5 Maddede Rengarenk İkizler Burcu!

Zodyak’ın çoklu ruhu, alternatifin en bollusu, duygunun ne karası ne akı İkizler’in keyfine doyulur, adı tebessümüz anılır mı? Ortamın güldürüsü en bol olanı, sohbetlerin keyif hamağı İkizler olmadan kurulur mu? Fincan fincan kahvelere bedel dostluğu arasan başka yerde bulunur mu? Asla! İşte karşınızda bilinmezliğiyle müsemma kontrolsüz ruh; İkizler!

Dilin tatlısı da acı baharatlısı da onda, malum iki can var ruhunda!

İkizler’in bir gün öyle öteki gün böylesi meşhur, yanına yanaşan, etrafında dolaşan sürprizi bol tabiatına hayrandır. Lafları uygun gediklere oturtması, dilini korkak alıştırmayıp bilgisini rüzgâra savurmamasıyla bilinir! Sohbeti dikene takılmaz, yokuşa sürülmezse tadından yenmez, ama zekâsı küçümsenir, muhabbeti sarpa sararsa savulun, İkizler dilinin sivrisini çıkarır fena can yakar!

Leylek yuvasında İkizler’e, flört sırasında leyleğe rastlayanlar, korkmayın henüz delirmediniz!

Vaktim olmadı, işim sonlanmadı, bu yıl da yoğun geçti, gözüm yeni memleket görmedi demez, oturduğu yerde kalıp koltukların şeklini almaz! Yerinde durduğu, olan bitenden kusur kalıp evinde oturduğu pek görülmez. Gezmelere doymaz, eğlenmelerden sıkılmaz! Umudunu da leyleklere bağlamaz, İkizler ne olursa olsun özgürlüğünden sıkça yudumlamadan ömür geçirmez!

Kaşının ayrı gözünün farklı oynamasını tik sananlar, konuyu çok yanlış anlamışsınız!

Gönlünü hoş etmenin, ruhunu okşatmanın evlilik dışı yolları da var! Yuva kurmak iyi hoş da kaderde sıkılmak da var! Zekâsı keskin, zihinsel hazzı vaatli flörtlere bayılır, ruhu da kabına sığmaz olunca gönlü yeniliğe açılır! Gözüne güzel gelen, gönlünü hoş tutan, sohbetini heyecanlandıran endamlıyı pas geçmez, düzenli bir hayatım olsun, gelinliğim Fransız gipürüyle dolsun diye iç geçirmez! İkizler yaşamın tadına varır, tecrübe etmediğinde aklını bırakmaz, soluğu yamacında alır!

Yaşamı ağırdan alanlar “Bir ikizler gördüm sanki” deyip rüyaya dalar, İkizler gözünü Fizan’da açar!

Ağır kanıyla zamanın geçmesini seyre dalanlara tahammül etmez, hareketine taktığı roketle hız kesmeden yaşar! Işık hızıyla yaşayıp, sonlu ömrümde deneyimini katlar, girilmemiş ortam, tanışılmamış insan bırakmaz, tembellik eden miskinlere dakikasını harcama, kapı önlerinde ağaç olup takılıp kalmaz! Biri eğlencenin doruğu, gecenin en hızlısı mı dedi? Konum atıyoruz; İkizler!

Ellerin şeytanları başları belaya sokar, İkizler’inki sağ olsun gönüllerde taht kurar!

Şeytanın tüyü olsun da onu da tutsun İkizler’in tebessümüne koysun, böyle kıyak görülmüş şey değil! Belki de İkizler Şeytan’ın tüyünü yoldu, hayırlara vesile olsun diye keyfine dikti! Şeytan dediğinin zararsız olduğu, tüm dünyanın sevgisini kazanmak için İkizler’e destek verdiği de seyrek görülür! Bu insanların denk getiremezse, ardından ne tatlı demeyen, iltifat kaynaklarını aramaya koyulsun, kusuru kendinde bulsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.