5 Maddede Akrep Kadını İle Kova Erkeği İlişkisi

Duygusal, tutkulu ve kıskanç bir karaktere sahip Akrep kadını ile bağlanmaktan kaçan, özgür ruhlu, duyguları anlamakta zorlanan ve açık sözlü Kova erkeğinin anlaşması çok zordur. Bu iki burcun ilişkisinin uzun süreli olması şaşırtıcı olacaktır. İlişkileri uzun süreli olsa bile iki taraf için de zorluklarla dolu olabilir. Zira Akrep kadını ailesine ve sevdiklerine bağlıdır, Kova erkeği ise özgür ruhludur ve bağlanmaktan kaçar. İşte beş maddede Akrep kadını ile Kova erkeğinin ilişkisi…

1. Bağımsız Kova Erkeği, Kıskanç Akrep Kadını İle Sürekli Çatışır! 

Bir Kova burcu erkeğinin en dikkat çekici özelliği bağımsız yaşamak istemesi, özgür ruhlu olmasıdır. Son derece duygusal ve tutkulu olan Akrep kadınının olumsuz bir özelliği ise kıskanç ve sahiplenici olmasıdır. Akrep kadınının bu özelliği, bağlanmaktan kaçan Kova erkeğini kendinden iyice uzaklaştırabilir. Bu iki burcun ilişkisinde sürekli tartışmaların yaşanması kaçınılmazdır!

2. Duyguları Yoğun Akrep Kadını Kolay Kırılır!

Bir su grubu burcu olan Akrep kadını aşırı duygusaldır ve derinliği olan bir karakteri vardır. Onun bu hassasiyetini ancak su grubu burçları anlar. Soğuk, mesafeli ve duyguları anlamakta zorlanan Kova erkeği ise duyguları yoğun Akrep kadınının kalbini kırabilir! Ayrıca, Kova erkeği açık sözlüdür. Bir konudaki fikirlerini veya karşısındaki kişiyle ilgili düşüncelerini açıkça söyleyebilir. Bu da duygusal Akrep kadınının belli etmese bile kırılmasına sebep olabilir.

3. Akrep Kadını, Sosyal Kova Erkeğini Kıskanır

Birisine güvenmek Akrep kadını için çok zordur. Bu nedenle, bir Akrep kadını genellikle şüpheci bir yapıya sahiptir. Bu ruh hali bazen karşısındaki kişiyi kızdırabilir. Kova erkeği ise sosyal, insancıl, arkadaş canlısı ve entelektüel özelliklere sahiptir. Kova erkeğinin sosyal ilişkilerinin iyi olması, Akrep kadınının kıskançlık duygularını öne çıkarabilir. Bu da özgürlüğüne düşkün Kova erkeğinin, kendini baskı altında hissederek ilişkiyi bitirmelerine bile sebep olabilir; çünkü duyguları anlamakta zorlanan Kova erkeği kıskanç ve duygusal Akrep kadınının bu şüpheciliğini anlayamaz!

 4. İnatçı İki Burç!

İradeli, aklına koyduğunu yapan Akrep kadını ile muhalif ve aykırı bir karaktere sahip Kova erkeğinin ortak bir özelliği iki burcun da inatçı olmasıdır. Bu nedenle, ilişkilerinde sürekli zıtlaşmalar yaşarlar. İki burç da düşüncelerinde ya da isteklerinde inat ettikleri ve bildiklerini okudukları için orta yolu bulmaları biraz zor olabilir. Kova erkeğinin özgür ruhlu olması ise bu durumu daha da güçleştirir.

5. Yenilikler Peşinde Olan Kova Erkeği, Akrep Kadını İle Zor Anlaşır

Akrep kadını düzenine bağlıdır, köklü değişikliklerden hoşlanmaz ve bu değişimlere kolay uyum sağlayamayabilir. Kova erkeği ise yenilikçi ve bağımsızdır. Kova erkeği, insanlarla iletişimi güçlü ve yeniliklere açık olduğundan, değişimler onun can damarı gibidir. Bu nedenle, hayattan beklentileri örtüşmediğinde özgürlüğüne düşkün ve yenilikler peşinde olan Kova erkeği ile Akrep kadını uyumsuzluk yaşayabilir. İki burç bu noktada anlaşmakta zorluk çekebilir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.