yer alıyor.

Yeniay’ın öncü niteliğinde ve ateş elementinde yer alan Koç burcunda gerçekleşmesi; önünü sonunu düşünmeden cesurca risk alacağımızı ve yeni başlangıçlarda bulunmak için sabırsız bir şekilde harekete geçeceğimizi gösteriyor. Önümüzdeki günlerde tabiri caizse yayından fırlamaya hazır bir ok gibi olmamız mümkün.

Yeniay haritasındaki ateş ve su elementi yoğunluğu bize mantığımızla değil güdülerimizle ve duygularımızla hareket etme eğiliminde olacağımızı anlatıyor. Haritada hava elementinin zayıf olması ise harekete geçtiğimiz konularda başkalarının fikrini önemsemeyeceğimizi, uzlaşı kültüründen uzak bir tavır sergilemeye meyilli olacağımızı gösteriyor. Yani “ben böyle istiyorum” diyerek kendi başımıza karar alma ve harekete geçme, sonrasında ise bu tavrımız ile çevremizdeki insanları kırma ve ikili ilişkilerimizi yıpratma riskimiz var.

Yeniay enerjisinin devam ettiği on beş gün boyunca gözü kara hamlelerde bulunma ve aklımıza geleni geldiği anda yapma hevesimiz yüksek. Ancak biz ne kadar cesur olursak olalım, işlerin tereyağından kıl çeker gibi ilerlemediğini göreceğiz. Birçok engelle karşılaşacağız ve mücadele etmemiz gerekecek. Bu süreçte zorluklar gözümüzü korkutmayacak, yenilikler bize her zamankinden cazip gelecek ama olaylar pek de rahat ilerlemeyecek. Bir diğer deyişle zorlu rakipler, hırs, mücadele ve gerilim önümüzdeki günlere damgasını vuracak.

Burcunu özel Yeniay yorumunu okumak için tıkla!

Koç Yeniayının yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine gelince:

Koç: Burcumuzda gerçekleşen Yeniay’da kişiliğimiz ve dış dünyaya yansıttığımız imajımız ön plana çıkacak. Bu dönemde rüzgârın bizden yöne estiğini söylemek mümkün. Öz güvenimiz ve cesaretimiz artıyor. Yeni girişimler ve atılımlar yapmak için çok hevesli olacağız. Ancak bizim için çok da kolay bir süreç olmayacak. Düşünmeden hareket etmemeli, kendimizi olmayacak tehlikelere atmamalıyız.

Boğa: Koç burcundaki Yeniay bizi bilinçaltımızla yüzleştiriyor. Bu dönemde kendi içimize dönme ve insanlardan uzaklaşma isteğimiz artabilir. Enerjimiz çok yüksek değil. Bu nedenle bu süreçte biraz durup, ilerideki dönemler için soluklanmak ve gücümüzü toplamak bizim için daha iyi olabilir. Sosyal çevreden ve dış dünyadan bir süre ayrı kalmak kendimizi tekrar şarj etmemizi sağlayacaktır.

İkizler: Koç burcundaki Yeniay sosyal çevremiz, arkadaşlarımız ve hayallerimiz ile ilgili konuları gündeme getiriyor. Yeni insanlarla tanışmak, yeni çevrelere girmek istiyorsak tam sırası. Sosyal çevremizden biri ile yeni bir aşka adım atmamız da söz konusu olabilir. Girişimci ve cesur ruhumuz ortaya çıkacak. Ama cesaretimizin de bir sınırı olmalı. Çevremizde bizimle rekabet edecek, bizi engellemek isteyecek kişiler olabilir.

Yengeç: Koç’taki Yeniay kariyer ve sosyal statümüzle ilgili gelişmeleri ön plana çıkarıyor. İş hayatımızda uzun zamandır beklediğimiz bir değişiklik gerçekleşebilir. Yeni bir işe başlayabilir ya da terfi edebiliriz. Aile büyüklerimiz, evimiz ile ilgili yeni gelişmeler olabilir. Ancak kırıcı olmaktan kaçınmalı, karşımızdaki insanları da dinlemeli, düşünmeden harekete geçip sonradan pişman olacağımız sözleri söylememeliyiz.

Aslan: Koç Yeniay’ı yüksek öğretim, yurt dışı konuları üzerine odaklanacağımızı işaret ediyor. Yeni eğitimler, yabancılarla çalışma, yurt dışı seyahatleri söz konusu olabilir. Eğer akademik hayatımız devam ediyorsa başarılı günler bizi bekliyor. Sosyal medya da parladığımız başka bir alan olabilir. Ancak kendimizi ifade ederken dikkatli olmalı, başımızı belaya sokacak sözler sarf etmekten sakınmalıyız. Fikirlerimizi dile getirirken daha esnek olmamızda yarar var.

Başak: Koç Yeniay’ı, sekizinci evimizde gerçekleşiyor. Ortak kaynaklar, eşimizin parası, vergi, sigorta, miras gibi konularda yeni girişimler yapmak isteyebiliriz. Süregelen bir finansal sorun bu dönemde çözülebilir. Finansal konularda risk almaya her zamankinden daha fazla eğilimli olabilir, daha cesur davranabiliriz. Temkinli adımlar atmalı ancak yeni girişimlerden kaçınmamalı ve ortağımızın ya da eşimizin finansal konulardaki yeni fikirlerine açık olmalıyız.

Terazi: Bu Yeniay döneminde ikili ilişkiler ve ortaklıklar odak noktamız haline geliyor. Eğer ilişkimiz yoksa hayatımıza yeni biri girebilir ya da yeni bir iş birliğine başlayabiliriz. Eğer ilişkimiz varsa ve birtakım sorunlar yaşıyorsak partnerimiz ya da eşimizle kırıcı olmadan açık ve net konuşmalar yapmayı denemeliyiz. Bu dönemde ilişkimiz konusunda tamam ya da devam kararı alabiliriz.

Akrep: Koç Yeniay’ı sürecinde iş, sağlık, günlük hayat rutinlerimiz ön plana çıkıyor. Günlük yaşamımızda ya da iş hayatımızda heyecan verici yeni gelişmeler olabilir. Eğer çalışıyorsak, yeni bir görev üstlenmemiz istenebilir. İş ortamımız değişebilir. Yeni iş arkadaşlarıyla çalışmaya başlayabiliriz. Sağlıklı yaşama yönelmek, diyet ya da spora başlamak istiyorsak, uygun bir dönemdeyiz. Günlük hayatımızda çeki düzen vermemiz gereken şeyler varsa tam sırası.

Yay: Koç Yeniay’ı bize ikili ilişkiler, çocuklar, hobiler, sosyal çevremiz ile ilgili konulara odaklanacağımızı gösteriyor. Hayat enerjimiz ve yaşamdan aldığımız keyif artabilir. Eğer ilişkimiz yoksa, bu Yeniay, yeni bir aşkın habercisi olabilir. Yeni bir hobi edinebilir, çocuğumuz varsa onlarla ilgili güzel haberler alabilir, yeni bir adım atabiliriz.

Oğlak: Yeniay döneminde ev ve aile ile ilgili konular ön plana Çıkıyor. Aile bireyleri ile geçmişten kalan bir konu hakkında açık ve net bir şekilde iletişim kurarak çözüme ulaşabiliriz. Gayrimenkul alım satımları ile ilgili konular gündeme gelebilir. Evimizde yenilikler, tadilat, onarım yapılması söz konusu olabilir. Aile üyeleri ile tartışmaktan, kırıcı olmaktan kaçınmamızda fayda var.

Kova: Koç Yeniay’ı döneminde yakın çevre ve kardeşlerimizle ilgili konulara odaklanıyoruz. İletişim trafiğimizin daha da artacağını söylemek mümkün. Kardeşlerimiz ya da yakın çevremiz ile tartışmaktan, sonra pişman olacağımız sözler söylemekten kaçınmalıyız. Kendimizi geliştirmek için yeni bir eğitim alabiliriz. Sosyal medya, ticaret, pazarlama, satış, eğitim konularında şansımız artıyor. Bu alanlarda yeni bir iş ya da proje söz konusu olabilir.

Balık: Koç Yeniay’ı döneminde finansal konular ve kendi öz değerimiz üzerine odaklanıyoruz. Kazancımızı artırmak için yeni girişimler yapmamız gündeme gelebilir. Yeni iş birlikleri kurabilir, yeni bir işte çalışmaya başlayabilir, yeni yatırımlara yönelebiliriz. Temkini elden bırakmamalıyız ancak bu dönemde cesur ve öz güvenli adımlar atmak ve yeteneklerimizin farkına varmak bizi finansal olarak başarıya götürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir