5 Maddede Boğa Erkeği İle Yengeç Kadını İlişkisi

Yengeç kadını ile Boğa erkeği, birçok ortak özelliğe sahip. Bu iki burç genel olarak birbiriyle iyi anlaşır ama aralarında tatlı tatlı zıtlaşmalar da yaşanabilir. Yine de ortak noktada birleşip ilişkilerini sürdürebilirler. Hassas, duygusal, ailesine çok düşkün ve geleneksel Yengeç kadını ile gerçekçi, soğukkanlı, sabit fikirli ve alışkanlıklarına bağlı Boğa erkeğinin ilişkisini 5 maddede ele alalım.

Uzun Süreli Bir İlişki İçin İdeal İkili Olabilirler

Yengeç kadını ailesine çok düşkündür, duygusaldır ve korunmak, sahiplenilmek ister. Boğa erkeği ise geleneklerine ve aile düzenine bağlı ve sahiplenicidir, ayrıca güvenebileceği ve hayatı boyunca yanında olacak bir eş ister. Duyarlı ve sağduyulu özelliklere sahip bu iki burcun ilişkisi birbirlerinin güven ihtiyaçlarını karşıladıkları ve beklentileri uyuştuğu için uzun süreli olabilir. Ancak Boğa burcu erkeğinin rasyonelliği duygusal Yengeç kadınını zaman zaman zorlayacaktır.

Boğa Erkeğinin Kıskançlığı, Duygusal Yengeç Kadınını Yaralar

Bilindiği gibi kıskançlık bir ilişkiye en çok zarar veren şeylerden biri. Eğer Boğa erkeğinin karakterinde kıskançlık ağır basıyorsa ailesi için çırpınan aşırı duygusal Yengeç kadınını bu kıskançlık yaralayacaktır. Zira ailesine düşkün bir Yengeç kadını, kıskançlığı ve güvensizliği kaldıramayacaktır. Yengeç kadını anlayışlı doğasıyla partnerinin kıskançlıklarına bir süre katlanabilir ama Boğa erkeğinin sağduyusunu kullanarak kıskançlığından vazgeçmesi ilişkinin geleceği için daha iyi olacaktır.

Keyfine Düşkün Boğa Erkeği Biraz Rahat Bırakılmak İsteyebilir

Hem Boğa erkeği hem de Yengeç kadını koruyan, kollayan ve sadık bir yapıya sahiptir. Bu noktada, Yengeç kadınının aşırı hassas, duygusal ve sahiplenici yapısı, Boğa erkeğini bunaltabilir. Her ne kadar bir Boğa erkeği sabırlı, sakin ve sağduyulu olsa da, bir o kadar da keyfine düşkündür. Tembeldir ve işlerini sürekli erteleyebilir. Bu noktada biraz rahat bırakılmak isteyebilir. Hem Boğa hem Yengeç ev kuşu olduklarından ikisinin birbirine bireysel alan bırakması ilişkinin akıbeti için son derece mühim.

Alıngan Yengeç, Maddiyatçı Boğa Tarafından Çileden Çıkarılabilir

Duygusal Yengeç kadını, aynı zamanda merhametli, yardımsever ve şefkatlidir. Bu özelliklerinin de etkisiyle, çoğu zaman duygularına göre karar verir. Boğa erkeği ise uysal, cömert, sadık ve sağduyulu olmasının yanında, çok maddiyatçıdır. Maliyet bilinci yüksek olan Boğa erkeği, parasını har vurup harman savurmaz. Maddi konularda çok dikkatlidir, risk almak istemez ve ekonomik düzeninin bozulmasından hiç hoşlanmaz. Ailesine düşkün ve aşırı hassas Yengeç kadını ise Boğa erkeğinin maddi konulardaki tutumunu yanlış anlayabilir, alınabilir ve hatta çileden çıkabilir. Boğa erkeğinin dengeyi koruması bu noktada önemli!

İnatçı Boğa Erkeği, Yengeç Kadınını Gerer

Yengeç kadını duygusaldır, içe dönüktür. Bir Yengeç kadını çabuk savunmaya geçer ve duygularına göre karar verir. Boğa erkeği ise inatçıdır. Onun bu inatçı yapısı, kırılgan ve çabuk savunmaya geçen Yengeç kadınını hiç ummadığı bir anda zır zır ağlatabilir, çünkü bir Yengeç kadını aşırı hassastır, karşısındaki Boğa erkeğinin bu inatçı tutumuna dayanamayabilir. Bu noktada da şefkatli ve hoşgörülü yapısı devreye girecek, ilişkisini sürdürecektir; çünkü sahiplenici Boğa erkeği tarafından korunup kollanmak, Yengeç kadını için vazgeçilmezdir.

Birbirleriyle hem uyumlu hem de uyumsuz özellikleriyle, Yengeç kadını ile Boğa erkeği ilişkilerini sürdürmelerinin bir yolunu bulacaktır. Bu iki burcun ilişkisi temelde son derece güven dolu ve besleyicidir. Sözün özü, Boğa erkeği ile Yengeç kadını özveriyle “bir elmanın iki yarısı” olmayı ve birbirlerini tamamlamayı başarabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.